Deutsch
Français
Español
05/15/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2008
NODEM '08 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Sättler
Jenny
BE
TuS Hellersdorf
-57
1
2
Maitz
Nadine
MV
PSV Schwerin
-63
3
Zechser
Timo
BE
JKK Nippon
+90
3
4
Mammel
Sara
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-52
5
Puttkammer
Sören
BE
SC Bushido
-60
5
6
Naumann
Sebastian
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-60
7
Schultz
Charlott
BE
PSV Olympia
-52
7
8
Nowaki
Elli
BB
PSV Bernau
-63
9
Krüger
Tobias
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
+90
2
10
Przybl
Stella
BE
HJT
-52
11
Siederow
Marcus
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
3
12
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-48
13
Koppatz
Carolin
BB
Großräschen
-70
3
14
Rose
Jens
BB
Zittau
-81
15
Hopp
Andrea
BB
Samura Oranienburg
-52
5
16
Schiemann
Steve- Dustin
MV
JC 94 Altentreptow
-81
17
von Münchow
Jonas
BE
BC Randori
-60
2
18
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-63
19
Kwast
Stefanie
MV
PSV Schwerin
-70
2
20
Thurow
Eric
MV
Ueckermünder JC
-60
21
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-52
3
22
Weiß
Nathalie
BE
AC Berlin
-44
23
Krämer
Christian
BE
Berliner JF
-90
5
24
Zumstrull
Kilian
BE
SC Siemensstadt
-73
25
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV Berlin
-55
7
26
Tarangul
Saskia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
2
27
Shareef
Feissal
BE
JC Kano Berlin
-90
3
28
Burgard
Alexander
BE
Arashi JKC Berlin
-55
5
29
Fontana
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
7
30
Daue
Jasmin
BB
PSV Bernau
-48
7
31
Bauer
Jonas
BB
Pritzwalk
-90
1
32
Traus
Fritz
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
3
33
Seifert
Tanja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
5
34
Kakasch
Marius
BE
TSV Rudow
-81
7
35
Dech
Maurice
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
2
36
Selchow
Stacy
BE
Polizei SV Berlin
-63
5
37
Herbst
Anja-Maria
BE
BC Samurai Berlin
-48
3
38
Strohschein
Robert
MV
PSV Rostock
-81
5
39
Pasche
Lukas
BB
Samura Oranienburg
-50
7
40
Ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-48
2
41
Röther
Parick
BE
EBJC
-81
3
42
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV Berlin
-50
5
43
Weikert
Julia
BE
SF Kladow
-63
3
44
Terborg
Pia
BE
Samurai Staaken
-44
7
45
Schwitzke
Henry
BB
Ludwigsfelde
-81
1
46
Rudat
Nico
BB
PSV Bernau
-50
3
47
Schwarzlose
Cynthia
BE
BC Randori
-44
5
48
Piske
Frank
MV
PSV Rostock
-73
7
49
Büttner
Marvin
BE
Arashi JKC Berlin
-50
2
50
Traus
Anna
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
2
51
Nitschke
Sara
BB
UJKC Potsdam
-44
3
52
Dallwein
Robert
BE
BC Randori
-73
5
53
Meinke
Alexander
MV
Ueckermünder JC
-46
7
54
Rohloff
Ariane
BE
PSV Olympia
-44
2
55
Abramow
David
BB
UJKC Potsdam
-73
3
56
Kosjanik
Adam
MV
PSV Rostock
-46
5
57
Fuchs
Lisa-Maria
BE
PSV Olympia
-57
7
58
Todorovic
Pepino
BE
SC Bushido
-73
2
59
Bartelt
Kai
BB
UJKC Potsdam
-46
3
60
Liskow
Jule
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
7
61
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-40
5
62
Bangel
Steven
MV
1. Schweriner JC
-66
7
63
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV Berlin
-46
1
64
Gottschling
Ines
MV
JC 94 Altentreptow
-40
3
65
Prehn
Timo
BE
SC Bushido
-66
5
66
Pohle
Tobias
BB
Motor Babelsberg
-43
7
67
Scior
Saskia
BE
PSV Olympia
-57
5
68
Ladwig
Angelique
BE
TuS Hellersdorf
-40
1
69
Schweeder
Peer
MV
Ueckermünder JC
-66
3
70
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-43
5
71
Hempel
Paul
BE
KK Karow
+90
7
72
Schubert
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-66
2
73
Völker
Robert
BE
JV Berlin-Tegel
-43
3
74
Mahlow
Virginia
BB
UJKC Potsdam
-57
3
75
Züge
Tobias
MV
Pasewalker JV
+90
5
76
Haase
Hendrick
BE
JV Berlin-Tegel
-60
7
77
Schmidt
Max
BB
UJKC Potsdam
-43
1
78
Theresa
Pein
BE
TSV Rudow
-78
1
79
Klimpel
Denis
BB
Schönwalde
-78
3
80
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
1
81
Stegemann
Anna
BB
PSV Prenzlau
+78
3
82
Bachmann
Susann
MV
JKC Rostock
-44
83
Berlin
Stefan
BE
-60
84
Cartsburg
Maximilian
BB
KSC Strausberg
-55
85
Dietzmann
Johannes
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-43
86
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
-73
87
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-57
88
Gierhardt
Paul
MV
Asia Sport NB
-81
89
Günther
Carolin
BB
Motor Babelsberg
-63
90
Herold
Arne
MV
BC Vorpommern
-66
91
Jansen
Ole
BE
SC Siemensstadt
-55
92
Kleebach
Dennis
BE
SC Bushido
-60
93
Kochan
Alissa
BB
Samura Oranienburg
-57
94
König
Camillo
MV
Pasewalker JV
-73
95
Kramer
Tony
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-50
96
Lehmann
Ulrike
MV
PSV Schwerin
-57
97
Löbl
Lisa
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-48
98
Fischer
Imke
BE
BC Samurai Berlin
-70
5
99
Loosch
Damian
BE
TSV Rudow
-55
100
Machmüller
Maverick
BB
Samura Oranienburg
-50
101
Barz
Christian
BB
Schwedt
+90
3
102
Maksutaj
Maria
BB
Babelsberg
-57
103
Berendt
Paul-Erik
MV
SKV Müritz
-60
5
104
Martin
Sarah- Louise
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
105
Höhne
Jaqueline
BB
Premnitz
-70
3
106
Nicolaus
Melanie
BB
Samura Oranienburg
-48
107
Spiewok
Anna- Corinna
MV
KSG SAMURAI
-52
7
108
Pietsch
Dennis
MV
Pasewalker JV
-50
109
Kissk
Kevin
BE
SV Georg Knorr
+90
1
110
Reichelt
Valentin
BB
UJKC Potsdam
-66
111
Franetzki
Felix
MV
Asia Sport NB
-60
3
112
Rohkamm
Marcel
BE
JV Berlin-Tegel
-43
113
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1846
-52
5
114
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai Berlin
-44
115
Streich
Felix
MV
Pasewalker JV
-90
7
116
Schwarzkopf
Eugen
BB
KSC Strausberg
+90
117
Zimmermann
Maximilian
BB
PSV Bernau
-60
1
118
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünder JC
-50
119
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-52
3
120
Ulbricht
Lina
BB
Samura Oranienburg
-57
121
Kohn
Fabian
BE
BC Randori
-90
5
122
Wilke
Vincent
BB
Samura Oranienburg
-60
123
Lapawczyk
Timon
BE
TSV Rudow
-55
7
124
Drechsler
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
1
125
Hirsch
Viktoria
BE
SC Siemensstadt
-52
1
126
Henseler
Ken
BE
BC Samurai Berlin
-90
3
127
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-55
5
128
Albrecht
Carolin
MV
BC Vorpommern
-48
7
129
Nguyen Cao
Duc
MV
PSV Rostock
-90
2
130
Daue
Michel
BB
PSV Bernau
-55
3
131
Freimuth
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
7
132
Merkel
Vivien
BE
BC Randori
-48
5
133
Toko
Medina Andre
BE
T.i.B.
-81
7
134
Reibedanz
Robin
BE
PSV Berlin
-55
1
135
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-48
3
136
Lambeck
Christian
BB
Samura Oranienburg
-81
5
137
Nehls
Paul
MV
PSV Neubrandenburg
-50
7
138
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
139
Meyer
Nadja
BE
-48
1
140
Will
Tobias
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-81
3
141
Krumnow
Arvid
MV
Ueckermünder JC
-50
5
142
Ewering
Nicole
BB
Samura Oranienburg
-44
7
143
Winkler
Marco
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
2
144
Fleischer
Hermann
BE
AC Berlin
-50
3
145
Dinh
Thuy-Linh
BE
HJT
-63
3
146
Dietzmann
Friederike
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-44
5
147
Marten
Niklas
BE
TSV Guts Muths
-73
7
148
Onufriev
Jörg
BB
JC Eberswalde
-50
1
149
Kamischke
Anne
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-44
3
150
Dikaev
Magomed
BE
Judo Team Berlin
-73
5
151
Thun
Timo
BE
TSV Rudow
-46
7
152
Fietz
Jette
MV
PSV Schwerin
-63
1
153
Beischmidt
Kim
BB
Großbeeren
-44
1
154
Artel
Friedrich
MV
BC Vorpommern
-73
3
155
Pauls
Alexander
BB
KSC Strausberg
-46
5
156
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-40
7
157
Büch
Manuel
BB
Samura Oranienburg
-73
1
158
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-46
3
159
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-40
5
160
Schubert
Yannick
BE
SF Kladow
-66
7
161
Opitz
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-46
2
162
Zielke
Karen
BE
EBJC
-57
5
163
Kunitz
Andrea
BE
SV Georg Knorr
-40
3
164
Stiller
Felix
BB
UJKC Potsdam
-66
5
165
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-43
7
166
Patt
Antonia
BE
SC Bushido
-40
2
167
Schneider
Phillip
BB
PSV Prenzlau
-66
3
168
Sitc
Dimitrie
BB
PSV Prenzlau
-43
5
169
Ehlers
Christin
MV
JKC Rostock
-57
3
170
Hapke
Benjamin
MV
Pasewalker JV
+90
7
171
Hoppstock
Alexander
BE
SC Bushido
-66
1
172
Eisermann
Julius
MV
PSV Rostock
-43
3
173
Frohreich
Paul
MV
PSV Rostock
+90
5
174
Grohn
Toni
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
7
175
Opitz
Johannes
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-43
2
176
Zaragewski
Jennifer
BB
Ludwigsfelde
-70
7
177
Kammer
Katja
BB
Königs Wusterhausen
-78
2
178
Wieprecht
Anna
BB
Jüterbog
-78
3
179
Lösekann
Sophia
BE
PSV Olympia
+78
2
180
Tornow
Desiree
BB
Großbeeren
+78
3
181
Bärenklau
Maurice
BE
KSC Obi
-81
182
Cagara
Aleksej
MV
Motor Wolgast
-66
183
Czybulka
Peter
MV
PSV Rostock
-55
184
Ehlers
Siska
MV
JKC Rostock
-52
185
Flock
Maximilian
MV
Asia Sport NB
-73
186
Giebel
Florian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
187
Grosser
Dennis
BB
Jüterbog
-66
188
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-43
189
Hornung
Ida
BB
UJKC Potsdam
-57
190
Kiderlen
Esther
BE
BC Samurai Berlin
-48
191
Klein-Benne
Carl
BE
KK Karow
-66
192
Kolberg
Adrian
BB
Ludwigsfelde
-73
193
Kramer
Torben
MV
PSV Schwerin
-43
194
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-43
195
Leschke
Konstantin
MV
PSV Neubrandenburg
-66
196
Fehrs
Janina
MV
Hernburg
-70
5
197
Look
Erik
MV
PSV Neubrandenburg
-46
198
Radzikowski
Sarah
BB
JC 90
-57
2