Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
German Championships U20 – Women and Men under 20 – 2009
DEM '09 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Speidel
Simon
WÜ
JS Baur
-66
90
2
Sommer
Carina
WÜ
JT Steinhein
-52
92
3
Burock
Meike
WÜ
JC Kano Heilbronn
+78
91
4
Majer
Friedericke
WÜ
KJC Ravensburg
-70
90
3
5
Schleifer
Nina
WÜ
House of Judo
-57
91
6
Salzmann
Markus
WÜ
JZ Heubach
-90
92
7
Brenner
Daniela
WÜ
VfL Sindelfingen
-48
92
7
8
Nobis
Paul
WÜ
TSG Backnang
-81
92
9
Heinle
Sven
WÜ
SV Fellbach
+100
92
5
10
Menz
Katharina
WÜ
TSG Backnang
-44
91
1
11
Mosch
Regina
WÜ
SS Kustusch
-57
92
12
Marlok
Steffen
WÜ
Spvgg Feuerbach
-66
90
13
Blasenbrey
Marcel
WÜ
TSG Backnang
-60
92
5
14
Pristl
Marcel
WÜ
VFL Sindelfingen
-55
91
3
15
Wolf
Melanie
WÜ
VfL Sindelfingen
-70
91
16
Friedrichs
Chris
WÜ
KJC Ravensburg
-73
92
17
Bittner
Lisa-Marie
WÜ
TSG Backnang
-63
91
3
18
Antic
Anne
WÜ
KSV Esslingen
-78
91
19
Radanovic
Alen
WÜ
VFL Sindelfingen
-100
91
5
20
Glaser
Cedric
WÜ
TSB Ravensburg
-90
91
5
21
Kosenko
Dimitri
WÜ
KSV Esslingen
-100
91
22
Reich
Anthea
TH
PSV Meiningen
-52
90
2
23
Ehrmann
Isabell
TH
PSV Meiningen
-48
90
5
24
Ehrmann
Dennis
TH
PSV Meiningen
-55
92
5
25
Fiedler
Maria
TH
JFV Wintersdorf
+78
90
26
Diete
Stefanie
TH
TuS Jena
-57
92
27
Schuster
Nadine
TH
JSV Auma
-70
90
28
Beer
Tom
TH
TSV Gera Zwötzen
-90
90
29
Mirsch
Dominic
TH
PSV Erfurt
+100
92
30
Nußmann
Martin
TH
JSV Nordhausen
-90
91
3
31
Krenz
Paul
TH
JSV Nordhausen
-100
91
32
Klöpfel
Benjamin
TH
PSV Erfurt
-60
92
33
Kiel
Danny Paul
TH
SV Schmalkalden
-55
91
1
34
Alvarez
Orlando
ST
1. Schönebecker JC
-55
1992
35
Luksch
Andrea
ST
Havelberger Wassersportverein
-44
1993
5
36
Kasper
Johanna
ST
PSV Wolmirstedt
-63
1990
37
Emmrich
Julia
ST
Chemie Wolfen
-78
1991
38
Ehrenberg
Elise
ST
SSV Eisleben
-52
1990
39
Bulk
Helge
ST
PSV Gardelegen
+100
1990
40
Seiffert
Fridtjof
ST
SV Halle
-73
1992
41
Malzahn
Luise
ST
SV Halle
-78
1990
1
42
Frank
Anton
SN
Sei-Wa-Kei Meißen
-100
1990
43
Eckel
Jakob
SN
Chemnitzer PSV
-81
1990
44
Schunke
Maria
SN
SV Leipziger Löwen
+78
1990
3
45
Sorgatz
Jessica
SN
VfL Riesa
-48
1992
46
Gasch
Melanie
SN
JC Leipzig
+78
1990
2
47
Denkmann
Christopher
SN
JSV 91 Zwickau
-90
1990
48
Simon
Claudia
SN
JC Leipzig
-57
1991
49
Schwicker
Franziska
SN
PSV Glauchau
-48
1990
50
Schreiter
Susann
SN
JC Leipzig
-57
1991
51
Ananev
Alex
SN
PSV Plauen
-66
1990
52
Schäfer
Darinka
SN
ISG Hagenwerder
-70
1990
53
Ritt
Anne
SN
JC Leipzig
-70
1991
54
Reinbacher
Anne
SN
JC Leipzig
-63
1990
55
Hartmann
Lisa
SN
PSV Leipzig
-48
1990
3
56
Geisler
Franz
SN
JC Leipzig
-81
1990
7
57
Tempel
Danni
SN
JC Leipzig
-81
1990
5
58
Killge
Susan
SN
PSV Schwarzenberg
-78
1992
59
Kiesewetter
Tina
SN
PSV Leipzig
-52
1992
60
Conrad
Hannes
SN
JC Leipzig
-66
1991
2
61
Graf
Marcel
SN
JC Leipzig
-60
1990
3
62
Haupt
Vivien
SN
SG Weixdorf
-52
1993
63
Teicher
Peggy
SN
BSC Motor-Rochlit
-78
1991
64
Branser
Marie
SN
JC Leipzig
-70
1992
65
Röder
Tobias
SN
VfL Riesa
-55
1991
66
Schwäbe
Svea
SN
JC Leipzig
-52
1991
1
67
Paul
Christoph
SN
SV Leipziger Löwen
-73
1990
68
Göpner
Paul
SN
BC Radeberg
-90
1990
7
69
Mackeldey
Philipp
SN
JC Leipzig
-66
1990
70
Lange
Patrick
SN
JC Leipzig
-73
1990
71
Meinel
Julius
SN
JV Ippon Rodewisch
-66
1990
5
72
Kliemann
Felix
SN
Chemnitzer PSC Budo
-60
1990
7
73
Hebisch
Benjamin
SN
JC Crimmitschau
-73
1990
74
Zimmermann
Maria
SN
JC Leipzig
-57
1992
75
Zapf
Jean-Philippe
SN
JC Leipzig
-100
1990
76
Gräbner
Isabell
SN
SV Auerbach 05
-63
1991
77
Fricke
Stefan
SN
JC Leipzig
-60
1990
78
Dombrowski
Yvonne
SH
Budokan Lübeck
-78
1993
79
Grizai
Alexej
SH
TSV Kronshagen
-100
1990
7
80
Nesteriuk
Jindra
SH
TSV Glinde
-70
1991
81
Korn
Anna
SH
JC Ahrensburg
+78
1992
82
Glaesner
Julie
SH
Budokan Lübeck
-78
1993
83
Wandtke
Vanessa
SH
Budokan Lübeck
-63
1993
84
Budach
Timo
SH
TSV Tarp
+100
1991
85
Sela
Svea
SH
PSV Eutin
-48
1991
86
Salzwedel
Anna
SH
Budokan Lübeck
-78
91
87
Ressel
Vanessa
SH
TSV Kronshagen
-57
1990
88
Nölke-Damms
Alexander
SH
Budokan Lübeck
-81
1990
89
Lieweke
Natalie
SH
Budokan Lübeck
-57
1990
90
Schumacher
Jan
SH
Budokan Lübeck
-73
1992
5
91
Wandtke
Igor
SH
Budokan Lübeck
-66
1990
1
92
Kaben
Aileen
SH
Budokan Lübeck
-52
1992
93
Haje
Lena
SH
Hohner SV
-70
1990
94
Hager
Freyja
SH
Budokan Lübeck
+78
1992
95
Güntner
Tim
SH
BSSV Büchen
-90
1990
96
Raber
Michael
SA
JJC Heusweiler
-60
1992
97
Nagel
Marie-Christin
SA
TV Merzig
+78
1991
98
Sitko
Miriam
SA
SSV Homburg-Erbach
-44
1993
99
Tkany
Luisa
SA
TV Merzig
-78
1991
5
100
Schirra
Tobias
SA
JC Ford Saarlouis
-66
1991
101
Fischer
Thomas
RL
JC Vulkaneifel
-73
1991
102
Assenmacher
Andreas
RL
JJC Mendig
-100
1990
103
Schwickert
Theresa
RL
JC Bad Ems
-57
1992
7
104
Ringel
Steven
RL
SV Urmitz
-55
1992
105
Koch
Thomas
RL
SpFr Höhr-Grenzhausen
-90
1991
106
Klöckner
Benjamin
RL
JC Neuwied
+100
1991
7
107
Bebek
Jacqueline
RL
Mombacher TV
-44
1992
3
108
Maluch
Maraike
RL
JC Vulkaneifel
-70
1992
109
Halbig
Tim
RL
VfL Lahnstein
+100
1991
110
Teucke
Tobias
PF
1. Judo Club Zweibrücken
-55
92
111
Schmidt
Eva
PF
1. JC Zweibrücken
-57
92
112
Leidel
Jasmin
PF
Judokan Landau
-78
91
113
Klumpp
Sarah
PF
Judokan Landau
-48
93
114
Zipelius
Jan
PF
JJJKC Hassloch
+100
92
115
Ziekov
Victoria
PF
Judokan Landau
-63
90
116
Frey
Julien
PF
BC Zeiskam
-55
92
117
Külbs
Jasmin
PF
JSV Speyer
+78
92
1
118
Müller
Vanessa
PF
JSV Speyer
-52
91
7
119
Richter
Dominik
PF
1. JC Kaiserslautern
-81
90
120
Wehmeyer
Melina
NW
1.JC Mönchengladbach
-70
1992
121
Entgens
Lars
NW
TSV Hertha Walheim
+100
122
Eickmeier
Miriam
NW
JC Banzai Gelsenkirchen
-63
1990
123
Egeling
Robin
NW
Nippon Gladbeck
-55
1990
124
Dijkstra
Sander
NW
TSV Viktoria Mülheim
-60
1992
125
Dieck
Florian
NW
JG Ladbergen
-66
1991
126
Siegmann
Maureen
NW
JC 66 Bottrop
-52
1991
127
Tillmanns
Julia
NW
1. JC Mönchengladbach
-78
1992
3
128
Bühren
Mattes
NW
JG Ibbenbüren
-90
1990
129
Jeske
Aylin
NW
Yamanashi Porz
-70
1992
7
130
Kucznirz
Frauke
NW
JC Bushido Köln
-70
1990
5
131
Scherbarth
Ulrike
NW
1.JC Mönchengladbach
-70
1991
2
132
Baumann
Lisa
NW
1.JC Mönchengladbach
-63
1990
133
Schneider
Regina
NW
Sport Union Witten-Annen
-70
1991
134
Gutmann
Katharina
NW
JC 66 Bottrop
-63
1990
7
135
Anjum
Fida
NW
TSV Viktoria Mülheim
-100
1992
136
Schemmel
Sabrina
NW
Brander TV
-78
1990
137
Klimasara
Claudia
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-57
1992
5
138
Burkert
Jesscia
NW
PSV Duisburg
-57
1992
3
139
Rotthoff
Julia
NW
JF Siegen-Lindenberg
-48
1990
140
Karrasch
Hannah
NW
JC 66 Bottrop
-52
1991
7
141
Rastgou
Peyman
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-66
1990
142
Rauber
India
NW
JC 71 Düsseldorf
-44
1993
7
143
Neumann
Jana
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-44
1992
144
Möhner
Marina
NW
PSV Oberhausen
-52
1991
145
Miedecke
Anna
NW
Judoteam DJK Stadtlohn
+78
1991
146
Martins
Marcel
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-81
1990
147
Koch
Torben
NW
PSV Herford
-90
1990
7
148
Luckai
Niklas
NW
TuS Lendringsen
-55
1992
149
Zabel
Oliver
NW
1. JC Mönchengladbach
-90
1990
3
150
Frey
Karl Richard
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
1991
2
151
Krauss
Marten
NW
Sport Union Witten-Annen
+100
1991
152
Münnich
Benjamin
NW
JC Bushido Köln
-73
1990
5
153
Hendricks
Ron
NW
JC Samurai Goch-Kevelaer
-55
1992
2
154
Haarmann
Lars
NW
JC 66 Bottrop
-100
1991
155
Gutsche
Dennis
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-81
1991
156
Young
Lily
NW
JG Münster
-48
1993
157
Frenzel
Marius
NW
JC Hennef
-73
1991
158
Vrzal
Janis
NW
JC Kolping Bocholt
+100
1990
159
Föhring
Jan
NW
PSV Bochum
-73
1990
160
Duda
Jascha
NW
1.JC Mönchengladbach
-60
161
Strote
Max
NW
JG Ladbergen
-81
1992
162
Fligg
Tamara
NW
JF Siegen-Lindenberg
+78
1991
5
163
Doods
Marcel
NW
Judoteam DJK Stadtlohn
-90
1992
164
Schildgen
Yvonne
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
+78
1993
7
165
Buschemöhle
Jana
NW
JG Ibbenbüren
-78
1991
7
166
Czogalla
Katharina
NW
JT Holten
-78
1992
3
167
Breuer
Manuel
NW
JC 66 Bottrop
-66
1991
168
Reißberg
Katrin
NW
JG Münster
-70
1990
5
169
Bindszus
Lars
NW
PSV Herford
-100
1990
170
Dunkel
Miriam
NW
Sport Union Witten-Annen
-70
1992
3
171
Schmitz
Jennifer
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-63
1992
172
Arnolds
Rodel
NW
JC Wermelskirchen
-60
1992
173
Martinez
Tais
NW
JSC Erkelenz
-57
1992
5
174
Kaiser
Wiebke
NW
JC Bushido Köln
-57
1990
3
175
Felske
Sina
NW
JC 66 Bottrop
-57
1990
1
176
Rehmann
Chantal
NW
SV 08/29 Friedrichsfeld
-48
1991
177
Wirth
Sonja
NW
JC Swisttal
-48
1991
5
178
Ehnes
Tobias
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
+100
1991
2
179
Neuenhaus
Daniel
NW
DSC Wanne-Eickel
+100
180
Müller
Marcus
NW
1.JC Mönchengladbach
-60
181
Ulrich
Mira
NW
1. JC Mönchengladbach
-44
1992
2
182
Odenthal
Marc
NW
1. JC Mönchengladbach
-90
1991
1
183
Gutsche
Yannik
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-81
1991
1
184
Kramer
Jeffrey
NW
SV 08/29 Friedrichsfeld
-73
1991
3
185
Rogge
Marius
NW
1. JC Mönchengladbach
-66
1990
3
186
Kersten
Carina
NW
JT Holten
-70
1990
187
Wickern
Marc
NW
TSV Viktoria Mülheim
-55
7
188
Herkenrath
Sascha
NW
1. JC Mönchengladbach
-73
1992
189
Zilgens
Jan
NW
Judo - Club Haaren
-55
1990
190
Gaubrich
Anna
NW
Polizei-Sportverein Bonn
-52
1991
191
Westerkamp
Robert
NW
1.Budo Club Eschweiler
-81
1990
192
Finke
Sara
NS
TuS Sulingen
+78
7
193
Barg
Christoph
NS
SfV Europa
-81
194
Breitbarth
Andre
NS
SfV Europa
+100
1
195
Kroll
Alexander
NS
Judo in Holle
+100
7
196
Schick
Valentina
NS
VfL Lüneburg
-44
3
197
Meischner
Hannes
NS
JC Linden
-73
7
198
Koschelev
Dimitri
NS
Judo Crocodiles Osnabrück
-66
199
Neumann
Johannes
NS
JG Uelzen
-73
2
200
Neumann
Ephraim
NS
JG Uelzen
-66
5
201
Zwetzschke
Sebastian
NS
SV Victoria Lauenau
-55
202
Grundey
Kristina
NS
Garbsener SC
-52
203
Werner
Anton
NS
TuS Hermannsburg
-66
204
Garmatter
Viola
NS
TuS Hermannsburg
-52
205
Viol
Erik
NS
TuS Hermannsburg
-81
206
Steinke
Cornelia
NS
Spvg Fürstenau
+78
207
Beermann
Carina
NS
Osnabrücker TB
-70
7
208
Lachetta
Lisa
NS
SfV Europa
-63
7
209
Bachmann
Florian
NS
JG Uelzen
-90
210
Ammer
Elisabeth
NS
JC Göttingen
-57
211
Füchtmeyer
Jenny
NS
Judo Crocodiles Osnabrück
-48
7
212
Müller
Lorena
NS
TuS Sulingen
-78
213
Rollwage
Max
NS
Judo in Holle
-100
3
214
König
Bettina
NS
SG Diepholz
-48
215
Koch
Thilo
NS
Judo in Holle
-66
216
Prill
Valerie
NS
Judo Crocodiles Osnabrück
-60
5
217
Schweeder
Peer
MV
Ueckermünder JC
-73
1992
218
Fehrs
Janina
MV
Bushido Herrnburg
-78
1993
219
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
1991
220
Poddig
Karsten
MV
PSV Schwerin
-55
1991
221
Martin
Sarah-Louise
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
1992
222
Werner
Susette-Silvi
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
1991
223
Strutz
Patrick
HH
TH Eilbeck
-55
92
224
Aßhauer
Simon
HH
TH Eilbeck
-100
90
225
Englisch
Jennifer
HH
Niendorf TSV
-63
90
3
226
Ligthert-Rogalla
Casper
HH
Eimsb.TV
-55
92
227
Schitov
Maxim
HH
TH Eilbeck
-60
92
1
228
Häcker
Katharina
HH
TuS Berne
-57
92
229
Zeuke
Jan
HH
Bramf.SV
-90
92
230
Hübner
Rosa
HH
HT 16
-63
91
5
231
Brandt
Doreen
HH
SC Concordia
-52
91
3
232
Wendt
Robin
HH
Niendorf TSV
-100
90
1
233
Koschorreck
Kristof
HH
Bramf.SV
-90
90
234
Münsterberg
Max
HH
TH Eilbeck
-73
92
1
235
Wittermann
Willi
HH
TH Eilbeck
-60
2
236
Gutt
Sebastian
HH
Eimsb. TV
-81
90
237
Waskow
Anna-Lena
HE
Budokan Wetzlar
-48
93
238
Vogt
Patrick
HE
Kodokan Neuhof
-60
92
239
Spizyn
Alexander
HE
TSV Stadtallendorf
-60
92
240
Seitz
Vanessa
HE
TG Friedberg
-44
93
241
Schönfeld
Alexander
HE
JC Sinn
-90
90
242
Roos
Kristina
HE
JC Erbach
-52
93
243
Pelz
Patrick
HE
JC Rüsselsheim
-66
91
244
Nowak
Jasmin
HE
Samurai Offenbach
-63
92
245
Schaupp
Maximilian
HE
JC Wiesbaden
-100
91
5
246
Kubin
Natalia
HE
FTV 1890 Frankfurt
-70
93
247
Ohlig
Jean Sebastian
HE
JC Wiesbaden
-81
91
3
248
Sonne
Lukas
HE
Samurai Offenbach
-66
92
7
249
Kern
Moritz
HE
JC Rüsselsheim
-73
90
250
Wieddekind
Laura
HE
JV Herkules Kassel
-52
93
251
Frey
Kathrin
HE
Kim Chi Wiesbaden
-70
91
252
Erkelenz
Marc
HE
BC Mühlheim
-60
92
253
Sturm
Lisanne
HE
JC Wiesbaden
-48
92
254
Diehl
Laura
HE
PSW GW Kassel
-78
91
255
da Silva Santos
Tamara
HE
SV Oberdorffelden
+78
90
256
Bante
Jaqeline
HE
JV Herkules Kassel
-63
90
257
Schmidt
Jasmin
HE
TG Hochheim
+78
90
258
von Heyden
Susanne
HE
Kim Chi Wiesbaden
-57
92
7
259
Agel
Ines
HE
Samurai Offenbach
-78
90
260
Ruppel
Sergej
HE
TG Hochheim
-100
90
261
Ohl
Mirko
HE
1. JC Bürstadt
-90
91
262
Helger
Laura
HE
TG Rimbach
-44
92
5
263
Küney
Jessica
HE
Samurai Offenbach
-63
264
Krull
Franziska
HE
JC Wiesbaden
-57
91
265
Braun
Paul
HE
TV Nidda
-73
90
7
266
Klyk
Max
HE
JC Rüsselsheim
-90
90
267
Zweigard
Diana
HE
FTV 1890 Frankfurt
-70
91
268
Zeiner
Nico
HE
JC Wiesbaden
-66
91
269
Gräf
Fabian
HE
1. Fuldaer JC
-81
90
270
Vartanjan
Artur
HB
JC Asahi
-60
1990
271
Ha
Du Bao
HB
PSV Bremen
-55
1990
272
Wollborn
Kevin
HB
TV Eiche Horn
-81
1990
273
Vogl
Nina
BY
TSV München-Großhadern
-48
1990
274
Fernandez Aragon
Paloma
BY
JC Weiden
+78
1991
275
Vogt
Andrea
BY
TuS Bad Aibling
-70
1991
276
Steinmüller
Helena
BY
SG Eltmann
-78
1992
277
Notter
Zita
BY
TSV München-Großhadern
+78
1992
5
278
Hübner
Regine
BY
TSV Detag Wernberg
-78
1991
7
279
Brandhofer
Sebastian
BY
TV Lenggries
-73
280
Boxleitner
Maria
BY
TSV Grafenau
+78
1991
281
Jakab
Ella
BY
DJK Ingolstadt
-63
1992
5
282
Thiel
Viola
BY
TSV München-Großhadern
-52
1990
3
283
Reiter
Corinna
BY
TSV Grafing
-48
1990
284
Diermeier
Theresa
BY
TSV München-Großhadern
-48
1990
2
285
Tolksdorf
Roman
BY
TSV Peiting
-100
1991
3
286
Friedrich
Stefan
BY
TSV München Großhadern
-73
1990
3
287
Köberlin
Christoph
BY
TSV München Großhadern
-60
1990
288
Keil
Michael
BY
TSV Abensberg
-66
1990
3
289
Sroka
Robin
BY
TSV München Großhadern
-60
1992
7
290
Kroll
Sebastian
BY
PTSV Hof
-55
1991
7
291
Hausoel
Melanie
BY
ASV Neumarkt
-48
292
Graf
Philip
BY
TSV Abensberg
-55
1991
293
Weingärtner
Benedikt
BY
TV Erlangen
+100
1990
294
Urich
Dominik
BY
TSV Abendsberg
-90
295
Töpfer
Julia
BY
SG Eltmann
-44
1992
296
Ditschek
Felix
BY
TSV Peiting
-100
1991
297
Pfortner
Sabrina
BY
TV Altdorf
+78
1991
3
298
Solujanow
Artur
BY
TSV München Großhadern
-60
1992
299
Schreiner
Sandro
BY
TSV Grafenau
-73
1992
300
Bauhofer
Alexander
BY
JV Ammerland-Münsing
-73
1990
301
Schneider
Friedemann
BY
Judoteam Ansbach
-81
1990
302
Sebald
Alexandra
BY
TSV Grafing
-63
1990
1
303
Ertl
Maria
BY
TV Lenggries
-52
1992
5
304
Probsteder
Barbara
BY
Nippon 2000 Passau
-70
1990
305
Kraus
Kay
BY
TSV München-Großhadern
-48
1990
1
306
Labs
Annika
BY
FC Schweitenkirchen
-44
1992
7
307
Nietzer
Katharina
BY
TV Altdorf
-63
1992
308
Rahn
Eric
BY
TSV München Großhadern
-81
1991
3
309
Seidl
Sebastian
BY
TSV Abensberg
-60
1990
3
310
Huber
Timo
BY
TG Höchberg
-81
1990
311
Haake
Markus
BY
TSV München Großhadern
-81
1992
312
Zeitler
Elisabeth
BY
TSV Abensberg
-52
1990
313
Fohri
Rene
BE
AC - Berlin
-100
92
314
Eisfeld
Pierre
BE
SV - Georg Knorr
-66
90
315
Valenta
Kristin
BE
HJT
-70
316
Dorny
Julia
BE
Polizei SV Berlin
-70
317
Dimke
Christoffer
BE
KiK - Berlin
-60
90
318
Delorme
Jasmin
BE
SG Einheit Pankow
-78
2
319
Vargas Koch
Laura
BE
EBJC
-63
2
320
Müller
Johanna
BE
PSV Olympia
-57
2
321
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1860
-52
93
322
Olthoff
Jasper
BE
Judo - Verein Berlin - Tegel
-66
91
323
Borkowski
Pierre
BE
SC - Berlin
-100
90
2
324
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-63
92
325
Kraman
Timo
BE
PSV - Berlin
-81
90
326
Immerschied
Andersen
BE
SV - Georg Knorr
-60
90
327
Herbst
Anja Maria
BE
BC Samurai
-57
328
Gutbell
Alexander
BE
PSV - Berlin
-66
91
329
Vogt
Miron
BE
TiB - Berlin
-60
330
Vogt
Louis
BE
TiB - Berlin
-73
90
331
Specht
Anett
BE
Polizei SV Berlin
-57
332
Schwerin
Oliver
BE
JC - Lichtenrade Berlin
-90
90
333
Schubert
Maximilian
BE
Bushido - Berlin
-81
90
334
Lisewski
Anne Katrin
BE
SV Georg Knorr
-70
1
335
Sättler
Jenny
BE
PSV Olympia
-63
92
336
Ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-52
92
337
Gerlach
Nicholas
BE
KiK - Berlin
-100
90
7
338
Mach
Jeffry
BE
Arashi Berlin
+100
90
5
339
Naglo
Robert
BE
PSV - Berlin
-73
90
340
Marx
Antonia
BE
SF Kladow
-52
341
Mandanici
Federico
BE
SC Siemenstadt
-55
90
342
Turner
Max
BE
HJT - Berlin
-81
91
7
343
Kissk
Kevin
BE
SV - Georg Knorr
+100
92
344
Schuchardt
Kevin
BE
PSV - Olympia
-55
92
5
345
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
93
346
Swientek
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
+78
1990
347
Berger
Tia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-78
1991
5
348
Buchholz
Eric
BB
Babelsberg
-90
349
Beischmidt
Kim
BB
Großbeeren
-48
1991
350
Pohl
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
1991
5
351
Weiß
Levent
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
+100
1991
3
352
Mahlow
Virginia
BB
UJKC Potsdam
-57
1992
353
Leschke
Maximilian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-90
1990
5
354
Krüger
Robert
BB
Lübbenau
-55
355
Huth
Nando
BB
KWH
-60
356
Hoppe
Anja
BB
Samura Oranienburg
-48
1990
357
Hildebrand
Franziska
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
1990
358
Zimmermann
Max
BB
Bernau
-60
1992
359
Eckhardt
Sandra
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-78
360
Drechsler
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
1992
361
Sorgatz
David
BB
Babelsberg
-73
362
Rosenplenter
Adina
BB
PSV Bernau
-44
1990
363
Schaarschmidt
Marcel
BB
HSV Cottbus
+100
1990
3
364
Semenko
Viktor
BB
Eberswalde
-81
1991
5
365
Jergler
Martin
BB
Lauchhammer
-66
1991
7
366
Kammer
Katja
BB
KWH
-78
367
Ignatov
Jasper
BB
PSV Cottbus
-100
368
Hoffmann
Janine
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-63
1990
369
Schulz
Angelika
BA
JSC Karlsdorf Neuthard
-78
90
370
Ebert
Niklas
BA
BC Karlsruhe
-81
2
371
Ströhle
Sonja
BA
JC Singen
-57
90
372
Thumm
Verena
BA
TV Mosbach
-48
91
3
373
Kolein
Julian
BA
JC Ettlingen
-66
374
Beuchert
Julian
BA
TV Mosbach
-55
3
375
Grether
Jessica
BA
BC Karlsruhe
-57
91
376
Wißler
Sanja
BA
JC Stegen
-63
91
377
Gallmeier
Melanie
BA
BC Karlsruhe
-44
91
378
Weber
Jan
BA
BC Offenburg
+100