Category: -44 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Skoberne | Luna Marie | HE | 1. Judo-Club Samurai Offenbach 1953 | 2002 | ||
2. | North | Paige | NS | SV Nienhagen | 2000 | ||
3. | Deibel | Kristina | NS | Judo-Club Godshorn | 2000 | ||
3. | Gallenkämper | Stephanie | NW | TV 1864 Salzkotten | 1999 |
Category: -48 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ballhaus | Mascha | HH | T.H.-Eilbeck | 2000 | ||
2. | Göbel | Laila | NS | Judo-Team Hannover | 2001 | ||
3. | Bahle | Leonie | MV | ASIA SPORT | 2002 | ||
3. | Schneider | Helen | BA | JSC Heidelberg Rhein-Neckar | 2000 | ||
5. | Grau | Helena | WÜ | TSG Backnang Schwerathletik 1920 | 2000 | ||
5. | Ischt | Sarah | NS | MTV 1862 Vorsfelde | 2000 | ||
7. | Bauerfeld | Jana | NS | Rot-Weiss Visbek Judo-Tiger | 2002 | ||
7. | Krieger | Nikita | NW | Polizei SV Herford Judo | 2001 |
Category: -52 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Grulich | Lena Sophie | BB | UJKC Potsdam | 2000 | ||
2. | Hiller | Laura | NW | 1. Judo-Club 1958 Mönchengladbach | 2002 | ||
3. | Brand | Kyra | NW | Judo-Club Langenfeld | 2002 | ||
3. | Münch | Jadzia | BA | Budo-Club Karlsruhe | 2001 | ||
5. | Trappe | Anneliese | BY | TSV Teisendorf | 2000 | ||
5. | Kornblueh | Miriam | HH | Eimsbütteler Turnverband | 2001 | ||
7. | Bauer | Bettina | BY | TSV München Großhadern | 2002 | ||
7. | Jursch | Antonia | WÜ | Kraftsportverein Esslingen 1894 | 2001 |
Category: -57 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fritze | Caroline | BE | Judo-Club 03 Berlin | 2000 | ||
2. | Ballhaus | Seija | HH | T.H.-Eilbeck | 2000 | ||
3. | Fischer | Malin | NW | SSF Bonn | 2001 | ||
3. | Slamberger | Yara | SN | Judoclub Leipzig | 2001 | ||
5. | Sachse | Sarah Elena | NS | Judo Crocodiles Osnabrück | 1999 | ||
5. | Hildebrand | Sarah | NW | Sport-Union Annen | 1999 | ||
7. | Zapros | Marina | NW | JKG Essen | 2001 | ||
7. | Bogun | Sarah | ST | Judo Club Halle | 2002 |
Category: -63 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Pohl | Dena | BB | UJKC Potsdam | 1999 | ||
2. | Schneider | Hannah | NW | Judo Club Hennef | 1999 | ||
3. | König | Marie | NW | Velberter Judo - Club | 2001 | ||
3. | Markloff | Lea | HE | Homburger Turngemeinde 1846 | 1999 | ||
5. | Gruhlke | Sarah | BB | UJKC Potsdam | 2001 | ||
5. | Seibelt | Angelina | BB | UJKC Potsdam | 2001 | ||
7. | Bock | Yasmin | BY | TSV München Großhadern | 2001 | ||
7. | Rüenauver | Leonie | HE | Judo Club Wiesbaden 1922 | 2002 |
Category: -70 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ricken | Mina | BY | TSV München Großhadern | 1999 | ||
2. | Murphy | Bertille | BY | TSV München Großhadern | 2001 | ||
3. | Neuhold | Jasmin | BB | UJKC Potsdam | 2000 | ||
3. | Stolze | Friederike | ST | SV Halle | 2001 | ||
5. | Grzesiek | Lena | NW | JUDO TEAM Erkelenz | 2002 | ||
5. | Schneider | Cheyenne | BE | Sportclub Charis 02 | 2001 | ||
7. | Krauß | Sarah | BA | ASV 1888 Eppelheim | 2001 | ||
7. | Konsolke | Lena | NW | Sport-Union Annen | 1999 |
Category: -78 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Schmid | Lea | WÜ | Judozentrum Heubach | 2000 | ||
2. | Igl | Raffaela | BY | TSV Abensberg | 2001 | ||
3. | Rollwage | Hanna | NS | Judo in Holle | 2000 | ||
3. | Heinz | Liane | WÜ | TSV Leinfelden | 1999 | ||
5. | Vinke | Sarah | NS | Nordhorner Judo-Club | 2001 | ||
5. | König | Emma-Louise | BB | Judo-Club Samura Oranienburg | 2002 | ||
7. | Wiehn | Alyssa | WÜ | Judozentrum Heubach | 2001 | ||
7. | Grzesiek | Jana | NW | JUDO TEAM Erkelenz | 1999 |
Category: +78 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Stein | Lea | TH | JSC Stotternheim Jigoro Kano | 2001 | ||
2. | Erdorf | Jule | NW | TSV Hertha Walheim | 2000 | ||
3. | Stein | Sina | TH | JSC Stotternheim Jigoro Kano | 2001 | ||
3. | Krasnaja | Ewgenija | HB | S.C. Panthera | 1999 | ||
5. | Augustin | Laura | SH | SC Weiche Flensburg 08 | 2000 | ||
5. | Singer | Leonie | NW | Turnverein Einigkeit 07/52 Waltrop | 2000 | ||
7. | Knoll | Ariane | TH | PSV Weimar | 1999 | ||
7. | Schneider | Antonia | SN | Döbelner Sportclub 02/90 | 2000 |