Deutsch
Français
Español
03/28/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2012
NODEM '12 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Franck
Jan-Ole
MV
PSV Schwerin
-55
2
Franck
Hannes
MV
PSV Schwerin
-43
2
3
Klimt
Arne
MV
PSV Schwerin
-46
2
4
Bechtel
Florian
MV
SKV Müritz
-60
5
Baghdasaryan
Saro
MV
BC Vorpommern
-60
6
Bechtel
Tim
MV
SKV Müritz
-46
5
7
Hübner
Leonard
MV
PSV Schwerin
-50
2
8
Sieg
Tobias
MV
KSV Grimmen
-66
9
Schobotz
Sören
MV
PSV Schwerin
-50
5
10
Simon
Julia
MV
Stralsunder JC
-63
11
Cagava
Vaceslaw
MV
SV Motor Wolgast
-50
7
12
Kosjanik
Emil
MV
PSV Rostock
-55
2
13
Tu
Lugnh
MV
PSV Neubrandenburg
-55
14
Prehs
Ole
MV
KSV Grimmen
-60
7
15
Brüssow
Heinrich
MV
BC Vorpommern
-66
3
16
Niebuhr
Stefan
MV
SV Blau Weiß Jarmen
-73
5
17
Bürger
Kevin
MV
JC 94 Altentreptow
-73
7
18
Schulz
Kilian
MV
Neubrandenburg
-81
3
19
Busch
Robert
MV
JSV Neuenkirchen
-81
7
20
Stühle
Carlo
MV
KSV Grimmen
-90
2
21
Schwarz
Benny
MV
ASIA Sport NB
+90
3
22
Scheitz
Luca
MV
PSV Schwerin
-40
7
23
Ketzler
Katharina
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
7
24
Farken
Wiebke
MV
PSV Schwerin
-52
3
25
Stiller
Verena
MV
PSV Schwerin
-52
7
26
Wulff
Pauline
MV
PSV Neustrelitz
-57
3
27
Hollender
Nele
MV
ASIA Sport NB
-63
3
28
Schossow
Josefine
MV
JSV Löcknitz
-78
5
29
Schlicht
Lisa-Charlotte
MV
SV Dassow
+78
5
30
Neumann
Felix
MV
ASIA Sport NB
-55
31
Meier
Alex
MV
KSV Grimmen
-43
32
Linde
Romy
MV
ASIA Sport NB
-57
33
Kulik
Elisa
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
34
Haarmann
Juliane
MV
BC Vorpommern
-63
35
Trebes
Tom
MV
BC Vorpommern
-43
3
36
Elle
Leon
MV
ASIA Sport NB
-60
37
Borisov
Georgi
MV
PSV Schwerin
-43
5
38
Doll
Torben
MV
ASIA Sport NB
-60
39
Dähn
Bennet
MV
1. Schweriner JC
-46
40
Latendorf
Jan Peter
MV
1. Schweriner JC
-46
1
41
Schreiber
Elisa
MV
1. Schweriner JC
-57
42
Wichmann
Stefan
MV
ASIA Sport NB
-50
5
43
Richter
Tim
MV
ASIA Sport NB
-55
1
44
Trebes
Linda
MV
BC Vorpommern
-52
45
Vogt
Saskia
MV
PSV Neustrelitz
-48
46
Patzenhauer
Tom
MV
SV Motor Wolgast
-66
3
47
Boese
Jonathan
MV
PSV Schwerin
-66
7
48
Patzenhauer
Ole
MV
SV Motor Wolgast
-73
5
49
Mitzlaff
Paul
MV
SV Motor Wolgast
-81
1
50
Schwarzer
Lucas
MV
1. Schweriner JC
-90
3
51
Andersen
Maximilian
MV
Ueckermünder JC
-90
7
52
Hesse
Daniel
MV
KSV Grimmen
+90
3
53
Gercken
Thea
MV
PSV Schwerin
-52
3
54
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-63
7
55
Bendt
Luisa
MV
BC Vorpommern
-70
1
56
Brunner
Franziska
MV
PSV Neubrandenburg
-70
7
57
Weiß
Sarah
MV
SV Dassow
-78
3
58
Moll
Anna
MV
JSV Löcknitz
+78
3
59
Pens
Sarah
MV
SV Motor Wolgast
-48
60
Möller
Johann
MV
Neubrandenburg
-43
61
Maninger
Janine
MV
PSV Schwerin
-57
62
Jonitz
Lena
MV
SKV Müritz
-63
63
Fritz
Hans Rudolf
MV
SKV Müritz
-66
64
Fredrich
Ina
BE
BC Samurai
-48
1997
65
Fehler
Fabrice
BE
TSV Rudow
-60
1996
66
Drehmel
Lucas
BE
BC Randori
-50
1996
67
Bergmann
Oskar
BE
BC-Randori
-43
1997
5
68
Leon
Falk
BE
Xin Wu Dao
-43
1998
7
69
Buder
Franziska
BE
JC 03
-63
1996
70
Surabov
Selimchan
BE
KIK
-46
1997
3
71
Schramm
Viviane
BE
SC Ryu
-52
1996
72
Schultz-Guero
Antonio
BE
BC Randori
-46
1998
7
73
Schwenk
Mavin
BE
KIK
-66
1997
74
Brunner
Niklas
BE
KIK
-55
1996
3
75
Roser
Oskar
BE
Pankow
-55
1996
5
76
Kujawa
Tobias
BE
S.Dojo Bln.
-55
1997
7
77
Hübner
Nicolas
BE
TSV Rudow
-60
1996
5
78
Hunfeld
Janosch
BE
KIK
-66
1997
2
79
Möller
Maik
BE
Lotos
-66
1997
7
80
Baumann
Lennard
BE
KIK
-73
1996
3
81
Gavrilov
Vladislav
BE
SCB
-81
1998
2
82
Shareef
Mahammed
BE
JC Kano
-90
1996
5
83
Akberov
Farid
BE
TIB
+90
1996
5
84
Franz
Saskia
BE
TSV Rudow
-40
1997
1
85
Ridderskamp
Hergild
BE
PSV Olympia
-40
1998
3
86
Stüber
Sophia
BE
SC Bushido
-44
1997
2
87
Dietz
Michelle
BE
JC 03
-44
1997
3
88
Schramm
Jolein
BE
SC Ryu
-44
1998
7
89
Dewitz
Anni
BE
Polizei SV
-48
1997
3
90
Gossow
Gina
BE
PSV Olympia
-52
1997
2
91
Olsen
Lärke Marie
BE
BC Randori
-57
1998
5
92
Berger
Mayra
BE
PSV
-63
2
93
Seidel
Melina
BE
SG Einheit Pankow
-63
1997
5
94
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-78
1996
1
95
Henry
Cheong
BE
BC Randori
-60
1997
96
Francke
Elli
BE
KiK
-63
1997
97
Hinrich
Paul
BE
SC - Lotos
-43
1998
1
98
Flath
Bennet
BE
S.Dojo Bln.
-66
1997
99
Krauchanka
Pavel
BE
SC - Lotos
-43
1997
7
100
Sievert
Antonia
BE
PSV Olympia
-52
1998
101
Krug
Jakob
BE
KiK
-50
1998
7
102
Soltanachmedov
Schamil
BE
KiK
-43
1998
103
Reetz
Damian
BE
SC Lotos
-55
1997
3
104
Kiev
Islam
BE
BC Randori
-55
1997
7
105
Zorn
Daniel
BE
BC Randori
-73
1998
106
Dannemann
Marcel
BE
JC MV.
-60
1997
7
107
Völker
Alexander
BE
BC-Randori
-66
1996
1
108
Wagner
Jonas
BE
S.Dojo Bln.
-66
1997
5
109
Jusko
Benjamin
BE
BC Randori
-73
1996
7
110
Lehmann
Vito
BE
JC 03
-81
1996
3
111
Nemitz
Fabian
BE
PSV Olympia
-81
1996
7
112
Noack
Henrik
BE
PSV Olympia
+90
1997
2
113
Teubner
Lara Olivia
BE
SV Berlin 2000
-40
1998
2
114
Kohlemann
Lelajna
BE
SC Ryu
-40
1998
3
115
Teßmann
Janina
BE
VfL Zehlendorf
-44
1997
1
116
Krüger
Annika
BE
PSV Olympia
-44
1998
3
117
Schmidt
Anne-Sophie
BE
SC Lotos
-48
1996
1
118
Ghandour
Nathaly
BE
KiK
-48
1997
3
119
Kreuter
Juliane
BE
SG Einheit Pankow
-48
1998
7
120
Mertens
Celine
BE
TSV Rudow
-52
1996
1
121
Mirea
Herta
BE
PSV Olympia
-52
1997
7
122
Besle
Marie
BE
PSV Olympia
-57
1996
1
123
Sacklack
Leyla
BE
Polizei SV
-57
1998
3
124
Pawlak
Angelina
BE
BC Samurai
-57
1996
5
125
Kronenberg
Anna-Lena
BE
TSV Rudow
-57
1996
7
126
Ridderskamp
Helrike
BE
PSV Olympia
-63
1996
3
127
Lübke
Rojin
BE
TSV Rudow
-70
1996
5
128
Tiede
Nicole
BE
TuS Hellersdorf
-78
1998
2
129
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
1996
1
130
Kutnevic
Elise
BE
Polizei SV
-63
1996
131
Kuhrt
Jan-Tobias
BE
TSV Rudow
-50
1997
132
Kiesche
Valentin
BE
PSV Olympia
-73
1998
133
Habermann
Felix
BE
BC Randori
-46
1998
134
Herrman
Lucas
BB
PSG Brandenburg
-43
3
135
Derlath
Lisa
BB
JC 90 Ffo
-48
136
Schulz
Erik
BB
Vetschau
-43
137
Mettke
Jan
BB
JC 90 Ffo
-50
3
138
Stellfeld
Lukas
BB
JC 90 Ffo
-55
139
Thurandt
Nick
BB
PSV Bernau
-81
140
Wildner
Tom
BB
JC 90 Ffo
-66
141
Grape
Tom
BB
JC 90 Ffo
-60
2
142
Schmidt
Tim
BB
UJKC Potsdam
-60
3
143
Gaffke
Paul
BB
UJKC Potsdam
-66
5
144
Galandi
Fabian
BB
UJKC Potsdam
-73
2
145
Kirbach
Marcel
BB
Lauchhammer
-81
5
146
Schindler
Julian
BB
Ludwigsfelde
+90
1
147
Rückert
Frederike
BB
Jüterbog
-40
5
148
Piperidou
Kiki
BB
PSV Bernau
-44
5
149
Abram
Jody
BB
JC 90 Ffo
-48
2
150
Porges
Scully
BB
PSV Bernau
-48
5
151
Krumpholz
Laura
BB
JC 90 Ffo
-52
5
152
Vogel
Jennifer
BB
JC 90 Ffo
-57
2
153
Thürfelder
Isabel
BB
JC 90 Ffo
-57
7
154
Ulrich
Janka
BB
Senftenberg
-63
7
155
Noscal
Vivien
BB
Vetschau
-70
2
156
Schiller
Judith
BB
UJKC Potsdam
-70
3
157
Opitz
Joey
BB
KSC Strausberg
-70
5
158
Goldgrebe
Darlin
BB
KSC Strausberg
-78
3
159
Goldgrebe
Cindy
BB
KSC Strausberg
+78
2
160
Rietdorf
Antje
BB
Jüterbog
-57
161
Pfeiffer
Jonas
BB
Senftenberg
-55
162
Meyer
Nick
BB
Asahi Spremberg
-73
163
Matthies
Vanessa
BB
JC 90 Ffo
-57
164
Ladusch
Sven
BB
HSC Cottbus
-66
165
Koppitz
Kornelius
BB
Teltow
-46
166
Kaberidis
Lea
BB
JC 90 Ffo
-44
167
Joerges
Lukas
BB
Prenzlau
-46
168
Goldschmidt
Vanessa
BB
KSC Strausberg
-63
169
Block
Alexander
BB
KSC Strausberg
-50
170
Schramm
Arthur
BB
UJKC Potsdam
-46
3
171
Bauriegel
Paul
BB
UJKC Potsdam
-50
172
Roloff
Robin
BB
JC 90 Ffo
-46
5
173
Schott
Jana
BB
Großbeeren
-57
174
Al Ahmar
Sadek
BB
Prenzlau
-46
7
175
Kreischa
Tony
BB
Dahme
-50
1
176
Schulz
Alexander
BB
PSV Bernau
-81
177
Rinck
Jan
BB
JC 90 Ffo
-50
3
178
Seifert
Till
BB
PSV Cottbus
-66
179
Stendel
Danilo
BB
JC Eberswalde
-81
180
Koch
Nils
BB
JC 90 Ffo
-55
5
181
Grape
Toni
BB
JC 90 Ffo
-60
1
182
Wendt
Acland
BB
JC 90 Ffo
-60
3
183
Obereisenbuchner
Felix
BB
UJKC Potsdam
-60
5
184
Böhme
Paul
BB
UJKC Potsdam
-73
1
185
Petersen
Hauke
BB
UJKC Potsdam
-73
3
186
Bartsch
David
BB
JC Forst
-81
5
187
Höhne
Oliver
BB
Premnitz
-90
1
188
Hümer
Thommy
BB
1. JV Spremberg
+90
5
189
Kluczenski
Anja
BB
Oranienburg
-40
5
190
Meyer
Anika
BB
PSG Brandenburg
-44
5
191
Schulze
Wiebke
BB
Oranienburg
-44
7
192
Toews
Amely
BB
Oranienburg
-48
5
193
Schulze
Johanna
BB
Finsterwalde
-52
5
194
Blietz
Johanna
BB
JC 90 Ffo
-63
1
195
Schön
Antonia
BB
UJKC Potsdam
-63
5
196
Woitas
Jessie
BB
Prenzlau
-70
3
197
Sander
Lieven
BB
Ludwigsfelde
-55
198
Piaskowski
Nadine
BB
Falkensee
-44
199
Meyer
Pascal
BB
PSG Brandenburg
-43
200
Mattig
Robin
BB
PSV Cottbus
-73
201
Laeckel
Lucas
BB
PSG Brandenburg
-43
202
Jahnke
Maria
BB
JC 90 Ffo
-63
203
Große
Felix
BB
Ludwigsfelde
-55