Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2009
NODEM '09 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
1993
1
2
Herzig
Janina
BB
Babelsberg
+78
3
3
Stegemann
Anna
BB
Prenzlauer JV
+78
2
4
Klimpel
Denise
BB
Schönwalde
+78
3
5
Schwarzkopf
Eugen
BB
KSC Strausberg
+90
3
6
Florian
Johannes
BB
JC "Samura"
+90
5
7
Zechser
Tim
BE
JKK Nippon
+90
2
8
Züge
Tobias
MV
Pasewalker JV
+90
3
9
Hempel
Paul
BE
KK Karow
+90
1993
5
10
Natusch
Tim
BB
Großräschen
+90
7
11
Schleinin
Andreas
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
+90
1
12
Kunitz
Andrea
BE
SV Georg Knorr
-40
1993
1
13
Roll
Jenny
BB
Bernau
-40
3
14
Siewert
Emely
BB
UJKC Potsdam
-40
5
15
Freitag
Anni
MV
VfK "Bau" Rostock
-40
7
16
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-40
2
17
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-40
1995
3
18
Zey
Lisa
BB
Oranienburg
-40
5
19
Reinholz
Rob
MV
JKC Rostock
-43
20
Derlath
Eric
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-43
5
21
Seemann
Sven
BE
SC Bushido
-43
1994
7
22
Lemke
Ruven
BE
Polizei SV Berlin
-43
1995
2
23
Preuß
Kai Ole
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-43
3
24
Schulz
Tom
BB
UJKC Potsdam
-43
25
Schuhmann
Erik
MV
PSV Schwerin
-43
26
Niclas
Marcel
BE
SC Bushido
-43
1994
27
Hoffmann
Fabian
BE
TSV Rudow
-43
1994
28
Bobrowski
Nick
BB
Neu Zittau
-43
29
Sitc
Dimitrij
BB
Prenzlau
-43
5
30
Ruge
Fabian
MV
PSV Schwerin
-43
7
31
Schwisow
Paul
MV
PSV Neustrelitz
-43
3
32
Kunstmann
Simon
BE
KSC Obi
-43
1994
1
33
Schröter
Sophia
BB
-44
34
Patt
Antonia
BE
SC Bushido
-44
1994
5
35
Badenhop
Sophie
BE
SV Justitia
-44
1995
2
36
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-44
5
37
Mittermaier
Sahra-Christina
BB
Senftenberg
-44
7
38
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
3
39
Junge
Sahra
BE
BC Randori
-44
1995
1
40
Pacholeck
Vivien
BE
JC Märkisches Viertel
-44
1995
3
41
Martin
Sarah-Louise
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
7
42
Seeger
Björn
BE
Polizei SV Berlin
-46
1995
43
Emmersleben
Konstantin
BB
Schönwalde
-46
44
Dunker
Leroy
BE
BC Randori
-46
2
45
Budniewski
Paul
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
3
46
Werner
Andy
MV
PSV Schwerin
-46
5
47
Altkuckatz
Max
BB
KSC Strausberg
-46
7
48
Kramer
Torben
MV
PSV Schwerin
-46
1
49
Rohkamm
Marcel
BE
Judoverein Berlin-Tegel
-46
3
50
Riemer
Peter
BB
Brandenburg
-46
5
51
Dictus
Maik
BE
SV Georg Knorr
-46
1994
7
52
Hermann
Heike
BB
JC 90
-48
53
Böhnke
Carolin
MV
Asia Sport NB
-48
54
Ladwig
Angelique
BE
TuS Hellersdorf
-48
1993
3
55
Weiss
Nathalie
BE
AC Berlin
-48
7
56
Schwarzlose
Cynthia
BE
BC Randori
-48
1994
1
57
Sidorow
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
58
Krepp
Annica
BE
KSC Obi
-48
1995
5
59
Albrecht
Carolin
MV
BC Vorpommern
-48
60
Kamischke
Anne
BB
Brandenburg
-48
3
61
Werner
Norina
BE
BC Randori
-48
1995
7
62
Nitschke
Sarah
BB
UJKC Potsdam
-48
2
63
Seifert
Tanja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
5
64
Schaefer
Christoph
BB
PSV Cottbus
-50
65
Müller
Paul
MV
PSV Rostock
-50
66
Kunstmann
Philipp
BE
KSC Obi
-50
1995
67
Eisermann
Julius
MV
PSV Rostock
-50
3
68
Pohl
Daniel
MV
Motor Wolgast
-50
5
69
Krannich
Matthias
BE
BC Randori
-50
1995
7
70
Opitz
Johannes
BB
-50
3
71
Rühl
Bastian
BE
PSV Olympia
-50
1995
72
Redel
Germain
BB
Treuenbrietzen
-50
73
Pietreck
Torben
MV
PSV Schwerin
-50
74
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-50
1994
75
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-50
1994
5
76
Pohle
Tobias
BB
Motor Babelsberg
-50
7
77
Nersisjan
Narek
MV
PSV NB
-50
2
78
Schmidt
Max
BB
UJKC Potsdam
-50
1
79
Spiewok
Anna- Corinna
MV
KSG SAMURAI
-52
80
Roloff
Ariane
BE
HSH Judo Tempel
-52
1993
7
81
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-52
3
82
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1860
-52
1993
2
83
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
5
84
Hellendahl
Katja
BB
Falkensee
-52
85
Heinecke
Franziska
BB
KWH
-52
86
Rinkenbach
Sophie
BB
Brandenburg
-52
7
87
Edwards
Javona
BE
Polizei SV Berlin
-52
1995
3
88
Cibusch
Alina
BE
SG Einheit Pankow
-52
1994
89
Bruchmann
Carolin
BE
SG Einheit Pankow
-52
1993
5
90
Werner
Jenny
BB
Samura Oranienburg
-52
1
91
Völker
Robert
BE
Judoverein Berlin-Tegel
-55
92
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünder JC
-55
93
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-55
94
Bartelt
Kai-Uwe
BB
UJKC
-55
95
Pustilnik
Michael
BE
BC Randori
-55
1993
7
96
Onufriev
Jörg
BB
JC Eberswalde
-55
2
97
Cartsburg
Max
BB
KSC Strausberg
-55
3
98
Bitmann
Dennis
BE
Polizei SV Berlin
-55
1994
5
99
Fuhrig
Nico
BB
Samura Oranienburg
-55
100
Pleißner
Angel
BE
Polizei SV Berlin
-55
1994
7
101
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV Berlin
-55
1994
1
102
Opitz
Maximilian
BB
-55
3
103
Rudat
Nico
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
5
104
Przybyl
Stella
BE
HSH Judo Tempel
-57
105
Müller
Maria
BB
Ludwigsfelde
-57
106
Scior
Saskia
BE
PSV Olympia
-57
1993
5
107
Bohm
Julia
BB
Samura Oranienburg
-57
3
108
Radzikowski
Sarah
BB
JC 90
-57
1
109
Daue
Jasmin
BB
PSV Bernau
-57
110
Selchow
Stacy
BE
Polizei SV Berlin
-57
1993
5
111
Strugk
Bettina
BB
Jüterborg
-57
7
112
Merkel
Vivien
BE
BC Randori
-57
1993
3
113
Hirsch
Viktoria
BE
SC Siemensstadt
-57
1994
2
114
Stöwsand
Elisa
MV
Motor Barth
-57
7
115
Lapawczyk
Timon
BE
TSV Rudow
-60
1993
116
Koch
Martin
BE
Judoverein Berlin-Tegel
-60
117
Häfner
Felix
BB
HSV Cottbus
-60
118
Paris
Grigori
BE
BC Randori
-60
1993
7
119
Schumann
Marvin
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
7
120
Czybulka
Peter
MV
PSV Rostock
-60
2
121
Nehls
Paul
MV
Asia Sport NB
-60
3
122
Wahl
Danny
MV
PSV NB
-60
123
Krüger
Oliver
BB
-60
124
Büttner
Marvin
BE
Arashi JKC Berlin
-60
1993
125
Jadmour
Mohamed
BE
Polize SV Berlin
-60
1993
5
126
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-60
1
127
Dech
Maurice
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
3
128
Daue
Michel
BB
PSV Bernau
-60
5
129
Ehlers
Christin
MV
JKC Rostock
-63
2
130
Fontana
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
3
131
Luba
Antonia
BB
PSV Bernau
-63
5
132
van Alphen
Tanja
BE
Polizei SV Berlin
-63
1994
7
133
Ferdinand
Linda
MV
KSV Rostock
-63
134
Ammann
Lara
BE
BC Samurai
-63
1994
135
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-63
1994
1
136
Gregor
Sarah
BB
Judo Team Asahi
-63
3
137
Schultz
Charlott
BE
PSV Olympia
-63
1994
5
138
Beitz
Julia
BE
K.i.K.
-63
1995
7
139
Sternetzki
Frances
BB
Asahi Spremberg
-63
140
Nguyen
Anh Tuan
BB
Senftenberg
-66
141
Cagava
Alex
MV
Motor Wolgast
-66
142
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV Berlin
-66
1994
2
143
Berendt
Poul- Erik
MV
SKV Müritz
-66
3
144
Baron
Sebastian
BE
PSV Olympia
-66
1994
5
145
Köhler
Christopher
BB
UJKC Potsdam
-66
7
146
Görlitz
Tom
BE
SC Berlin
-66
1995
147
Echevaria
Tom
BB
Prenzlau
-66
148
Bahnisch
Morris
BB
UJKC Potsdam
-66
149
Thurow
Eric
MV
Ueckermünder JC
-66
1
150
Traus
Fritz
BB
Jc 90
-66
3
151
Puttkammer
Sören
BE
SC Bushido
-66
1993
5
152
Berlin
Stephan
BE
AC Berlin
-66
7
153
Koppatz
Caroline
BB
Großräschen
-70
2
154
Stroth
Annika
BE
HSH Judo Tempel
-70
1993
3
155
Exner
Britta
BB
UJKC
-70
5
156
Höhne
Jaqueline
BB
Premnitz
-70
1
157
Kremser
Nicole
BE
Polizei SV Berlin
-70
1993
3
158
Dobberphul
Vivien
BE
TSV Spandau 1560
-70
1993
5
159
Jahn
Leonie
MV
Motor Barth
-70
7
160
Wildbret
Roman
MV
Alba 93 Boizenburg
-73
161
Schultz
Nils
MV
JC 94 Altentreptow
-73
162
Naumann
Sebastian
BB
UJKC Potsdam
-73
7
163
Haase
Hendrik
BE
Judoverein Berlin-Tegel
-73
2
164
Grossmann
Kilian
BE
SC Bushido
-73
1993
3
165
Till
Ralf
BE
SC Bushido
-73
1993
166
Müller
Johannes
MV
PSV Rostock
-73
167
Lehmann
Alex
BE
SC Berlin
-73
1993
168
Woitas
Joey Falk
BB
Prenzlauer JV
-73
7
169
Thielmann
Anton
BE
BC Samurai
-73
1993
5
170
Grohn
Toni
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-73
1
171
Beer
Connor
BB
Falkensee
-73
3
172
Schneider
Philipp
BB
Prenzlauer JV
-73
5
173
Fehrs
Janina
MV
Bushido Herrnburg
-78
1
174
Linge
Sabein
BB
Senftenberg
-78
2
175
Goshin
Stefan
BE
BC Samurai
-81
1994
176
Weber-Markert
Paul
BB
PSV Bernau
-81
7
177
Galandi
Philipp
BB
UJKC Potsdam
-81
2
178
Smirnow
Maximilian
BB
PSV Fürstenwalde
-81
3
179
Ewald
Lukas
BE
JC 03 Berlin
-81
1993
5
180
Schiemann
Steve-Dustin
MV
JC 94 Altentreptow
-81
181
Falk
Sascha
BE
Xin Wu Dao Men
-81
1993
182
Ahmad
Rebin
BE
BC Randori
-81
1994
7
183
Winkler
Marco
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
1
184
Dikaev
Magomed
BE
Judo-Team Berlin
-81
1993
3
185
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
-81
5
186
Shareef
Feissal
BE
JC Kano
-90
1
187
Toko
Medina Andre
BE
T.i.B.
-90
1993
3
188
Wittwer
Enrico
BB
PSV Bernau
-90
5
189
Gierhardt
Paul
MV
Neubrandenburg
-90
7
190
Strohschein
Robert
MV
PSV Rostock
-90
2
191
Brandt
Thjomas
BB
PSV Senftenberg
-90
3
192
Morack
Tobias
BB
Zossen
-90
5