Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U20 – Women and Men under 20 – 2006
NODEM '06 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
Downloads
Photo gallery
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Kolowski
Maria
BE
WFC
-78
5
2
Kirschnik
Franziska
BB
UJKC
-52
29.12.´88
3
3
Kucharski
Romina
BB
UJKC
-63
17.08.´89
3
4
Weigmann
Eileen
BB
UJKC
-70
03.07.´88
7
5
Schmidt
Stephanie
BB
UJKC
-52
03.12.´89
5
6
Hollmann
Philipp
BB
UJKC
-81
´88
2
7
Kirchner
Elias
BB
UJKC
-66
19.07.´88
8
Stiller
Max
BB
UJKC
-66
17.12.´88
1
9
Haase
Patricia
BB
UJKC
-57
15.11.´89
5
10
Müller
Julia
BB
UJKC
-70
09.03.´88
5
11
Kulze
Paul
BB
UJKC
-81
22.12.´89
3
12
Harke
Stefanie
MV
Ueckermünder JC
-70
13
Strauß
Sandrina
BE
TuS Hellersdorf
+78
2
14
Morzinek
Franziska
BE
TuS Hellersdorf
-57
1
15
Marx
Sven
BE
TSV Rudow
-73
5
16
Marx
Sascha
BE
TSV Rudow
-100
3
17
Schwob
Svenja
BE
TSV Rudow
-70
7
18
Päkel
Florian
BE
TSV Rudow
+100
5
19
Kryszon
Domenik
BE
TSV Rudow
-81
20
Eberstein
Kemal
BE
TiB
-90
21
Mews
Robert
MV
SV Schlatkow
-55
2
22
Klein
Anna Lena
BE
SV Georg Knorr
-57
23
Lange
Sylvio
BE
SV Georg Knorr
-60
7
24
Schmidt
Franzi
BE
SV Georg Knorr
-48
7
25
Behmel
Steffen
BE
SV Georg Knorr
-55
1
26
Dohmeyer
Tom
BE
SV Georg Knorr
-60
27
Boenig
Jakob
BE
SSV Rotation
-90
28
Rau
Michael
BE
SSV Rotation
-55
5
29
Eul
Philip
BE
SF Kladow
-66
3
30
Irmscher
Gelani
BE
SF Kladow
-81
5
31
Wegner
Patrick
BE
SF Kladow
-60
32
Hackmann
Timo
BE
SF Kladow
-55
3
33
Steinmetz
Stephanie
BE
SF Kladow
-63
1
34
Koch
Manuela
MV
SC Torgelow
-78
3
35
Fries
Martin
MV
SC Torgelow
+100
5
36
Müller
Juana
MV
SC Torgelow
-44
1
37
Thiel
Julian
BE
SC Berlin
-66
5
38
Engert
Martin
BE
SC Berlin
-73
39
Gramkow
Anne
BE
SC Berlin
-70
1
40
Rister
Sarah
BE
SC Berlin
-57
3
41
Hauenstein
Vivian
BE
SC Berlin
-70
3
42
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
5
43
Müller
Dojana
BB
S. Senftenberg
-78
15.03.´87
7
44
Kutzner
Lars
MV
PSV Schwerin
-60
45
Trockels
Tom
MV
PSV Schwerin
-66
46
Grossmann
Josefine
MV
PSV Schwerin
-52
47
Müller
Dörte
MV
PSV Schwerin
+78
3
48
Schubutz
Arne
MV
PSV Schwerin
-81
49
Briesemeister
Maria
MV
PSV Schwerin
-78
1
50
Kröpke
Jens
MV
PSV Schwerin
-81
7
51
Maier
Juliane
MV
PSV Rostock
-70
52
Loetz
Jenny
MV
PSV Rostock
+78
7
53
Netes
Jenifer
BE
PSV Olympia
-52
54
Huff
Alexander
BB
Pritzwalk
-90
04.06.´88
5
55
Genrich
Kristin
BB
Premnitz
-70
18.05.´89
56
Naglo
Laura
BE
Polizei SV
-63
7
57
Specht
Anett
BE
Polizei SV
-48
3
58
Renk
Alina
BE
Polizei SV
-57
7
59
Marzahn
Maurice
BE
Polizei SV
-73
7
60
Schulz
Jeffrey
BE
Polizei SV
-100
1
61
Bärwalde
Judy
BE
Polizei SV
-57
62
Thurig
Steffi
BB
Oranienburg
-78
10.10.´89
7
63
Obst
Saskia
BB
Oranienburg
-48
13.07.´78
1
64
Schmidt
Stephanie
MV
Motor Wolgast
+78
7
65
Kleebaum
Ole
MV
Motor Wolgast
+100
2
66
Müsebeck
Paul
MV
Motor Wolgast
-55
5
67
Radigk
Robert
BB
Lübben
-55
04.05.´88
68
Pohl
Christoph
BB
Lauchhammer
-100
27.06.´87
69
Schröder
Kai
BB
KWH
+100
´89
3
70
Baschin
Christian
BB
KWH
-73
´89
71
Schumacher
Anja
MV
KSV Rostock
-48
72
Beyer
Rico
BE
KSC Obi
-60
73
Wolf
Oliver
BE
KSC Obi
-81
74
Beukert
Benjamin
BB
KSC
-73
17.09.´87
3
75
Paulat
Tim
BB
KSC
-60
26.12.´89
5
76
Greiner
Stefan
BE
K.i.K.
-81
77
Schmerling
Johannes
BE
K.i.K.
-90
7
78
Schünmann
Danny
BE
K.i.K.
-66
79
Kummelt
Toralf
BE
K.i.K.
-73
5
80
Pätzhold
Cindy
MV
JV Wittenburg
-52
81
Steigmann
Tina
MV
JV Wittenburg
-52
82
Kruse
Johannes
MV
JV Neuenkirchen
-73
7
83
Brettschneider
Benjamin
MV
JV Brüel
-90
84
Scharf
Christin
MV
JSV Neuenkirchen
-63
85
Kilper
Anica
BB
JC Oranienburg
-63
86
Hopfe
Sophie
BB
JC Oranienburg
-70
3
87
Lodka
Oliver
BB
JC 90
-60
05.10.´88
2
88
Rick
Malte
BB
JC 90
-73
12.12.´89
2
89
Schlonske
Franziska
BB
JC 90
-57
gesetzt
2
90
Kühl
Eileen
BB
JC 90
-57
30.05.´88
5
91
Natho
Marc
BB
JC 90
-81
06.05.
3
92
Hagenau
Felix
BB
JC 90
-81
06.08.´89
5
93
Schoknecht
Kerstin
BB
JC 90
-63
17.04.´89
3
94
Beu
Alexander
BB
JC 90
-60
08.01.´87
1
95
Merten
Martin
BB
JC 90
-73
02.06.´87
1
96
Vetter
Hannes
BB
JC 90
-90
1
97
Radtke
Elisa
BB
JC 90
-63
03.05.´88
5
98
Brandes
Kai
BB
JC 90
-100
14.06.´89
2
99
Swientek
Gina
BB
JC 90
+78
3
100
Schweder
Maria
BB
JC 90
-57
16.12.´89
101
Fischer
Florian
BB
JC 90
-66
10.05.´88
5
102
Holler
Marit
BB
JC 90
-63
gesetzt
2
103
Richter
Jaqueline
BB
JC 90
-63
20.08.´87
5
104
Schäfer
Paul
BB
JC 90
-60
08.12.´87
3
105
Thiel
Jenny
BB
JC 90
-48
´90
2
106
Hoffmann
Phillipka
BB
JC 90
-57
3
107
Stoff
Patrick
BB
JC 90
-81
15.03.´89
1
108
Harnack
Franziska
BB
JC 90
-52
1
109
Kopatz
Claudia
MV
HSG Greifswald
-63
110
Siegler
Raiko
MV
HSG Greifswald
-60
3
111
Klotz
Enrico
MV
HSG Greifswald
-60
7
112
Rau
Thomas
MV
HSG Greifswald
-81
113
Meyer
Stefan
MV
HSG Greifswald
-81
7
114
Wilke
Dennis
MV
HSG Greifswald
-60
115
Valenta
Swantje
BE
HJT
-78
3
116
Valenta
Kristin
BE
HJT
-63
7
117
Schober
Christin
BB
Großräschen
+78
19.06.´88
5
118
Koppatz
Nicole
BB
Großräschen
-78
13.09.´88
2
119
Lisson
Jacqueline
BE
Feuerwehr
-48
3
120
Delorme
Jasmin
BE
Einheit Pankow
-70
2
121
Hellwig
Mathias
MV
Einheit Bad Doberan
-90
122
Rais
Manuel
BE
EBJC
-60
5
123
Vargas-Koch
Laura
BE
EBJC
-63
124
Westpfahl
Anja
BE
EBJC
-63
125
Thiere
Philipp
BB
Eberswalde
-60
30.05.´89
126
Brenger
Juliane
BB
Eberswalde
-70
03.´88
5
127
Naujoks
Christian
BB
Eberswalde
-66
08.05.´89
3
128
Kumkar
Jan
BB
Eberswalde
+100
22.01.´88
1
129
Knorr
Peter
BB
Cottbus
-90
´88
130
Metzler
Melanie
BB
Cottbus
-78
19.08.´89
5
131
Baumgart
Sebastian
BB
Brandenburg
-55
03.07.´89
132
Höft
Erik
BB
Brandenburg
-100
11.10.´87
3
133
Hübner
Danny
BB
Bernau
+100
12.01.´89
3
134
Rudat
Anne-Katrin
BB
Bernau
-52
08.02.´88
3
135
Tarara
Magnus
BB
Bernau
-90
27.02.´87
3
136
Stegemann
Robin
BB
Bernau
-90
18.07.´88
137
Brotmann
Janine
BB
Bernau
-57
06.04.´89
7
138
Pinske
Franziska
BB
Bernau
-52
18.04.´88
2
139
Schreier
Carsten
BB
Belzig
-100
24.11.´89
140
Thede
Katja
BB
Belzig
+78
16.01.´88
5
141
Meyer
Leslie
BE
BCB
-70
142
Scheutzkow
Christopher
BE
BCB
-55
7
143
Molzahn
Minou
BE
BCB
-48
5
144
Köhler
Pauline
BE
BC Randori
-52
7
145
Grabowski
Vanessa
BE
BC Randori
-63
146
Kleiß-Macht
Benjamin
BE
BC Randori
-100
5
147
Röhl
Martin
BE
BC Randori
-66
7
148
Kortmann
Daniela
BE
BC Randori
-52
5
149
Reich
Wulf Georg
BE
BBSV
-90
3
150
Kudevita
Leon
BE
BBSV
-66
151
Tischler
Luisa
MV
Bau Rostock
-63
152
Becher
Erik
BB
Babelsberg
-90
28.10.´88
153
Lucke
Martin
BB
Babelsberg
-66
30.07.´87
7
154
Reckziegel
Anita
MV
ASV Wismar
-44
2
155
Dittmar
Sven
MV
Asia Sport NB
-90
7
156
Wohleben
Jan
MV
Asia Sport NB
-66
2
157
Behland
Toni
MV
Asia Sport NB
-55
3
158
Eiselt
Hans
BE
AC Berlin
-90
5
159
Kistenmacher
Steffi
BE
AC Berlin
-52
7
160
Berger
Torsten
BB
A. Spremberg
+100
07.09.´89
7
161
Koschker
Martin
BB
A. Spremberg
-100
01.04.´89
5
162
Dankert
Martin
MV
1. Schweriner JC
-90
2
163
Schneider
Peter
MV
1. Schweriner JC
-73
164
Karsch
Johannes
MV
1. Schweriner JC
-73
3
165
Luchmann
Christin
BB
1. JV Spremberg
+78
20.07.´87
1