Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U15 – 2019
NODEM '19 – U15
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-34 kg
-37 kg
-40 kg
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
+66 kg
-33 kg
-36 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
+63 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Schulz
Jonathan
BE
VfL Tegel
-66
1
2
Menzel
Jonas
BB
JS Hermann
-66
3
3
von Briel
Linus
MV
Judoclub Malchin
-66
5
4
Mahnovshi
Laurentino
BB
Perleberg
-66
7
5
Janz
Kurt
BB
PSV FFO
-66
6
Hinkel
Romeo
BE
SC Charis 02
-66
2
7
Reinert
Florian
BE
Kaizen Berlin
-66
3
8
Pohlers
Theo
BB
JC Oranienburg
-66
5
9
Dikiev
Chamsabeck
BE
Polizei SV
-66
7
10
Kreismer
Chris
MV
SV Motor Wolgast 1949
-66
11
Polikarpov
Vadim
BE
PSV Olympia
-66
12
Märkt
Elija
BE
SC Bushido
-60
1
13
Miet
Tillmann
BB
UJKC Potsdam
-60
3
14
Zemmin
Jason
BE
JC 03 Berlin
-60
5
15
Spurman
Maximilian
BE
Kaizen Berlin
-60
7
16
Cordes
Fynn
BE
SC Berlin
-60
17
Grenzer
ferenc
MV
PSV Rostock
-60
18
Radowsky
Carl
BB
UJKC Potsdam
-60
19
Voroshilowski
Josef
BB
RSV Eintracht
-60
2
20
Malta
Lucas
MV
Judoclub Malchin
-60
3
21
Wachtlin
Felix
BE
Kaizen Berlin
-60
5
22
Haase
Valentin
BB
M.babelsberg
-60
7
23
Oertel
Leon
BB
Bad Belzig
-60
24
Baliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-55
1
25
Umarov
Renat
BE
Polizei SV
-55
3
26
Buth, Richard
Richard
MV
BC Vorpommern
-55
5
27
Hamzaev
Abdullah
BE
AC Berlin
-55
7
28
Schalow
Nico
MV
Judoclub Malchin
-55
29
Vogel
Vincent
BE
PSV Olympia
-55
2
30
Czaja
Teo
MV
Asia Sport
-55
3
31
Friedrichs
Paul
BB
M.babelsberg
-55
5
32
Mirow
Noah
MV
PSV Schwerin
-55
7
33
Gaffke
Hans
BB
JV Ludwigsfelde
-55
34
Kalmoukidis
Nikolaos
BE
Polizei SV
-55
35
Kiesewetter
Liam
BB
RSV Eintracht
-55
36
Metz
tobias
MV
Stralsunder Judoclub
-55
37
Kruscha
Lucas
BB
BV Lauchhammer
-50
1
38
Dadaev
Ibrahim
BB
JC Eberswalde
-50
3
39
Hecht
John
MV
PSV Schwerin
-50
5
40
Saipullaev
Asamat
BE
SC Berlin
-50
7
41
Langfeldt
Friedrich
MV
PSV Schwerin
-50
42
Wyrwich
Fabian
BB
Asahi Spremberg
-50
43
Klein
Alexej
BE
Polizei SV
-50
2
44
Schütze
Leandro
BB
1.JV Spremberg
-50
3
45
Feldmann
Kilian Magnus
BE
Judo Club 03 Berlin
-50
5
46
Martini
Marc
BE
SC Bushido
-50
7
47
Landgraf
Hendrik
BB
JC Oranienburg
-50
48
Roloff
Ede
MV
PSV Schwerin
-50
49
Zanzig
Björn Ole
BE
SC Bushido
-50
50
Bennewiz
Niklas
BE
SC Bushido
-46
1
51
Grasse
Noah
MV
SFV Holthusen
-46
3
52
Rauen
Lasse
BE
Polizei SV
-46
5
53
Erfurt
Paula
BB
PSV Cottbus
-46
7
54
Aliev
Isa
BB
JC Eberswalde
-46
55
Amann
Valentin
BE
Kaizen Berlin
-46
56
Hinzmann
Tim
MV
1. Schweriner Judoclub
-46
57
Krysteck
Jason
BE
SG Einheit Pankow
-46
2
58
Kaiser
Niclas
BB
JC Oranienburg
-46
3
59
Jahnke
Robert
BB
RSV Eintracht
-46
5
60
Magomador
Dokka
BB
Prenzlauer JV
-46
7
61
Martini
Nicolas
BE
Judo Club 03 Berlin
-46
62
Dümpelfeld
Ivo
MV
1. Schweriner Judoclub
-43
1
63
Mazur
Tanakon
BB
Asahi Spremberg
-43
3
64
Elzhurkaev
Emin
BB
TSV Schwedt
-43
5
65
Herkommer
Emil
BE
ShidoSha
-43
7
66
Karsten
Michael
BB
KWH
-43
67
Kroll
Dominik
MV
BC Vorpommern
-43
68
Meinke
Anton
MV
PSV Schwerin
-43
69
Volz
Mark
BE
Polizei SV
-43
2
70
Prodanovic
Stevan
BE
SC Bushido
-43
3
71
Kisko
Artiom
BB
JC Oranienburg
-43
5
72
Mergler
Felipe
BE
Polizei SV
-43
7
73
Braun
Felix
BB
JC Großbeeren
-43
74
Regel
Anton
BE
SC Berlin
-43
75
Koulailat
Yanis Nabil
BE
PSV Olympia
-40
1
76
Kitagawa
Alexander
MV
Asia Sport
-40
3
77
Bartke
Maiko
MV
SFV Holthusen
-40
5
78
Drese
Leonas
BB
UJKC Potsdam
-40
7
79
Kloss
Jan
BB
Hennigsdorfer JV
-40
80
Mandel
Florian
BB
Bad Belzig
-40
81
Liwocha
Denis
BE
TSV Rudow
-40
2
82
Hofmann
Niclas
BB
RSV Eintracht
-40
3
83
Eisner
Maxim
BE
SC Berlin
-40
5
84
Daud
Ibahiev
BE
Polizei SV
-40
7
85
Alsloo
Waseem
MV
PSV Rostock
-40
86
Balser
Nick
MV
Asia Sport
-40
87
Linger
Tom
BE
SC Bushido
-40
88
Serries
Jacob
BB
Hennigsdorfer JV
-40
89
Hummel
Lars
BB
UJKC Potsdam
-37
1
90
Lehnik
Tino
BB
1.JV Spremberg
-37
3
91
Abdullaev
Abduraschid
BE
Polizei SV
-37
5
92
Oehme
Eric
BB
TSV Premnitz
-37
7
93
Bitter
Bennet
BE
SC Lotos
-37
94
Oertel
Yannick
BB
PSV Cottbus
-37
95
Selimovic
Armando
BB
JV Ludwigsfelde
-37
96
Bauer
Max
BE
Sport-Dojo Berlin
-37
2
97
Balayan
Tigran
MV
1. Schweriner Judoclub
-37
3
98
Engelhardt
Fiete
MV
1. Schweriner JC
-37
5
99
Hizir
Ibahiev
BE
Polizei SV
-37
7
100
Scheffler
Tobias
BE
Judo-Team-Berlin
-37
101
Sterzer
Maxim
BE
SV Berlin 2000
-34
1
102
Claus
Viktor
BB
RSV Eintracht
-34
3
103
Heuer
Leonard
MV
BC Vorpommern
-34
5
104
Pasadskij
Christoffer
BE
PSV Olympia
-34
7
105
Richter
Arjan
BB
UJKC Potsdam
-34
106
Stephan
Gian Luca
BB
BV Lauchhammer
-34
107
Vogel
Philipp
BE
SV Berlin 2000
-34
2
108
Seifert
Lenny
BB
PSV FFO
-34
3
109
Reimann
Natan
BE
AC Berlin
-34
5
110
Stoltmann
Felix Noha
BE
Judo Club 03 Berlin
-34
7
111
Hanf
Mathis
MV
KSV Grimmen
-34
112
Mironiuk
Jevgenij
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-34
113
Bredgauer
Maximillian
BB
JC Eberswalde
+66
1
114
Gleinig
Jonas
BB
JC Oranienburg
+66
3
115
Bukaev
Mohammad
BE
Judo-Team-Berlin
+66
5
116
Kügler
Tietje
BE
SC Berlin
+66
7
117
Michaelis
Sven
BE
SV Berlin 2000
+66
118
Pamperin
Sascha
MV
Alba 93 Boizenburg
+66
119
hiepka
Kevin
BB
Asahi Spremberg
+66
2
120
Folts
Markus
BE
SC Bushido
+66
3
121
Szymanski
Paul
BB
UJKC Potsdam
+66
5
122
Maus
Robby
BB
Wriezen
+66
7
123
Iversen
Henning
MV
PSV Neubrandenburg
+66
124
Taheriyeganeh
Hesam
BE
SC Bushido
+66