Deutsch
Français
Español
04/23/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U15 – 2020
NODEM '20 – U15
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-34 kg
-37 kg
-40 kg
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
+66 kg
-33 kg
-36 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
+63 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Briand
Mathies
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
2
Krämer
Georg
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2008
3
Wuntke
Ferdinand
BE
Sport Dojo Berlin
-34
2008
7
4
Goldmann
Felix
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-37
2008
3
5
Lange
Serafina
BE
SC Lotos
-57
2008
6
Lüder
Elio Maurice
BE
PSV Olympia Berlin
-40
2008
7
Matthies
Hannah
BE
Judo-Club 03 Berlin
-36
2008
8
Brückner
Hannes
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2008
5
9
Reimann
Luca
BE
SC Charis 02
-50
2008
10
Butthoff
Maya
BE
SC Charis 02
-33
2008
3
11
Cheraev
Nicole
BE
Polizei SV Berlin
-33
2008
5
12
Plathe
Hanna
BE
SG Einheit Pankow
-36
2008
5
13
Wagner
Lena
BE
Sportclub Berlin
-36
2008
7
14
Grammowsky
Noemi
BE
SC Charis 02
-48
2008
7
15
Heinrich
Vanessa
BE
SV Berlin 2000
-48
2008
16
Meißner
Baranbas
BE
Arashi JKC
-34
2008
2
17
Jacob
Arvid
BE
SC Charis 02
-37
2008
18
Straube
Rudolf
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
3
19
Kuhn
Leon
BE
AC Berlin
-60
2008
20
Todorov
Arthur
BE
SC Bushido
-40
2008
5
21
Melzer
Viktoria
BE
SV Berlin 2000
-40
2008
22
Stephan
Jette
BE
Judo-Club 03 Berlin
-33
2008
2
23
Winziers
Josianne
BE
SC Charis 02
-33
2008
3
24
Schaminet
Clara
BE
TuS Wannsee 1896
-36
2008
7
25
Schowhalowa
Silina
BE
1. Judo-Club Märkisches Viertel
-40
2008
7
26
Sohl
Maxin-Alexandra
BE
Judo-Club 03 Berlin
+63
2008
5
27
Reimann Paulus
Natan
BE
AC Berlin
-34
2007
1
28
Abdullaev
Raschid
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
1
29
Nickel
Julian
BE
Kaizen Berlin
-55
2007
30
Jablonski
Justin Kevin
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2007
7
31
Volz
Mark
BE
Polizei SV Berlin
-50
2007
1
32
Sielaff
Juri
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-43
2007
33
Eisner
Maxim
BE
Sportclub Berlin
-50
2007
5
34
Voigt
Svea
BE
SC Bushido
-36
2007
35
Rauen
Lasse
BE
Polizei SV Berlin
-55
2007
1
36
Krysteck
Marc
BE
SG Einheit Pankow
-55
2007
7
37
Hirschberg
Martin
BE
Polizei SV Berlin
-60
2007
3
38
Ridderskamp
Helke
BE
BC Senshu
-33
2007
1
39
Hinrich
Paula
BE
SC Lotos
-40
2007
1
40
Lange
Paulina
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-63
2007
7
41
Pasadskij
Christoffer
BE
PSV Olympia Berlin
-37
2007
3
42
Lindemann
Alexander
BE
PSV Olympia Berlin
-50
2007
43
Ibahiev
Hizir
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
2
44
Bauer
Max
BE
Sport Dojo Berlin
-40
2007
3
45
Martini
Nicolas
BE
Judo-Club 03 Berlin
-55
2007
46
Liwocha
Denis
BE
TSV Rudow Berlin
-43
2007
2
47
Nguyen
Lukas
BE
Kampfsportschule im Klostergarten
+66
2007
48
Hein
Justus
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-46
2007
5
49
Umarov
Abischka
BE
Polizei SV Berlin
+66
2007
50
Saenz
Catalina
BE
SC Charis 02
-40
2007
2
51
Petris Santoro
Sofia
BE
SG Einheit Pankow
-40
2007
5
52
Heidl
Lea
BE
SC Lotos
-44
2007
2
53
Gherasudis
Alessia
BE
Polizei SV Berlin
-44
2007
5
54
Mauer
Karina
BE
SV Berlin 2000
-52
2007
2
55
Straubing
Cassiopeia
BE
SC Lotos
-63
2007
7
56
Herkommer
Emil
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-50
2006
57
Vogel
Philipp
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
1
58
Sterzer
Maxim
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
5
59
Lehmann
Alexandra
BE
Judo-Club 03 Berlin
-52
2006
60
Michaelis
Sven
BE
SV Berlin 2000
+66
2006
61
Mundt
Loona-Sophie
BE
SV Berlin 2000
-52
2006
62
Wächter
Nils
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2006
5
63
Dobmann
Tobias
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
2006
7
64
Kalmoukidis
Nikos
BE
Polizei SV Berlin
-60
2006
5
65
Martini
Marc
BE
SC Bushido
-60
2006
7
66
Gass
Michael
BE
PSV Olympia Berlin
-66
2006
1
67
Kreidin
Irina
BE
PSV Olympia Berlin
-44
2006
1
68
Gumprecht
Amely
BE
PSV Olympia Berlin
-48
2006
1
69
Erhardt
Angelina
BE
AC Berlin
-52
2006
5
70
Püschel
Sarah Michelle
BE
Kaizen Berlin
-57
2006
1
71
Schmidt
Michelle
BE
Sportclub Berlin
+63
2006
1
72
Amede
Charlotte
BE
Turngemeinde Berlin 1848
+63
2006
73
Scheffler
Tobias
BE
PSV Olympia Berlin
-43
2006
5
74
Nienhaus
Eva Marie
BE
PSV Olympia Berlin
+63
2006
75
Feldmann
Kilian Magnus
BE
Judo-Club 03 Berlin
-60
2006
5
76
Michaelis
Nikita
BE
SV Berlin 2000
-66
2006
7
77
Kelbert
Arthur
BE
AC Berlin
+66
2006
5
78
Occhilli
Alina
BE
Kaizen Berlin
-48
2006
2
79
Melzer
Jasmin
BE
SV Berlin 2000
-48
2006
5
80
Dörr
Lisa Charlotte
BE
PSV Olympia Berlin
-52
2006
5
81
Pigett
Leonie
BE
PSV Olympia Berlin
-57
2006
2
82
Zoske
Jasmin
BE
1. Judo-Club Märkisches Viertel
-63
2006
2
83
Borek
Martyna
BE
JC Kano
+63
2006
3
84
Wittenberg
Amely
MV
Ueckermünder Judoclub
+63
7
85
Ahmadi
Murtaza
BB
JC Jc Eberswalde
-66
86
Becker
Oskar
BB
PSV Cottbus
-37
87
Bishoff
Findley
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
88
Bunse
Sophie
BB
JC Eberswalde
+63
89
Eist
Artur
BB
JC Oranienburg
-50
90
Fries
Jaimy
MV
SV Motor Wolgast
-46
91
Glücklich
Fiete
MV
VfK Bau Rostock
-40
92
Hanf
Mathis
MV
KSV Grimmen
-40
93
Huth
Maximilian
BB
BV Lauchhammer
-46
94
Berger
Arthur
BB
UJKC Potsdam
-34
3
95
Käding
Willi
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-37
96
Kitagawa
Julius
MV
Asia Sport
-34
5
97
Kroll
Dominik
MV
BC Vorpommern
-46
98
Krupper
Ashley
BB
KSC Asahi Spremberg
-40
99
Külper
Finn
MV
SFV Holthusen
-37
100
Bruhn
Keno
MV
PSV Schwerin
-37
7
101
Gutschow
Arvid
BB
JC Oranienburg
-40
3
102
Magomadov
Deni
BB
Prenzlauer SV
-34
103
Padel
Linus
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
5
104
Kriesel
Karsten
MV
SKV Müritz
-40
7
105
Hofmann
Niclas
BB
PSV Frankfurt/O.
-43
1
106
Balayan
Tigran
MV
1. Schweriner JC
-43
3
107
Negendank
Charlotte
MV
PSV Schwerin
-44
108
Oertel
Yannik
BB
PSV Cottbus
-43
109
Deliev
Adam
BB
UJKC Potsdam
-46
1
110
Pohl
Lotta
MV
BC Vorpommern
-48
111
Bartke
Maiko
MV
SFV Holthusen
-46
3
112
Roloff
Ede
MV
PSV Schwerin
-55
113
Rux
Hannah
BB
JC Eberswalde
-52
114
Maninger
Kai
MV
1. Schweriner Judoclub
-50
3
115
Staar
Mika
BB
PSV Cottbus
-43
116
Tonn
Finn
MV
JV Teterow
-55
117
Nguyen
Viet
BB
BV Lauchhammer
-50
7
118
Wulfert
Robert
BB
JV Königs Wusterhausen
-60
119
Schütze
Leandro
BB
Sakura Spremberg
-55
3
120
Liebe
Luca
BB
UJKC Potsdam
-55
5
121
Baliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-60
1
122
Warnstädt
Kilian
MV
ASV Grün-Weiß Wismar
-66
3
123
Schulz
Max
MV
Judoclub Malchin
-66
5
124
Rabe
Hagen
MV
KSV Grimmen
-66
7
125
Radowsky
Carl
BB
UJKC Ujkc Potsdam
+66
1
126
Schulz
Finn
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
+66
3
127
Waack
Toni
MV
SFV Holthusen
+66
5
128
Borchardt
Franz
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
129
Benesch
Amy
MV
JV Teterow
-33
7
130
Lehnigk
Anni
BB
KSC Asahi Spremberg
-36
1
131
Staeben
Emily
MV
VfK Bau Rostock 94
-36
3
132
Schwarzenberg
Julia
MV
PSV Schwerin
-40
3
133
Robe
Luise
BB
JC SamuraOranienburg
-40
5
134
Werner
Hedwig
BB
JC 90 Frankfurt (Oder)
-40
7
135
Falk
Jasmin
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-44
3
136
Nettesheim
Charlotte
BB
JC 90 Frankfurt (Oder)
-44
5
137
Ftwi
Samrawit
MV
KSV Grimmen
-44
7
138
Thiele
Alicia
BB
UJKC Potsdam
-48
3
139
Maske
Amelie
MV
SV Motor Wolgast 1949
-48
5
140
Kummer
Anni Sofie
MV
JC Uni Rostock
-52
1
141
Wettig
Leonie
MV
ASIA Sport
-52
3
142
Becker
Malina
BB
JC Samura Oranienburg
-52
7
143
Altrichter
Maja
MV
Alba 93 Boizenburg
-57
3
144
Zorn
Johanna
MV
JC Vier Tore Neubr.
-57
5
145
Starkowski
Mara Jane
MV
SV Eintracht Zinnowitz
-57
7
146
Matsiridi
Sophia
BB
UJKC Potsdam
-63
1
147
Neumann
Malin
BB
TSV Empor Dahme
-63
3
148
Lüdemann
Jessie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-63
5
149
Zimmermann
Josie
BB
KSC Strausberg
+63
3
150
Garlisch
Amy
MV
JC Vier Tore Neubr.
+63
5
151
Knuth
Leonie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
+63
7
152
Behr
Justin
BB
JV Königswusterhausen
-43
153
Böttcher
Martin
BB
PSV Cottbus
-34
154
Bruhn
Leni
MV
PSV Schwerin
-48
155
Eberhardt
Charlotte
BB
KSC Asahi Spremberg
-57
156
Friedrich
Irma
BB
JV IPPON Finsterwalde
-57
157
Fuhsy
Larissa
BB
JV IPPON Finsterwalde
-36
158
Gutzeit
Elisa
BB
KSC Asahi Spremberg
-52
159
Heuer
Leonard
MV
BC Vorpommern
-37
160
Klaffke
Paul
MV
SV Motor Wolgast
-46
161
Khatiev
Mustafa
BB
JC Eberswalde
-34
5
162
Krämer
Kira
BB
JC Eberswalde
+63
163
Mäuslein
Lukas
MV
KSV Grimmen
-34
7
164
Kröning
Jasmin
MV
1. Schweriner Judoclub
-44
165
Deliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-37
2
166
Landgraf
Hendrik
BB
JC Samura Oranienburg
-55
167
Seifert
Lenny
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
5
168
Lay
Henriette
BB
RSV Eintracht
-40
169
Korthals
Joel
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
7
170
Maczey
Lilly
MV
BC Vorpommern
-40
171
Claus
Viktor
BB
RSV Eintracht
-40
7
172
Mironjuk
Evgenij
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-37
173
Murtazaliev
Mikail
BB
Bushido Bushido Wriezen
-66
174
Hummel
Lars
BB
UJKC Potsdam
-43
3
175
Last
Moritz
MV
BC Vorpommern
-43
7
176
Paukisch
Marie
BB
KSC Asahi Spremberg
+63
177
Balser
Nick
MV
Asia Sport
-46
2
178
Radefeldt
Karla
MV
JC Uni Rostock
-36
179
Noack
Melvin
BB
S.Spremberg
-46
3
180
Reimann
Moritz
BB
JV königs Wusterhausen
-40
181
Rossa
Timur
BB
JC Samura Oranienburg
-60
182
Calov
Erik
BB
JV königs Wusterhausen
-46
7
183
Rux
Noah
BB
JC Eberswalde
-37
184
Mazur
Thanakon
BB
KSC A.Spremberg
-50
2
185
Sievert
Hermann
MV
ASIA Sport
-50
186
Kisko
Artiom
BB
JC Oranienburg
-50
3
187
Timm
Laura
BB
Prenzlauer JSV
-52
188
Meinke
Anton
MV
PSV Schwerin
-50
5
189
Elzhurkaev
Emin
BB
TSV BW Schwedt
-50
7
190
Warkentin
Karl
MV
Asia Sport
-43
191
Friedrichs
Paul
BB
UJKC Potsdam
-55
2
192
Raimer
Kasimir
BB
JC Samura Oranienburg
-55
3
193
Baltsch
Marc
MV
BC Vorpommern
-55
5
194
Krenz
Florian
MV
SG Medizin Bansin
-55
7
195
Reusch
Hannes
BB
Sakura Spremberg
-60
2
196
Saß
Pascal
MV
SV Motor Wolgast 1949
-60
3
197
Enrico
Sellmann
BB
Hennigsdorfer JV
-60
7
198
Baysurkaev
Akram
BB
KSC Ksc Strausberg
-66
2
199
Schulze
Ludwig
BB
KSC Asahi Spremberg
-66
3
200
Dobbeck
Collin
BB
JC Samura Oranienburg
-66
5
201
Saraliev
Rasul
BB
Bushido Bushido Wriezen
+66
2
202
Deutschländer
Lucas
BB
PSV Frankfurt Oder)
+66
3
203
Kurz
Arne
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
204
Scheidegger
Maiken
MV
PSV Schwerin
-33
5
205
Tarnowski
Lina
BB
SV Motor Babelsberg
-33
7
206
Fietz
Annabelle
MV
VfK Bau Rostock 94
-36
2
207
Schatz
Leyla
BB
SV Motor Babelsberg
-36
3
208
Koar
Lindsey
BB
PSV Frankfurt (Oder)
-36
5
209
Bünning
Leni
MV
KSV Grimmen
-40
3
210
Balzer
Valeria
BB
UJKC Potsdam
-44
3
211
Jank
Amelie
BB
Hennigsdorfer JV
-44
7
212
Walther
Emma
MV
KSV Grimmen
-48
3
213
Franke
Leonie
BB
JC Großbeeren
-48
7
214
Liewert
Josephine
MV
ASIA Sport
-52
3
215
Becker
Jolina
BB
JC Samura Oranienburg
-52
7
216
Clark
Kimberly
BB
UJKC Potsdam
-57
3
217
Müller
Clara
BB
UJKC Potsdam
-57
5
218
Fiedler
Lucie
BB
KSC Asahi Spremberg
-57
7
219
Schreiber
Zyna
MV
PSV Schwerin
-63
3
220
Giniz
Yasam
MV
Judo Verein Brüel 1982
-63
5
221
Kusturin
Lina
MV
ASIA Sport
+63
2