Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U20 – Women and Men under 20 – 2008
NODEM '08 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Eisfeld
Pierre
BE
SV Georg Knorr
-60
1
2
Nikolajev
Mischa
MV
PSV Rostock
-81
7
3
Maaß
Christian
BB
KSC Strausberg
-55
7
4
Hoffmann
Janine
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-63
3
5
Templin
Stephan
MV
PSV Neustrelitz
-81
5
6
Mandinici
Frederico
BE
SC Siemensstadt
-55
5
7
Nietz
Niklas
MV
PSV Schwerin
-81
3
8
Gärtner
Paul
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
3
9
Koch
Laura Vargas
BE
EBJC
-63
1
10
Müller
Juana
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-44
1
11
Semenko
Viktor
BB
JC Eberswalde
-81
1
12
Dimke
Christopher
BE
K.i.K
-55
1
13
Briesemeister
Maria
MV
PSV Schwerin
-78
3
14
Eckhardt
Sanddra
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-78
5
15
Scholtysik
Jeanette
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-78
7
16
Swintek
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
+78
1
17
Rosenauer
Franziska
BE
EBJC
+78
3
18
Kaiser
Björn
MV
PSV Schwerin
-66
19
Sorgatz
Davis
BB
Motor Babelsberg
-73
20
Drocha
Dustin
BB
UJKC Potsdam
-73
21
Kötz
Fanny
MV
PSV Rostock
-78
22
Schneider
Hannes
MV
1. Schweriner JC
-73
23
Bremer
Jan
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
24
Olthoff
Jasper
BE
JV Berlin-Tegel
-60
25
Bärwalde
Judy
BE
Polizei SV Berlin
-57
26
Vogt
Louis
BE
T.i.B.
-73
27
Marquardt
Marleen
BB
Judoschule Falkensee
-63
28
Bertram
Maximilian
BE
JV Dahlem
-81
29
Huth
Nando
BB
Königs Wusterhausen
-60
30
Kröpelin
Rico
MV
PSV Rostock
-90
31
Strobelt
Romano
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-55
32
Meyer
Stefan
MV
BC Vorpommern
-81
33
Münch
Stephan
BE
AC Berlin
-66
34
Mundt
Tino
BB
Judoschule Falkensee
-55
35
Gläser
Trixi
BB
PSV Bernau
-57
36
Hopfe
Sophie
BB
Oranienburg
-78
1
37
Zielke
Karen
BE
EBJC
-57
7
38
Ebert
Florian
BB
Königs Wusterhausen
+100
7
39
Spiwok
Hendrik
MV
-73
7
40
Klein
Anna
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-57
5
41
Todorovic
Dennis
BE
SC Bushido
+100
5
42
Schubert
Maximilian
BE
SC Bushido
-73
5
43
Dorny
Julia
BE
Polizei SV Berlin
-70
5
44
Gesch
Charleen
BE
Polizei SV Berlin
-57
3
45
Schaarschmidt
Marcel
BB
HSV Cottbus
+100
3
46
Naujoks
Christian
BB
JC 90
-73
3
47
Hirsemann
Andrea
BB
UJKC Potsdam
-57
2
48
Schreier
Carsten
BB
Belzig
+100
2
49
Rick
Malte
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-73
2
50
Kranz
Paula
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
3
51
Schoof
Marion
MV
JV Wittenburg
-52
7
52
Heimlich
Torben
MV
PSV Schwerin
-66
7
53
Köhler
Paulina
BE
BC Randori
-52
5
54
Ignatov
Jasper
BB
Cottbus
-100
5
55
Ahrens
Björn
BB
UJKC Potsdam
-66
5
56
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
2
57
Pohl
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
3
58
von Einsiedel
Johannes
MV
PSV Bergen
-100
3
59
Gutbell
Alexander
BE
Polizei SV Berlin
-66
3
60
Thiel
Jenny
BB
JC 90
-52
2
61
Mach
Jeffry
BE
Arashi JKC Berlin
-100
2
62
Bunk
Max
BE
KIK
-66
2
63
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
7
64
Nowigk
Marcus
BB
Lübben
-90
7
65
Plath
Alexander
MV
PSV Neubrandenburg
-60
7
66
Renk
Alina
BE
BC Randori
-63
7
67
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
5
68
Krüger
Florian
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-90
5
69
Susemihl
Jan
MV
JKC Rostock
-60
5
70
ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-48
3
71
Pioch
Dennis
BE
SF Kladow
-90
3
72
Paulat
Tim
BB
KSC Strausberg
-60
3
73
Schoknecht
Kerstin
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
5
74
Kistenmacher
Steffi
BE
AC Berlin
-48
1
75
Leschke
Maximilian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-90
1
76
Kucharski
Romina
BB
UJKC Potsdam
-63
3
77
Zeiles
Dietmar
BB
JC Eberswalde
-81
7
78
Kaiser
Steffen
BB
Brandenburg
-55
7
79
Nogaideli
Rewasi
BB
UJKC Potsdam
-81
5
80
Poddig
Karsten
MV
PSV Schwerin
-55
5
81
Hildebrand
Franziska
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
2
82
Kramann
Timo
BE
Polizei SV Berlin
-81
3
83
Scheutzow
Christopher
BE
BC Samurai Berlin
-55
3
84
Rosenplänter
Adina
BB
PSV Bernau
-44
2
85
Schumann
Marc
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
2
86
Retzlaff
Matthias
MV
Asia Sport NB
-55
2
87
Folkerts
Lea
BE
EBJC
-78
2
88
Delorme
Jasmin
BE
SG Einheit Pankow
-78
3
89
Kaleschky
Nicole
BE
JC Hata
-78
5
90
Hesse
Fredericke
BE
PSV Olympia
-78
7
91
Friede
Cindy
MV
JKC Rostock
+78
2
92
Marx
Antonia
BE
SF Kladow
-52
93
Pätzholz
Cindy
MV
JV Wittenburg
-52
94
Demel
Denise
BE
SF Kladow
-52
95
Marschner
Enrico
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-73
96
Marquard
Fritz
BE
EBJC
-60
97
Hoffmann
Henrike
MV
JKC Rostock
-52
98
Walter
Janis
BE
TSV Rudow
-81
99
Schmelzer
Judith
BE
SF Kladow
-63
100
Liskow
Jule
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
101
Patt
Mario
BE
SC Bushido
-66
102
Jäschke
Martin
MV
Stralsunder JC
-90
103
Vogt
Miron
BE
T.i.B.
-55
104
Wegener
Patrick
BE
SF Kladow
-73
105
Franke
Robert
BE
PSV Olympia
-60
106
Kogan
Sascha
MV
PSV Rostock
-73
107
Dehmel
Steffen
BE
SC Knorr
-66
108
Ehlers
Sven
MV
JKC Rostock
-66
109
Krämer
Tom
MV
Asia Sport NB
-81
110
Wilsch
Vanessa
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-78
111
Jahn
Franziska
MV
Motor Barth
-70
7
112
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-57
7
113
Berr
Jesse
BB
Judoschule Falkensee
-73
7
114
Hennig
Tanja
BE
JC Hata
-70
7
115
Naglo
Laura
BE
Polizei SV Berlin
-57
5
116
Schröder
Kai
BB
Königs Wusterhausen
+100
5
117
Liebenthal
Alexej
MV
PSV Schwerin
-73
5
118
Wegner
Susann
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-57
3
119
Shareef
Hady
BE
JC Kano
+100
3
120
Wilke
Dennis
MV
BC Vorpommern
-73
3
121
Mackedanz
Anna
MV
JC 94 Altentreptow
-70
5
122
Stefan
Katja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-57
1
123
Schmerling
Johannes
BE
K.i.K.
+100
1
124
Marx
Sven
BE
TSV Rudow
-73
1
125
Ehlers
Siska
MV
JKC Rostock
-52
7
126
Erdmann
Alexander
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-66
7
127
Valenta
Kristin
BE
HJT
-70
3
128
Molzahn
Minou
BE
Polizei SV Berlin
-52
5
129
Malwig
Benjamin
MV
PSV Schwerin
-100
5
130
Seide
Patrick
BE
SC Bushido
-66
5
131
Nettes
Jennifer
BE
PSV Olympia
-52
3
132
Kleiß-Macht
Benjamin
BE
BC Randori
-100
3
133
Jergler
Martin
BB
Lauchhammer
-66
3
134
Hauenstein
Vivian
BE
SC Berlin
-70
1
135
Specht
Annet
BE
Polizei SV
-52
1
136
Reeger
Tino
BB
UJKC Potsdam
-100
1
137
Zimmermann
Stefan
BB
PSV Bernau
-66
1
138
von der Aa
Beatrice
MV
PSV Schwerin
-48
7
139
Wolf
Sebastian
BE
KSC Obi
-90
7
140
Huth
Jeremy
BB
Königs Wusterhausen
-60
7
141
Herbst
Anja-Maria
BE
BC Samurai Berlin
-48
5
142
Bollow
Philipp
MV
JV Brüel
-90
5
143
Gaudlitz
Philip
BB
UJKC Potsdam
-60
5
144
Glöckner
Ulrike
MV
PSV Greifswald
-63
5
145
Hoppe
Anja
BB
Samura Oranienburg
-48
3
146
Irmscher
Gelanie
BE
SF Kladow
-90
3
147
Schwarz
Anton
BE
SC Bushido
-60
3
148
Werner
Susette
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
2
149
Hagenau
Felix
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-90
2
150
Kanabaja
Martin
MV
PSV Neubrandenburg
-60
2