Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U20 – Women and Men under 20 – 2008
NODEM '08 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Hauenstein
Vivian
BE
SC Berlin
-70
1
2
Semenko
Viktor
BB
JC Eberswalde
-81
1
3
Wilsch
Vanessa
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-78
4
Glöckner
Ulrike
MV
PSV Greifswald
-63
5
5
Gläser
Trixi
BB
PSV Bernau
-57
6
Heimlich
Torben
MV
PSV Schwerin
-66
7
7
Krämer
Tom
MV
Asia Sport NB
-81
8
Reeger
Tino
BB
UJKC Potsdam
-100
1
9
Mundt
Tino
BB
Judoschule Falkensee
-55
10
Kramann
Timo
BE
Polizei SV Berlin
-81
3
11
Paulat
Tim
BB
KSC Strausberg
-60
3
12
Hennig
Tanja
BE
JC Hata
-70
7
13
Marx
Sven
BE
TSV Rudow
-73
1
14
Ehlers
Sven
MV
JKC Rostock
-66
15
Werner
Susette
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
2
16
Wegner
Susann
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-57
3
17
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-57
7
18
Templin
Stephan
MV
PSV Neustrelitz
-81
5
19
Münch
Stephan
BE
AC Berlin
-66
20
Kistenmacher
Steffi
BE
AC Berlin
-48
1
21
Kaiser
Steffen
BB
Brandenburg
-55
7
22
Dehmel
Steffen
BE
SC Knorr
-66
23
Zimmermann
Stefan
BB
PSV Bernau
-66
1
24
Meyer
Stefan
MV
BC Vorpommern
-81
25
Hopfe
Sophie
BB
Oranienburg
-78
1
26
Ehlers
Siska
MV
JKC Rostock
-52
7
27
Wolf
Sebastian
BE
KSC Obi
-90
7
28
Kogan
Sascha
MV
PSV Rostock
-73
29
Eckhardt
Sanddra
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-78
5
30
Kucharski
Romina
BB
UJKC Potsdam
-63
3
31
Strobelt
Romano
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-55
32
Franke
Robert
BE
PSV Olympia
-60
33
Kröpelin
Rico
MV
PSV Rostock
-90
34
Nogaideli
Rewasi
BB
UJKC Potsdam
-81
5
35
Eisfeld
Pierre
BE
SV Georg Knorr
-60
1
36
Bollow
Philipp
MV
JV Brüel
-90
5
37
Gaudlitz
Philip
BB
UJKC Potsdam
-60
5
38
Köhler
Paulina
BE
BC Randori
-52
5
39
Kranz
Paula
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
3
40
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
7
41
Gärtner
Paul
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
3
42
Seide
Patrick
BE
SC Bushido
-66
5
43
Wegener
Patrick
BE
SF Kladow
-73
44
Nietz
Niklas
MV
PSV Schwerin
-81
3
45
Kaleschky
Nicole
BE
JC Hata
-78
5
46
Huth
Nando
BB
Königs Wusterhausen
-60
47
Nikolajev
Mischa
MV
PSV Rostock
-81
7
48
Vogt
Miron
BE
T.i.B.
-55
49
Molzahn
Minou
BE
Polizei SV Berlin
-52
5
50
Schubert
Maximilian
BE
SC Bushido
-73
5
51
Leschke
Maximilian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-90
1
52
Bertram
Maximilian
BE
JV Dahlem
-81
53
Bunk
Max
BE
KIK
-66
2
54
Retzlaff
Matthias
MV
Asia Sport NB
-55
2
55
Jergler
Martin
BB
Lauchhammer
-66
3
56
Kanabaja
Martin
MV
PSV Neubrandenburg
-60
2
57
Jäschke
Martin
MV
Stralsunder JC
-90
58
Marquardt
Marleen
BB
Judoschule Falkensee
-63
59
Schoof
Marion
MV
JV Wittenburg
-52
7
60
Patt
Mario
BE
SC Bushido
-66
61
Briesemeister
Maria
MV
PSV Schwerin
-78
3
62
Nowigk
Marcus
BB
Lübben
-90
7
63
Schaarschmidt
Marcel
BB
HSV Cottbus
+100
3
64
Schumann
Marc
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
2
65
Rick
Malte
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-73
2
66
Vogt
Louis
BE
T.i.B.
-73
67
Folkerts
Lea
BE
EBJC
-78
2
68
Koch
Laura Vargas
BE
EBJC
-63
1
69
Naglo
Laura
BE
Polizei SV Berlin
-57
5
70
Valenta
Kristin
BE
HJT
-70
3
71
Schoknecht
Kerstin
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
5
72
Stefan
Katja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-57
1
73
Poddig
Karsten
MV
PSV Schwerin
-55
5
74
Zielke
Karen
BE
EBJC
-57
7
75
Schröder
Kai
BB
Königs Wusterhausen
+100
5
76
Dorny
Julia
BE
Polizei SV Berlin
-70
5
77
Pohl
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
3
78
Liskow
Jule
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
79
Bärwalde
Judy
BE
Polizei SV Berlin
-57
80
Schmelzer
Judith
BE
SF Kladow
-63
81
Müller
Juana
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-44
1
82
Schmerling
Johannes
BE
K.i.K.
+100
1
83
von Einsiedel
Johannes
MV
PSV Bergen
-100
3
84
Berr
Jesse
BB
Judoschule Falkensee
-73
7
85
Huth
Jeremy
BB
Königs Wusterhausen
-60
7
86
Thiel
Jenny
BB
JC 90
-52
2
87
Nettes
Jennifer
BE
PSV Olympia
-52
3
88
Mach
Jeffry
BE
Arashi JKC Berlin
-100
2
89
Scholtysik
Jeanette
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-78
7
90
Ignatov
Jasper
BB
Cottbus
-100
5
91
Olthoff
Jasper
BE
JV Berlin-Tegel
-60
92
Delorme
Jasmin
BE
SG Einheit Pankow
-78
3
93
Walter
Janis
BE
TSV Rudow
-81
94
Hoffmann
Janine
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-63
3
95
Susemihl
Jan
MV
JKC Rostock
-60
5
96
Bremer
Jan
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
97
Hoffmann
Henrike
MV
JKC Rostock
-52
98
Spiwok
Hendrik
MV
-73
7
99
ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-48
3
100
Schneider
Hannes
MV
1. Schweriner JC
-73
101
Shareef
Hady
BE
JC Kano
+100
3
102
Swintek
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
+78
1
103
Irmscher
Gelanie
BE
SF Kladow
-90
3
104
Marquard
Fritz
BE
EBJC
-60
105
Mandinici
Frederico
BE
SC Siemensstadt
-55
5
106
Hesse
Fredericke
BE
PSV Olympia
-78
7
107
Hildebrand
Franziska
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
2
108
Jahn
Franziska
MV
Motor Barth
-70
7
109
Rosenauer
Franziska
BE
EBJC
+78
3
110
Ebert
Florian
BB
Königs Wusterhausen
+100
7
111
Krüger
Florian
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-90
5
112
Hagenau
Felix
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-90
2
113
Kötz
Fanny
MV
PSV Rostock
-78
114
Marschner
Enrico
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-73
115
Drocha
Dustin
BB
UJKC Potsdam
-73
116
Zeiles
Dietmar
BB
JC Eberswalde
-81
7
117
Wilke
Dennis
MV
BC Vorpommern
-73
3
118
Todorovic
Dennis
BE
SC Bushido
+100
5
119
Pioch
Dennis
BE
SF Kladow
-90
3
120
Demel
Denise
BE
SF Kladow
-52
121
Sorgatz
Davis
BB
Motor Babelsberg
-73
122
Friede
Cindy
MV
JKC Rostock
+78
2
123
Pätzholz
Cindy
MV
JV Wittenburg
-52
124
Scheutzow
Christopher
BE
BC Samurai Berlin
-55
3
125
Dimke
Christopher
BE
K.i.K
-55
1
126
Naujoks
Christian
BB
JC 90
-73
3
127
Maaß
Christian
BB
KSC Strausberg
-55
7
128
Gesch
Charleen
BE
Polizei SV Berlin
-57
3
129
Schreier
Carsten
BB
Belzig
+100
2
130
Ahrens
Björn
BB
UJKC Potsdam
-66
5
131
Kaiser
Björn
MV
PSV Schwerin
-66
132
Malwig
Benjamin
MV
PSV Schwerin
-100
5
133
Kleiß-Macht
Benjamin
BE
BC Randori
-100
3
134
von der Aa
Beatrice
MV
PSV Schwerin
-48
7
135
Marx
Antonia
BE
SF Kladow
-52
136
Schwarz
Anton
BE
SC Bushido
-60
3
137
Specht
Annet
BE
Polizei SV
-52
1
138
Mackedanz
Anna
MV
JC 94 Altentreptow
-70
5
139
Klein
Anna
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-57
5
140
Leupacher
Anna
BB
Perleberg
-70
2
141
Herbst
Anja-Maria
BE
BC Samurai Berlin
-48
5
142
Hoppe
Anja
BB
Samura Oranienburg
-48
3
143
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
5
144
Hirsemann
Andrea
BB
UJKC Potsdam
-57
2
145
Renk
Alina
BE
BC Randori
-63
7
146
Liebenthal
Alexej
MV
PSV Schwerin
-73
5
147
Erdmann
Alexander
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-66
7
148
Gutbell
Alexander
BE
Polizei SV Berlin
-66
3
149
Plath
Alexander
MV
PSV Neubrandenburg
-60
7
150
Rosenplänter
Adina
BB
PSV Bernau
-44
2