Deutsch
Français
Español
05/04/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U15 – 2019
NODEM '19 – U15
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-34 kg
-37 kg
-40 kg
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
+66 kg
-33 kg
-36 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
+63 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Rudnik
Elisa
BB
Kuzushi Lübben
-44
5
2
Balzer
Valeria
BB
UJKC Potsdam
-44
7
3
Clark
Kimberly
BB
UJKC Potsdam
-48
1
4
Eberhardt
Charlotte
BB
Asahi Spremberg
-48
5
5
Radke
Shanice
BB
PSV FFO
-48
7
6
Neumann
Malin
BB
Empor Dahme
-52
7
7
König
Lilly
BB
JC Oranienburg
-57
3
8
Walter
Susann
BB
JC Oranienburg
+63
1
9
Rau
Elisa
BB
UJKC Potsdam
+63
3
10
Aliev
Isa
BB
JC Eberswalde
-46
11
Bieling
Emily
BB
PSV Cottbus
-63
12
Braun
Felix
BB
JC Großbeeren
-43
13
Gaffke
Hans
BB
JV Ludwigsfelde
-55
14
Janz
Kurt
BB
PSV FFO
-66
15
Karsten
Michael
BB
KWH
-43
16
Kuhlmey
Laura
BB
RSV Eintracht
-57
17
Seifert
Lenny
BB
PSV FFO
-34
3
18
Mandel
Florian
BB
Bad Belzig
-40
19
Matuszewski
Tabea
BB
BV Lauchhammer
-63
20
Hofmann
Niclas
BB
RSV Eintracht
-40
3
21
Oertel
Leon
BB
Bad Belzig
-60
22
Radowsky
Carl
BB
UJKC Potsdam
-60
23
Richter
Arjan
BB
UJKC Potsdam
-34
24
Rux
Hannah
BB
JC Eberswalde
-52
25
Kisko
Artiom
BB
JC Oranienburg
-43
5
26
Schoch
Leonie
BB
Asahi Spremberg
-63
27
Serries
Jacob
BB
Hennigsdorfer JV
-40
28
Kaiser
Niclas
BB
JC Oranienburg
-46
3
29
Jahnke
Robert
BB
RSV Eintracht
-46
5
30
Magomador
Dokka
BB
Prenzlauer JV
-46
7
31
Wyrwich
Fabian
BB
Asahi Spremberg
-50
32
Schütze
Leandro
BB
1.JV Spremberg
-50
3
33
Friedrichs
Paul
BB
M.babelsberg
-55
5
34
Voroshilowski
Josef
BB
RSV Eintracht
-60
2
35
Haase
Valentin
BB
M.babelsberg
-60
7
36
Pohlers
Theo
BB
JC Oranienburg
-66
5
37
hiepka
Kevin
BB
Asahi Spremberg
+66
2
38
Szymanski
Paul
BB
UJKC Potsdam
+66
5
39
Maus
Robby
BB
Wriezen
+66
7
40
Grönke
Michelle
BB
PSV FFO
-33
3
41
Lay
Henriette
BB
RSV Eintracht
-36
5
42
Schmidt-Bohn
Angelina
BB
UJKC Potsdam
-40
5
43
Karras
Josie
BB
PSV FFO
-40
7
44
Heise
Jennifer
BB
M.babelsberg
-44
7
45
Kamrath
Collin
BB
PSV FFO
-48
7
46
Müller
Clara
BB
UJKC Potsdam
-52
2
47
Wilinski
Alexandra
BB
UJKC Potsdam
-57
3
48
Matsidiri
Sophia
BB
RSV Eintracht
-57
7
49
Kiesewetter
Liam
BB
RSV Eintracht
-55
50
Kloss
Jan
BB
Hennigsdorfer JV
-40
51
Claus
Viktor
BB
RSV Eintracht
-34
3
52
Landgraf
Hendrik
BB
JC Oranienburg
-50
53
Hummel
Lars
BB
UJKC Potsdam
-37
1
54
Lehnik
Tino
BB
1.JV Spremberg
-37
3
55
Oehme
Eric
BB
TSV Premnitz
-37
7
56
Oertel
Yannick
BB
PSV Cottbus
-37
57
Drese
Leonas
BB
UJKC Potsdam
-40
7
58
Mazur
Tanakon
BB
Asahi Spremberg
-43
3
59
Elzhurkaev
Emin
BB
TSV Schwedt
-43
5
60
Selimovic
Armando
BB
JV Ludwigsfelde
-37
61
Stephan
Gian Luca
BB
BV Lauchhammer
-34
62
Timm
Laura
BB
Prenzlauer JV
-48
63
Erfurt
Paula
BB
PSV Cottbus
-46
7
64
Kruscha
Lucas
BB
BV Lauchhammer
-50
1
65
Wiggert
Lena
BB
JV Ludwigsfelde
-57
66
Dadaev
Ibrahim
BB
JC Eberswalde
-50
3
67
Zimmermann
Josie
BB
KSC Strausberg
-63
68
Baliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-55
1
69
Miet
Tillmann
BB
UJKC Potsdam
-60
3
70
Menzel
Jonas
BB
JS Hermann
-66
3
71
Mahnovshi
Laurentino
BB
Perleberg
-66
7
72
Bredgauer
Maximillian
BB
JC Eberswalde
+66
1
73
Gleinig
Jonas
BB
JC Oranienburg
+66
3
74
Krupper
Ashley
BB
Asahi Spremberg
-33
1
75
Heß
Hermine
BB
JC Oranienburg
-36
7
76
Suter
Leni
BB
PSV FFO
-40
2
77
Kaiser
Marie
BB
JV Finsterwalde
-40
5
78
Patané
Maya
BE
SC Berlin
-52
1
79
Rauber
Carlotta
BE
Kaizen Berlin
-57
1
80
Ladewig
Zoe
BE
JC Kano
-57
7
81
Junge
Anna-Viktoria
BE
DJK-Süd
-63
3
82
Meister
Antonia
BE
SC Bushido
-63
5
83
Schmidt
Michelle
BE
SC Berlin
+63
5
84
Christmann
Antonia
BE
Pro Sport Berlin 24
+63
7
85
Amann
Valentin
BE
Kaizen Berlin
-46
86
Dörr
Lisa Charlotte
BE
PSV Olympia
-48
87
Heidl
Lea
BE
SC Lotos
-36
88
Vogel
Philipp
BE
SV Berlin 2000
-34
2
89
Reimann
Natan
BE
AC Berlin
-34
5
90
Lemke
Alizee
BE
AC Berlin
-44
91
Stoltmann
Felix Noha
BE
Judo Club 03 Berlin
-34
7
92
Linger
Tom
BE
SC Bushido
-40
93
Bauer
Max
BE
Sport-Dojo Berlin
-37
2
94
Hizir
Ibahiev
BE
Polizei SV
-37
7
95
Michaelis
Sven
BE
SV Berlin 2000
+66
96
Liwocha
Denis
BE
TSV Rudow
-40
2
97
Nienhaus
Eva
BE
PSV Olympia
+63
98
Eisner
Maxim
BE
SC Berlin
-40
5
99
Pigett
Leonie
BE
PSV Olympia
-52
100
Daud
Ibahiev
BE
Polizei SV
-40
7
101
Volz
Mark
BE
Polizei SV
-43
2
102
Prodanovic
Stevan
BE
SC Bushido
-43
3
103
Scheffler
Tobias
BE
Judo-Team-Berlin
-37
104
Mergler
Felipe
BE
Polizei SV
-43
7
105
Krysteck
Jason
BE
SG Einheit Pankow
-46
2
106
Taheriyeganeh
Hesam
BE
SC Bushido
+66
107
Vagner
Elina
BE
Hellersdorf
-40
108
Volbers
Emily
BE
Sport-Hasen-Spandau
-36
109
Klein
Alexej
BE
Polizei SV
-50
2
110
Zemmin
Jessica
BE
JC 03 Berlin
-52
111
Feldmann
Kilian Magnus
BE
Judo Club 03 Berlin
-50
5
112
Martini
Marc
BE
SC Bushido
-50
7
113
Vogel
Vincent
BE
PSV Olympia
-55
2
114
Wachtlin
Felix
BE
Kaizen Berlin
-60
5
115
Hinkel
Romeo
BE
SC Charis 02
-66
2
116
Reinert
Florian
BE
Kaizen Berlin
-66
3
117
Dikiev
Chamsabeck
BE
Polizei SV
-66
7
118
Folts
Markus
BE
SC Bushido
+66
3
119
Voigt
Svea
BE
SC Bushido
-33
2
120
Hermann
Dorothea
BE
PSV Olympia
-33
5
121
Krause
Kathrin
BE
PSV Olympia
-40
1
122
Occhilli
Alina
BE
Kaizen Berlin
-40
3
123
Mergel
Luisa
BE
SC Berlin
-44
1
124
Gerling
Jana
BE
TSV Rudow
-48
2
125
Püschel
Sarah Michelle
BE
Kaizen Berlin
-48
3
126
Mundt
Loona-Sophie
BE
SV Berlin 2000
-48
5
127
Gaza
Lea
BE
PSV Olympia
-52
5
128
Siebert
Alida
BE
SC Berlin
-57
2
129
Kindt
Friederike
BE
Polizei SV
-57
5
130
Zoske
Jasmin
BE
1. JC MV
-63
5
131
Schulz
Mia-Mirvett
BE
JC 03 Berlin
-63
7
132
Berger
Elina
BE
ShidoSha
+63
2
133
Bitter
Bennet
BE
SC Lotos
-37
134
Cordes
Fynn
BE
SC Berlin
-60
135
Hinrich
Paula
BE
SC Lotos
-36
136
Kalmoukidis
Nikolaos
BE
Polizei SV
-55
137
Sterzer
Maxim
BE
SV Berlin 2000
-34
1
138
Lehmann
Alexandra
BE
Judo Club 03 Berlin
-44
139
Pasadskij
Christoffer
BE
PSV Olympia
-34
7
140
Martini
Nicolas
BE
Judo Club 03 Berlin
-46
141
Abdullaev
Abduraschid
BE
Polizei SV
-37
5
142
Mauer
Karina
BE
SV Berlin 2000
-52
143
Koulailat
Yanis Nabil
BE
PSV Olympia
-40
1
144
Polikarpov
Vadim
BE
PSV Olympia
-66
145
Regel
Anton
BE
SC Berlin
-43
146
Herkommer
Emil
BE
ShidoSha
-43
7
147
Schmidt
Lisa
BE
1. JC MV
-40
148
Bennewiz
Niklas
BE
SC Bushido
-46
1
149
Rauen
Lasse
BE
Polizei SV
-46
5
150
Vögl
Gracia
BE
Judo Club 03 Berlin
-63
151
Zanzig
Björn Ole
BE
SC Bushido
-50
152
Saipullaev
Asamat
BE
SC Berlin
-50
7
153
Umarov
Renat
BE
Polizei SV
-55
3
154
Hamzaev
Abdullah
BE
AC Berlin
-55
7
155
Märkt
Elija
BE
SC Bushido
-60
1
156
Zemmin
Jason
BE
JC 03 Berlin
-60
5
157
Spurman
Maximilian
BE
Kaizen Berlin
-60
7
158
Schulz
Jonathan
BE
VfL Tegel
-66
1
159
Bukaev
Mohammad
BE
Judo-Team-Berlin
+66
5
160
Kügler
Tietje
BE
SC Berlin
+66
7
161
Petris Santoro
Sofia
BE
SG Einheit Pankow
-33
3
162
Ridderskamp
Helke
BE
BC Senshu
-33
5
163
Saenz
Catalina
BE
SC Charis 02
-36
3
164
Dasuev
Alina
BE
Polizei SV
-40
3
165
Gumprecht
Amely
BE
PSV Olympia
-44
2
166
Kummer
Klara
MV
JC Uni Rostock
-48
3
167
Zierke
Leonie
MV
VfK Bau Rostock 94
-52
3
168
Kurz
Alwina
MV
PSV Schwerin
-52
5
169
Schlottmann
Johanna
MV
Asia Sport
-57
5
170
Nunweiler
Mia-Mirvett
MV
Asia Sport
-63
1
171
Schenk
Aimee
MV
JC Vier Tore NB
-63
7
172
Grenzer
ferenc
MV
PSV Rostock
-60
173
Hinzmann
Tim
MV
1. Schweriner Judoclub
-46
174
Kitzing
Sarah Michelle
MV
PSV Rostock
-44
175
Kreismer
Chris
MV
SV Motor Wolgast 1949
-66
176
Langfeldt
Friedrich
MV
PSV Schwerin
-50
177
Balayan
Tigran
MV
1. Schweriner Judoclub
-37
3
178
Engelhardt
Fiete
MV
1. Schweriner JC
-37
5
179
Meinke
Anton
MV
PSV Schwerin
-43
180
Czaja
Teo
MV
Asia Sport
-55
3
181
Mirow
Noah
MV
PSV Schwerin
-55
7
182
Malta
Lucas
MV
Judoclub Malchin
-60
3
183
Bünning
Leni
MV
KSV Grimmen
-36
3
184
Liewert
Josephine
MV
Asia Sport
-44
3
185
Krüger
Laney
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-44
5
186
Schreiber
Zyna
MV
PSV Schwerin
-52
3
187
Giese
Kim
MV
PSV Neubrandenburg
-52
7
188
Prestin
Jara
MV
1. Schweriner Judoclub
-63
2
189
Kusturin
Lina
MV
Asia Sport
-63
3
190
Bunkus, Amilia
Amilia
MV
ASV G-W Wismar
+63
3
191
Sielow, Linda
Linda
MV
SV Motor Wolgast 1949
+63
5
192
Glaser, Celina
Celina
MV
SV Motor Wolgast 1949
+63
7
193
Alsloo
Waseem
MV
PSV Rostock
-40
194
Balser
Nick
MV
Asia Sport
-40
195
Ftwi
Samarawit
MV
KSV Grimmen
-40
196
Garlisch
Amy
MV
JC Vier Tore NB
-63
197
Hanf
Mathis
MV
KSV Grimmen
-34
198
Iversen
Henning
MV
PSV Neubrandenburg
+66
199
Kroll
Dominik
MV
BC Vorpommern
-43
200
Heuer
Leonard
MV
BC Vorpommern
-34
5
201
Liedtke
Anna Luisa
MV
1. Schweriner Judoclub
-44
202
Lüdemann
Jessie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-52
203
Metz
tobias
MV
Stralsunder Judoclub
-55
204
Mironiuk
Jevgenij
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-34
205
Kitagawa
Alexander
MV
Asia Sport
-40
3
206
Bartke
Maiko
MV
SFV Holthusen
-40
5
207
Pamperin
Sascha
MV
Alba 93 Boizenburg
+66
208
Dümpelfeld
Ivo
MV
1. Schweriner Judoclub
-43
1
209
Roloff
Ede
MV
PSV Schwerin
-50
210
Schalow
Nico
MV
Judoclub Malchin
-55
211
Grasse
Noah
MV
SFV Holthusen
-46
3
212
Hecht
John
MV
PSV Schwerin
-50
5
213
Buth, Richard
Richard
MV
BC Vorpommern
-55
5
214
von Briel
Linus
MV
Judoclub Malchin
-66
5
215
Maczey
Lilly
MV
BC Vorpommern
-36
5
216
Maske
Amelie
MV
SV Wolgast
-40
7
217
Kummer
Anni Sofie
MV
JC Uni Rostock
-44
3