Deutsch
Français
Español
03/29/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U15 – 2020
NODEM '20 – U15
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-34 kg
-37 kg
-40 kg
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
+66 kg
-33 kg
-36 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
+63 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Fietz
Annabelle
MV
VfK Bau Rostock 94
-36
2
2
Staeben
Emily
MV
VfK Bau Rostock 94
-36
3
3
Glücklich
Fiete
MV
VfK Bau Rostock
-40
4
Radowsky
Carl
BB
UJKC Ujkc Potsdam
+66
1
5
Friedrichs
Paul
BB
UJKC Potsdam
-55
2
6
Balzer
Valeria
BB
UJKC Potsdam
-44
3
7
Clark
Kimberly
BB
UJKC Potsdam
-57
3
8
Müller
Clara
BB
UJKC Potsdam
-57
5
9
Deliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-37
2
10
Hummel
Lars
BB
UJKC Potsdam
-43
3
11
Liebe
Luca
BB
UJKC Potsdam
-55
5
12
Baliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-60
1
13
Thiele
Alicia
BB
UJKC Potsdam
-48
3
14
Matsiridi
Sophia
BB
UJKC Potsdam
-63
1
15
Berger
Arthur
BB
UJKC Potsdam
-34
3
16
Deliev
Adam
BB
UJKC Potsdam
-46
1
17
Wittenberg
Amely
MV
Ueckermünder Judoclub
+63
7
18
Schaminet
Clara
BE
TuS Wannsee 1896
-36
2008
7
19
Amede
Charlotte
BE
Turngemeinde Berlin 1848
+63
2006
20
Liwocha
Denis
BE
TSV Rudow Berlin
-43
2007
2
21
Neumann
Malin
BB
TSV Empor Dahme
-63
3
22
Elzhurkaev
Emin
BB
TSV BW Schwedt
-50
7
23
Saß
Pascal
MV
SV Motor Wolgast 1949
-60
3
24
Maske
Amelie
MV
SV Motor Wolgast 1949
-48
5
25
Klaffke
Paul
MV
SV Motor Wolgast
-46
26
Fries
Jaimy
MV
SV Motor Wolgast
-46
27
Tarnowski
Lina
BB
SV Motor Babelsberg
-33
7
28
Schatz
Leyla
BB
SV Motor Babelsberg
-36
3
29
Starkowski
Mara Jane
MV
SV Eintracht Zinnowitz
-57
7
30
Michaelis
Nikita
BE
SV Berlin 2000
-66
2006
7
31
Melzer
Jasmin
BE
SV Berlin 2000
-48
2006
5
32
Mauer
Karina
BE
SV Berlin 2000
-52
2007
2
33
Heinrich
Vanessa
BE
SV Berlin 2000
-48
2008
34
Melzer
Viktoria
BE
SV Berlin 2000
-40
2008
35
Vogel
Philipp
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
1
36
Sterzer
Maxim
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
5
37
Michaelis
Sven
BE
SV Berlin 2000
+66
2006
38
Mundt
Loona-Sophie
BE
SV Berlin 2000
-52
2006
39
Eisner
Maxim
BE
Sportclub Berlin
-50
2007
5
40
Wagner
Lena
BE
Sportclub Berlin
-36
2008
7
41
Schmidt
Michelle
BE
Sportclub Berlin
+63
2006
1
42
Bauer
Max
BE
Sport Dojo Berlin
-40
2007
3
43
Wuntke
Ferdinand
BE
Sport Dojo Berlin
-34
2008
7
44
Kriesel
Karsten
MV
SKV Müritz
-40
7
45
Hein
Justus
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-46
2007
5
46
Sielaff
Juri
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-43
2007
47
Lange
Paulina
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-63
2007
7
48
Herkommer
Emil
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-50
2006
49
Goldmann
Felix
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-37
2008
3
50
Krenz
Florian
MV
SG Medizin Bansin
-55
7
51
Petris Santoro
Sofia
BE
SG Einheit Pankow
-40
2007
5
52
Krysteck
Marc
BE
SG Einheit Pankow
-55
2007
7
53
Plathe
Hanna
BE
SG Einheit Pankow
-36
2008
5
54
Bartke
Maiko
MV
SFV Holthusen
-46
3
55
Waack
Toni
MV
SFV Holthusen
+66
5
56
Külper
Finn
MV
SFV Holthusen
-37
57
Heidl
Lea
BE
SC Lotos
-44
2007
2
58
Straubing
Cassiopeia
BE
SC Lotos
-63
2007
7
59
Hinrich
Paula
BE
SC Lotos
-40
2007
1
60
Lange
Serafina
BE
SC Lotos
-57
2008
61
Winziers
Josianne
BE
SC Charis 02
-33
2008
3
62
Saenz
Catalina
BE
SC Charis 02
-40
2007
2
63
Jacob
Arvid
BE
SC Charis 02
-37
2008
64
Reimann
Luca
BE
SC Charis 02
-50
2008
65
Butthoff
Maya
BE
SC Charis 02
-33
2008
3
66
Grammowsky
Noemi
BE
SC Charis 02
-48
2008
7
67
Todorov
Arthur
BE
SC Bushido
-40
2008
5
68
Voigt
Svea
BE
SC Bushido
-36
2007
69
Martini
Marc
BE
SC Bushido
-60
2006
7
70
Reusch
Hannes
BB
Sakura Spremberg
-60
2
71
Schütze
Leandro
BB
Sakura Spremberg
-55
3
72
Noack
Melvin
BB
S.Spremberg
-46
3
73
Kurz
Arne
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
74
Borchardt
Franz
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
75
Lay
Henriette
BB
RSV Eintracht
-40
76
Claus
Viktor
BB
RSV Eintracht
-40
7
77
Meinke
Anton
MV
PSV Schwerin
-50
5
78
Scheidegger
Maiken
MV
PSV Schwerin
-33
5
79
Schreiber
Zyna
MV
PSV Schwerin
-63
3
80
Bruhn
Leni
MV
PSV Schwerin
-48
81
Roloff
Ede
MV
PSV Schwerin
-55
82
Schwarzenberg
Julia
MV
PSV Schwerin
-40
3
83
Bruhn
Keno
MV
PSV Schwerin
-37
7
84
Negendank
Charlotte
MV
PSV Schwerin
-44
85
Mironjuk
Evgenij
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-37
86
Dörr
Lisa Charlotte
BE
PSV Olympia Berlin
-52
2006
5
87
Pigett
Leonie
BE
PSV Olympia Berlin
-57
2006
2
88
Pasadskij
Christoffer
BE
PSV Olympia Berlin
-37
2007
3
89
Lindemann
Alexander
BE
PSV Olympia Berlin
-50
2007
90
Scheffler
Tobias
BE
PSV Olympia Berlin
-43
2006
5
91
Nienhaus
Eva Marie
BE
PSV Olympia Berlin
+63
2006
92
Wächter
Nils
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2006
5
93
Gass
Michael
BE
PSV Olympia Berlin
-66
2006
1
94
Kreidin
Irina
BE
PSV Olympia Berlin
-44
2006
1
95
Gumprecht
Amely
BE
PSV Olympia Berlin
-48
2006
1
96
Krämer
Georg
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2008
97
Lüder
Elio Maurice
BE
PSV Olympia Berlin
-40
2008
98
Seifert
Lenny
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
5
99
Korthals
Joel
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
7
100
Bishoff
Findley
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
101
Padel
Linus
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
5
102
Hofmann
Niclas
BB
PSV Frankfurt/O.
-43
1
103
Deutschländer
Lucas
BB
PSV Frankfurt Oder)
+66
3
104
Koar
Lindsey
BB
PSV Frankfurt (Oder)
-36
5
105
Böttcher
Martin
BB
PSV Cottbus
-34
106
Staar
Mika
BB
PSV Cottbus
-43
107
Becker
Oskar
BB
PSV Cottbus
-37
108
Oertel
Yannik
BB
PSV Cottbus
-43
109
Magomadov
Deni
BB
Prenzlauer SV
-34
110
Timm
Laura
BB
Prenzlauer JSV
-52
111
Umarov
Abischka
BE
Polizei SV Berlin
+66
2007
112
Gherasudis
Alessia
BE
Polizei SV Berlin
-44
2007
5
113
Straube
Rudolf
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
3
114
Ibahiev
Hizir
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
2
115
Volz
Mark
BE
Polizei SV Berlin
-50
2007
1
116
Rauen
Lasse
BE
Polizei SV Berlin
-55
2007
1
117
Hirschberg
Martin
BE
Polizei SV Berlin
-60
2007
3
118
Kalmoukidis
Nikos
BE
Polizei SV Berlin
-60
2006
5
119
Cheraev
Nicole
BE
Polizei SV Berlin
-33
2008
5
120
Briand
Mathies
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
121
Abdullaev
Raschid
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
1
122
Bünning
Leni
MV
KSV Grimmen
-40
3
123
Walther
Emma
MV
KSV Grimmen
-48
3
124
Mäuslein
Lukas
MV
KSV Grimmen
-34
7
125
Rabe
Hagen
MV
KSV Grimmen
-66
7
126
Ftwi
Samrawit
MV
KSV Grimmen
-44
7
127
Hanf
Mathis
MV
KSV Grimmen
-40
128
Zimmermann
Josie
BB
KSC Strausberg
+63
3
129
Baysurkaev
Akram
BB
KSC Ksc Strausberg
-66
2
130
Paukisch
Marie
BB
KSC Asahi Spremberg
+63
131
Schulze
Ludwig
BB
KSC Asahi Spremberg
-66
3
132
Fiedler
Lucie
BB
KSC Asahi Spremberg
-57
7
133
Eberhardt
Charlotte
BB
KSC Asahi Spremberg
-57
134
Gutzeit
Elisa
BB
KSC Asahi Spremberg
-52
135
Lehnigk
Anni
BB
KSC Asahi Spremberg
-36
1
136
Krupper
Ashley
BB
KSC Asahi Spremberg
-40
137
Mazur
Thanakon
BB
KSC A.Spremberg
-50
2
138
Nguyen
Lukas
BE
Kampfsportschule im Klostergarten
+66
2007
139
Occhilli
Alina
BE
Kaizen Berlin
-48
2006
2
140
Püschel
Sarah Michelle
BE
Kaizen Berlin
-57
2006
1
141
Nickel
Julian
BE
Kaizen Berlin
-55
2007
142
Tonn
Finn
MV
JV Teterow
-55
143
Benesch
Amy
MV
JV Teterow
-33
7
144
Behr
Justin
BB
JV Königswusterhausen
-43
145
Reimann
Moritz
BB
JV königs Wusterhausen
-40
146
Calov
Erik
BB
JV königs Wusterhausen
-46
7
147
Wulfert
Robert
BB
JV Königs Wusterhausen
-60
148
Friedrich
Irma
BB
JV IPPON Finsterwalde
-57
149
Fuhsy
Larissa
BB
JV IPPON Finsterwalde
-36
150
Dobmann
Tobias
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
2006
7
151
Schulz
Max
MV
Judoclub Malchin
-66
5
152
Feldmann
Kilian Magnus
BE
Judo-Club 03 Berlin
-60
2006
5
153
Stephan
Jette
BE
Judo-Club 03 Berlin
-33
2008
2
154
Sohl
Maxin-Alexandra
BE
Judo-Club 03 Berlin
+63
2008
5
155
Martini
Nicolas
BE
Judo-Club 03 Berlin
-55
2007
156
Lehmann
Alexandra
BE
Judo-Club 03 Berlin
-52
2006
157
Matthies
Hannah
BE
Judo-Club 03 Berlin
-36
2008
158
Brückner
Hannes
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2008
5
159
Jablonski
Justin Kevin
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2007
7
160
Giniz
Yasam
MV
Judo Verein Brüel 1982
-63
5
161
Zorn
Johanna
MV
JC Vier Tore Neubr.
-57
5
162
Garlisch
Amy
MV
JC Vier Tore Neubr.
+63
5
163
Radefeldt
Karla
MV
JC Uni Rostock
-36
164
Kummer
Anni Sofie
MV
JC Uni Rostock
-52
1
165
Rossa
Timur
BB
JC Samura Oranienburg
-60
166
Raimer
Kasimir
BB
JC Samura Oranienburg
-55
3
167
Dobbeck
Collin
BB
JC Samura Oranienburg
-66
5
168
Becker
Jolina
BB
JC Samura Oranienburg
-52
7
169
Landgraf
Hendrik
BB
JC Samura Oranienburg
-55
170
Becker
Malina
BB
JC Samura Oranienburg
-52
7
171
Kisko
Artiom
BB
JC Oranienburg
-50
3
172
Eist
Artur
BB
JC Oranienburg
-50
173
Gutschow
Arvid
BB
JC Oranienburg
-40
3
174
Borek
Martyna
BE
JC Kano
+63
2006
3
175
Ahmadi
Murtaza
BB
JC Jc Eberswalde
-66
176
Franke
Leonie
BB
JC Großbeeren
-48
7
177
Rux
Noah
BB
JC Eberswalde
-37
178
Khatiev
Mustafa
BB
JC Eberswalde
-34
5
179
Krämer
Kira
BB
JC Eberswalde
+63
180
Rux
Hannah
BB
JC Eberswalde
-52
181
Bunse
Sophie
BB
JC Eberswalde
+63
182
Werner
Hedwig
BB
JC 90 Frankfurt (Oder)
-40
7
183
Nettesheim
Charlotte
BB
JC 90 Frankfurt (Oder)
-44
5
184
Robe
Luise
BB
JC SamuraOranienburg
-40
5
185
Enrico
Sellmann
BB
Hennigsdorfer JV
-60
7
186
Jank
Amelie
BB
Hennigsdorfer JV
-44
7
187
Nguyen
Viet
BB
BV Lauchhammer
-50
7
188
Huth
Maximilian
BB
BV Lauchhammer
-46
189
Saraliev
Rasul
BB
Bushido Bushido Wriezen
+66
2
190
Murtazaliev
Mikail
BB
Bushido Bushido Wriezen
-66
191
Knuth
Leonie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
+63
7
192
Schulz
Finn
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
+66
3
193
Falk
Jasmin
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-44
3
194
Lüdemann
Jessie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-63
5
195
Käding
Willi
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-37
196
Baltsch
Marc
MV
BC Vorpommern
-55
5
197
Heuer
Leonard
MV
BC Vorpommern
-37
198
Maczey
Lilly
MV
BC Vorpommern
-40
199
Last
Moritz
MV
BC Vorpommern
-43
7
200
Pohl
Lotta
MV
BC Vorpommern
-48
201
Kroll
Dominik
MV
BC Vorpommern
-46
202
Ridderskamp
Helke
BE
BC Senshu
-33
2007
1
203
Warnstädt
Kilian
MV
ASV Grün-Weiß Wismar
-66
3
204
Balser
Nick
MV
Asia Sport
-46
2
205
Sievert
Hermann
MV
ASIA Sport
-50
206
Warkentin
Karl
MV
Asia Sport
-43
207
Liewert
Josephine
MV
ASIA Sport
-52
3
208
Kusturin
Lina
MV
ASIA Sport
+63
2
209
Wettig
Leonie
MV
ASIA Sport
-52
3
210
Kitagawa
Julius
MV
Asia Sport
-34
5
211
Meißner
Baranbas
BE
Arashi JKC
-34
2008
2
212
Altrichter
Maja
MV
Alba 93 Boizenburg
-57
3
213
Kelbert
Arthur
BE
AC Berlin
+66
2006
5
214
Kuhn
Leon
BE
AC Berlin
-60
2008
215
Erhardt
Angelina
BE
AC Berlin
-52
2006
5
216
Reimann Paulus
Natan
BE
AC Berlin
-34
2007
1
217
Kröning
Jasmin
MV
1. Schweriner Judoclub
-44
218
Maninger
Kai
MV
1. Schweriner Judoclub
-50
3
219
Balayan
Tigran
MV
1. Schweriner JC
-43
3
220
Schowhalowa
Silina
BE
1. Judo-Club Märkisches Viertel
-40
2008
7
221
Zoske
Jasmin
BE
1. Judo-Club Märkisches Viertel
-63
2006
2