Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2010
NODEM '10 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Kaufmann
Pia
MV
1. Schweriner JC
-70
7
2
Gebhard
Lisa Marie
MV
1. Schweriner JC
-44
3
Berlin
Stephan
BE
ACB
-73
3
4
Karsli
Ali
BE
ACB
-50
5
5
Fleischer
Hermann
BE
ACB
-66
6
Jahn
Leonie
MV
Aisasport
-78
2
7
Hartfiel
Jennifer
BE
Asahi Kwai
-70
5
8
Gregor
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
1
9
Wahl
Danny
MV
Asia Sport NB
-66
10
Schwarz
Benny
MV
Asia Sport NB
-81
11
Sternberg
Romy
MV
Asia Sport NB
-44
12
Hollender
Nele
MV
Asia Sport NB
-52
5
13
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-55
3
14
Lange
Tom
MV
Asia Sport NB
-43
7
15
Kastulski
Felix
MV
Asia Sport NB
+90
5
16
Böhnke
Carolin
MV
Asia Sport NB
-52
17
Neumann
Anna Lena
MV
Asia Sport NB
-52
18
Fusch
Alina
MV
Asia Sport NB
-48
5
19
Sringer
Maike
MV
Asia Sport NB
-63
20
Jung
Sarah
BE
BC Randori
-52
5
21
Dunker
Leroy
BE
BC Randori
-55
5
22
Kranich
Mathias
BE
BC Randori
-55
5
23
Habermann
Ronja
BE
BC Randori
-63
2
24
Schwarzlose
Synthia
BE
BC Randori
-48
2
25
Völker
Alexander
BE
BC Randori
-60
7
26
Werner
Norina
BE
BC Randori
-52
7
27
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-70
1
28
Pelz
Yannick
BE
BC Randori
-60
29
Mertens
Celine
BE
BC Randori
-44
2
30
Maiwald
Robin
BE
BC Randori
-66
31
Rühl
David
BE
BC Samurai
+90
3
32
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
3
33
Forst
Simon
BE
BC Samurai
+90
5
34
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-70
5
35
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai
-52
36
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-44
3
37
Goschin
Stefan
BE
BC Samurai
-81
3
38
Linngrön
Laura
MV
BC Vorpommern
-57
7
39
Baghdasaryan
Saro
MV
BC Vorpommern
-43
2
40
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-48
3
41
Klemm
Friedrich
BB
BD Hoppegarten
-43
42
Mikolajski
Pascal
BB
BD Hoppegarten
-43
7
43
Traus
Charlotte
BB
Belziger JV
-44
7
44
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-63
3
45
Rychtyk
Pablo
BE
EBJC
-66
7
46
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-44
1
47
Schumann
Venka
BB
Großbeeren
-48
48
Maschinski
Artemie
BB
Hennigsdorf
-46
49
Häfner
Felix
BB
HSV Cottbus
-66
3
50
Otting
David
MV
Jarmen
-66
51
Müller
Sven
BE
JC 03
-46
52
Dettmann
Laura
BE
JC 03
-57
53
Brösky
Fabian
BE
JC 03 Berlin
-81
54
Quahl
Benjamin
BB
JC Eberswalde
-73
5
55
Brandt
Judy
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-40
2
56
Czybulka
Peter
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-66
3
57
Baumann
Anne
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
5
58
Seifert
Tanja
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
3
59
Thürfelder
Phil
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
60
Siedorow
Julia
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
61
Schumann
Marvin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-73
7
62
Bobrowski
Nick
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
2
63
Strohschein
Robert
BB
JC90 Frankfurt/Oder
+90
2
64
Albrecht
Carolin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
3
65
Morelly
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-55
7
66
Grape
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
3
67
Grape
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
2
68
Preuß
Kai
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
5
69
Grohn
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-81
2
70
Rudat
Nico
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-60
71
Herrmann
Meike
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
72
Reinholz
Rob
MV
JKC Rostock
-43
73
Rohkamm
Marcel
BE
Judoverein Berlin Tegel
-50
1
74
Budniewski
Paul
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
5
75
Koch
Lisa
BE
Judoverein Berlin Tegel
-52
76
Völker
Robert
BE
Judoverein Berlin Tegel
-60
5
77
Haase
Hendrik
BE
Judoverein Berlin Tegel
-73
1
78
Kuleßa
Julia
BE
Judoverein Berlin Tegel
-57
79
Brunner
Niklas
BE
KiK
-43
5
80
Marmulla
Daniel
BE
KiK
-43
1
81
Peters
Sabet
BE
KiK
-48
82
Beitz
Julia
BE
KKKarow
-70
7
83
Lutz
Marcel
BE
KKKarow
-81
84
Kunstmann
Philipp
BE
KSC Obi
-60
3
85
Kunstmann
Simon
BE
KSC Obi
-50
3
86
Schultz
Charlott
BB
KSC Strausberg
-70
3
87
Blok
Alexander
BB
KSC Strausberg
-43
88
Opitz
Joy-Nelly
BB
KSC Strausberg
-63
89
Saidlez
Daniel
BB
KSC Strausberg
-81
7
90
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-57
91
Päplow
Hannes
MV
KSV Grimmen
-73
92
Groth
Johan
MV
KSV Grimmen
-81
93
Pommerrenke
Roxana
BB
Ludwigsfelde
-63
3
94
Schade
Miriam
BB
Motor Babelsberg
-48
95
Patzenhauer
Tom
MV
Motor Wolgast
-50
3
96
Pohl
Daniel
MV
Motor Wolgast
-55
97
Zeitschel
Vanessa
MV
Motor Wolgast
-57
98
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-66
1
99
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-60
2
100
Petri
Toni
MV
Motor Wolgast
-90
5
101
Ambrosius
Maik
BB
Neu Zittau
-90
3
102
Krumpholz
Laura
BB
Neu Zittau
-48
7
103
Wald
Paula
MV
Pasewalk
-63
104
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV
-60
5
105
Schumacher
Antonia
BE
Polizei SV
-44
106
Kutnevic
Elise
BE
Polizei SV
-52
7
107
van Alphen
Tanja
BE
Polizei SV
-63
108
Lemke
Ruven
BE
Polizei SV
-55
2
109
Torkler
Paul
BE
Polizei SV
-50
110
Seeger
Björn
BE
Polizei SV
-46
7
111
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV
-73
2
112
Schütte
Janina
BE
Polizei SV
-48
7
113
Ridderskamp
Helrike
BE
Polizei SV
-48
3
114
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV
-66
2
115
Berger
Mayra
BE
Polizei SV
-57
5
116
Edwards
Jovana
BE
Polizei SV Berlin
-52
1
117
Höhne
Oliver
BB
Premnitz
-90
5
118
Stegemann
Anna
BB
Prenzlauer JV
+78
2
119
Steinbach
Christin
BB
PSG Brandenburg
-70
120
Meyer
Anika
BB
PSG Brandenburg
-40
3
121
Riemer
Franziska
BB
PSG Brandenburg
-52
122
Kamischke
Anne
BB
PSG Brandenburg
-57
2
123
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-44
5
124
Michaelis
Madlen
BB
PSV Bernau
-48
5
125
Geschke
Marc
BB
PSV Bernau
-66
7
126
Setz
Martin
BB
PSV Bernau
-55
1
127
Brunelt
Frederic
BB
PSV Bernau
-55
128
Krupke
Tom
BB
PSV Cottbus
-73
7
129
Hilsky
Nico
BB
PSV Cottbus
-50
130
Schäfer
Christoph
BB
PSV Cottbus
-55
131
Seifert
Til
BB
PSV Cottbus
-50
7
132
Braun
Dominik
BB
PSV Fürstenwalde
-81
7
133
Borck
Luisa
BB
PSV Fürstenwalde
-63
7
134
Schleinin
Andreas
BB
PSV Fürstenwalde
-90
1
135
Kadur
Alexander
MV
PSV NB
-43
5
136
Wulff
Paula
MV
PSV Neustrelitz
-52
2
137
Schwisow
Paul
MV
PSV Neustrelitz
-46
138
Baron
Sebastian
BE
PSV Olympia
-73
5
139
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-55
140
Beslè
Marie-Sophie
BE
PSV Olympia
-44
141
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-57
142
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-55
3
143
Goepel
Max
BE
PSV Olympia
-46
144
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-48
145
Woitas
Jessie
BB
PSV Prenzlau
-70
146
Schwaisch Al-Ani
Kilian
BB
PSV Prenzlau
-43
3
147
Völkner
Clara
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-57
148
Falck
Felix
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-73
149
Bromund
Philipp
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-55
150
Müller
Johannes
MV
PSV Rostock
-81
5
151
Müller
Paul
MV
PSV Rostock
-60
152
Piske
Anita
MV
PSV Rostock
-78
1
153
Pollene
Paul
MV
PSV Rostock
-73
154
Ruge
Fabian
MV
PSV Schwerin
-50
155
Schumann
Eric
MV
PSV Schwerin
-50
156
Werner
Andy
MV
PSV Schwerin
-55
157
Ölkers
Tim Marvin
MV
PSV Schwerin
-46
7
158
Boese
Jonathan
MV
PSV Schwerin
-46
5
159
Pietreck
Torben
MV
PSV Schwerin
-60
7
160
Hübner
Nicolas
MV
PSV Schwerin
-43
161
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-57
1
162
Bohm
Julia
BB
Samura Oranienburg
-57
7
163
Zey
Lisa
BB
Samura Oranienburg
-44
3
164
Zey
Anna
BB
Samura Oranienburg
-40
3
165
Johannes
Florian
BB
Samura Oranienburg
+90
3
166
Lehmann
Alex
BE
SC Berlin
-81
167
Görlitz
Tom
BE
SC Berlin
-81
5
168
Niclas
Marcel
BE
SC Bushido
-46
1
169
Schmidt
Anne-Sophie
BE
SC Lotos
-40
1
170
Mittermaier
Sarah
BB
Senftenberg
-52
171
Hettner
Laura
BB
Senftenberg
-70
172
Venker
Marcel
BE
SF Kladow
-73
173
Cibusch
Alina
BE
SG Einheit Pankow
-57
3
174
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-70
3
175
Bechtel
Florian
MV
SKV Müritz
-46
176
Friehmann
Eric
BB
Spremberg
-55
7
177
Wüstenberg
Kristian
MV
SV BW Jarmen
-90
2
178
Thun
Timo
BE
SV Georg Knorr
-66
5
179
Badenhop
Sophie
BE
SV Justitia
-44
180
Seifert
Linda
BB
SV Motor Babelsberg
-63
181
Löggow
Theresa
BE
T.i.B.
-63
7
182
Hoffmann
Fabian
BE
TSV Rudow
-50
7
183
Hübner
Nicolas
BE
TSV Rudow
-43
3
184
Maslyak
Erik
BE
TSV Rudow
-43
185
Kronenberg
Anaa-Lena
BE
TSV Rudow
-44
186
Schwarzer
Christopher
BB
uchhammer
-66
5
187
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünde
-66
188
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
+90
1
189
Mikulla
Marwin
BB
UJKC Potsdam
-60
3
190
Naumann
Sebastian
BB
UJKC Potsdam
-73
3
191
Bischoff
Tanja
BB
UJKC Potsdam
-44
7
192
Galandi
Phillipp
BB
UJKC Potsdam
-81
1
193
Exner
Britta
BB
UJKC Potsdam
-70
2
194
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-60
1
195
Mache
Melissa
BB
UJKC Potsdam
+78
1
196
Wartenberg
Lukas
BB
UJKC Potsdam
-46
3
197
Pufahl
Willy
BB
UJKC Potsdam
-81
3
198
Vogel
Jennifer
BB
UJKC Potsdam
-48
1
199
Bahnisch
Morris
BB
UJKC Potsdam
-73
200
Liebscher
Marius
BB
UJKC Potsdam
-43
201
Fröhlich
Xena
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
202
Ferdinand
Linda
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
203
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
5
204
Meiburg
Daniel
MV
VfK "Bau" Rostock
-55
205
Pegelow
Tommy
MV
VfK "Bau" Rostock
-60
206
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
3
207
Lebreton
Melanie
BE
Vfl Tegel
-63
5
208
Morack
Tobias
BB
Zossen
-90
3