Deutsch
Français
Español
08/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U15 – 2020
NODEM '20 – U15
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-34 kg
-37 kg
-40 kg
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
+66 kg
-33 kg
-36 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
+63 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Mäuslein
Lukas
MV
KSV Grimmen
-34
7
2
Last
Moritz
MV
BC Vorpommern
-43
7
3
Balser
Nick
MV
Asia Sport
-46
2
4
Meinke
Anton
MV
PSV Schwerin
-50
5
5
Baltsch
Marc
MV
BC Vorpommern
-55
5
6
Krenz
Florian
MV
SG Medizin Bansin
-55
7
7
Saß
Pascal
MV
SV Motor Wolgast 1949
-60
3
8
Fries
Jaimy
MV
SV Motor Wolgast
-46
9
Hanf
Mathis
MV
KSV Grimmen
-40
10
Heuer
Leonard
MV
BC Vorpommern
-37
11
Klaffke
Paul
MV
SV Motor Wolgast
-46
12
Kroll
Dominik
MV
BC Vorpommern
-46
13
Külper
Finn
MV
SFV Holthusen
-37
14
Roloff
Ede
MV
PSV Schwerin
-55
15
Sievert
Hermann
MV
ASIA Sport
-50
16
Tonn
Finn
MV
JV Teterow
-55
17
Warkentin
Karl
MV
Asia Sport
-43
18
Kitagawa
Julius
MV
Asia Sport
-34
5
19
Bruhn
Keno
MV
PSV Schwerin
-37
7
20
Kriesel
Karsten
MV
SKV Müritz
-40
7
21
Balayan
Tigran
MV
1. Schweriner JC
-43
3
22
Bartke
Maiko
MV
SFV Holthusen
-46
3
23
Maninger
Kai
MV
1. Schweriner Judoclub
-50
3
24
Warnstädt
Kilian
MV
ASV Grün-Weiß Wismar
-66
3
25
Schulz
Max
MV
Judoclub Malchin
-66
5
26
Rabe
Hagen
MV
KSV Grimmen
-66
7
27
Schulz
Finn
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
+66
3
28
Waack
Toni
MV
SFV Holthusen
+66
5
29
Glücklich
Fiete
MV
VfK Bau Rostock
-40
30
Käding
Willi
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-37
31
Mironjuk
Evgenij
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-37
32
Meißner
Baranbas
BE
Arashi JKC
-34
2008
2
33
Straube
Rudolf
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
3
34
Pasadskij
Christoffer
BE
PSV Olympia Berlin
-37
2007
3
35
Ibahiev
Hizir
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
2
36
Bauer
Max
BE
Sport Dojo Berlin
-40
2007
3
37
Todorov
Arthur
BE
SC Bushido
-40
2008
5
38
Liwocha
Denis
BE
TSV Rudow Berlin
-43
2007
2
39
Scheffler
Tobias
BE
PSV Olympia Berlin
-43
2006
5
40
Hein
Justus
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-46
2007
5
41
Feldmann
Kilian Magnus
BE
Judo-Club 03 Berlin
-60
2006
5
42
Michaelis
Nikita
BE
SV Berlin 2000
-66
2006
7
43
Kelbert
Arthur
BE
AC Berlin
+66
2006
5
44
Briand
Mathies
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
45
Jacob
Arvid
BE
SC Charis 02
-37
2008
46
Lindemann
Alexander
BE
PSV Olympia Berlin
-50
2007
47
Michaelis
Sven
BE
SV Berlin 2000
+66
2006
48
Nickel
Julian
BE
Kaizen Berlin
-55
2007
49
Reimann
Luca
BE
SC Charis 02
-50
2008
50
Reimann Paulus
Natan
BE
AC Berlin
-34
2007
1
51
Wuntke
Ferdinand
BE
Sport Dojo Berlin
-34
2008
7
52
Vogel
Philipp
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
1
53
Goldmann
Felix
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-37
2008
3
54
Sterzer
Maxim
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
5
55
Abdullaev
Raschid
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
1
56
Brückner
Hannes
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2008
5
57
Jablonski
Justin Kevin
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2007
7
58
Wächter
Nils
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2006
5
59
Dobmann
Tobias
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
2006
7
60
Volz
Mark
BE
Polizei SV Berlin
-50
2007
1
61
Eisner
Maxim
BE
Sportclub Berlin
-50
2007
5
62
Rauen
Lasse
BE
Polizei SV Berlin
-55
2007
1
63
Krysteck
Marc
BE
SG Einheit Pankow
-55
2007
7
64
Hirschberg
Martin
BE
Polizei SV Berlin
-60
2007
3
65
Kalmoukidis
Nikos
BE
Polizei SV Berlin
-60
2006
5
66
Martini
Marc
BE
SC Bushido
-60
2006
7
67
Gass
Michael
BE
PSV Olympia Berlin
-66
2006
1
68
Herkommer
Emil
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-50
2006
69
Krämer
Georg
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2008
70
Kuhn
Leon
BE
AC Berlin
-60
2008
71
Lüder
Elio Maurice
BE
PSV Olympia Berlin
-40
2008
72
Martini
Nicolas
BE
Judo-Club 03 Berlin
-55
2007
73
Nguyen
Lukas
BE
Kampfsportschule im Klostergarten
+66
2007
74
Sielaff
Juri
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-43
2007
75
Umarov
Abischka
BE
Polizei SV Berlin
+66
2007
76
Khatiev
Mustafa
BB
JC Eberswalde
-34
5
77
Deliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-37
2
78
Seifert
Lenny
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
5
79
Korthals
Joel
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
7
80
Claus
Viktor
BB
RSV Eintracht
-40
7
81
Hummel
Lars
BB
UJKC Potsdam
-43
3
82
Noack
Melvin
BB
S.Spremberg
-46
3
83
Calov
Erik
BB
JV königs Wusterhausen
-46
7
84
Mazur
Thanakon
BB
KSC A.Spremberg
-50
2
85
Kisko
Artiom
BB
JC Oranienburg
-50
3
86
Elzhurkaev
Emin
BB
TSV BW Schwedt
-50
7
87
Friedrichs
Paul
BB
UJKC Potsdam
-55
2
88
Raimer
Kasimir
BB
JC Samura Oranienburg
-55
3
89
Reusch
Hannes
BB
Sakura Spremberg
-60
2
90
Enrico
Sellmann
BB
Hennigsdorfer JV
-60
7
91
Baysurkaev
Akram
BB
KSC Ksc Strausberg
-66
2
92
Schulze
Ludwig
BB
KSC Asahi Spremberg
-66
3
93
Dobbeck
Collin
BB
JC Samura Oranienburg
-66
5
94
Saraliev
Rasul
BB
Bushido Bushido Wriezen
+66
2
95
Deutschländer
Lucas
BB
PSV Frankfurt Oder)
+66
3
96
Kurz
Arne
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
97
Becker
Oskar
BB
PSV Cottbus
-37
98
Bishoff
Findley
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
99
Magomadov
Deni
BB
Prenzlauer SV
-34
100
Murtazaliev
Mikail
BB
Bushido Bushido Wriezen
-66
101
Rux
Noah
BB
JC Eberswalde
-37
102
Berger
Arthur
BB
UJKC Potsdam
-34
3
103
Gutschow
Arvid
BB
JC Oranienburg
-40
3
104
Padel
Linus
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
5
105
Hofmann
Niclas
BB
PSV Frankfurt/O.
-43
1
106
Deliev
Adam
BB
UJKC Potsdam
-46
1
107
Nguyen
Viet
BB
BV Lauchhammer
-50
7
108
Schütze
Leandro
BB
Sakura Spremberg
-55
3
109
Liebe
Luca
BB
UJKC Potsdam
-55
5
110
Baliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-60
1
111
Radowsky
Carl
BB
UJKC Ujkc Potsdam
+66
1
112
Borchardt
Franz
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
113
Ahmadi
Murtaza
BB
JC Jc Eberswalde
-66
114
Behr
Justin
BB
JV Königswusterhausen
-43
115
Böttcher
Martin
BB
PSV Cottbus
-34
116
Eist
Artur
BB
JC Oranienburg
-50
117
Huth
Maximilian
BB
BV Lauchhammer
-46
118
Landgraf
Hendrik
BB
JC Samura Oranienburg
-55
119
Oertel
Yannik
BB
PSV Cottbus
-43
120
Reimann
Moritz
BB
JV königs Wusterhausen
-40
121
Rossa
Timur
BB
JC Samura Oranienburg
-60
122
Staar
Mika
BB
PSV Cottbus
-43
123
Wulfert
Robert
BB
JV Königs Wusterhausen
-60