Deutsch
Français
Español
08/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U20 – Women and Men under 20 – 2012
NODEM '12 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Pacholeck
Vivienne
BE
1. JC MV
-48
1995
5
2
Dobberpfuhl
Vivien
BE
TSV Spandau
-78
1993
2
3
Merkel
Vivien
BE
BC Randori
-63
1993
7
4
Löggow
Theresa
BE
TiB
-57
1995
5
Stiller
Tanja
MV
PSV Schwerin
-63
5
6
Badenhop
Sophie
BE
BC Randori
-52
1995
7
7
Gregor
Sarah
BB
Asahi Spremberg
-63
2
8
Weiß
Sarah
MV
SV Dassow
-78
3
9
Mittermaier
Sarah
BB
Senftenberg
-52
5
10
Radzikowski
Sarah
BB
JC 90 Ffo
-57
2
11
Fontana
Sara
BB
Asahi Spremberg
-70
2
12
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
3
13
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau
-52
1993
7
14
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-52
15
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-48
1
16
Kaufmann
Pia
MV
1. Schweriner JC
-70
17
Böttcher
Pauline
BB
Wriezen
-57
7
18
Haase
Paula
MV
PSV Neustrelitz
-63
7
19
Weiss
Nathalie
BE
AC Berlin
-63
1993
3
20
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
1996
1
21
Nicolaus
Melanie
BB
Oranienburg
-52
22
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-52
1995
2
23
Lebreton
Melanie
BE
VfL Tegel
-70
1995
5
24
Lippold
Marielena
BB
Großbeeren
-57
5
25
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-63
26
Krause
Lisa
MV
KSV Grimmen
-63
27
Trebes
Linda
MV
BC Vorpommern
-52
28
Sitter
Leonie
BE
TiB
-70
1995
29
Jahn
Leonie
MV
ASIA Sport NB
-78
1
30
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-57
1
31
Esser
Karin
BE
VfL Tegel
-52
1994
32
Bohm
Julia
BB
Oranienburg
-70
5
33
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-70
1994
1
34
Freitag
Josefine
MV
KSV Grimmen
-57
5
35
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-44
1
36
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-63
1
37
Daue
Jasmin
BB
PSV Bernau
-52
38
Schultz
Ines-Monique
MV
SV Schlatkow
+78
2
39
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-52
3
40
Ridderskamp
Helrike
BE
PSV Olympia
-63
1996
5
41
Buder
Franziska
BE
JC 03
-63
1996
42
Siewert
Emily
BB
UJKC Potsdam
-48
2
43
Schwarzlose
Cynthia
BE
BC Randori
-48
1994
3
44
Völkner
Clara
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-52
3
45
Ehlers
Christin
MV
JKC Rostock
-70
3
46
Traus
Charlotte
BB
Belzig
-52
5
47
Mertens
Celine
BE
TSV Rudow
-52
1996
1
48
Exner
Britta
BB
UJKC Potsdam
-70
3
49
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-78
1996
3
50
Stroth
Annika
BE
PSV Olympia
-70
1993
7
51
Krepp
Annica
BE
Sport-Dojo Berlin
-70
1995
52
Schmidt
Anne-Sophie
BE
SC Lotos
-48
1996
3
53
Baumann
Anne
BB
JC 90 Ffo
-70
7
54
Kamischke
Anne
BB
Brandenburg
-63
3
55
Pawlak
Angelina
BE
BC Samurai
-57
1996
3