Deutsch
Français
Español
05/19/2024
@ Contact
» Archive
» Current
German Championships U20 – Women and Men under 20 – 2005
DEM '05 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
Downloads
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Nowak
Peter
BA
PS Karlsruhe
-60
2
Richter
Joy
BA
BC Karlsruhe
-52
89
7
3
Dahn
Phillip
BA
JF Pforzheim
-60
1
4
Schumacher
Martin
BA
Judokan Bretten
-55
2
5
Pfeiffer
Dino
BA
BC Karlsruhe
-81
6
Fredrich
Tina
BA
JC Efringen Kirchen
-78
87
5
7
Holschuh
Sebastian
BA
PS Karlsruhe
-90
2
8
Großmann
Sascha
BA
PS Karlsruhe
-81
9
Bügel
Franziska
BA
JF Pforzheim
-57
87
10
Lutz
Janik
BA
BC Offenburg
-60
11
Waldoch
Katharina
BA
JSV Würm
-63
87
3
12
Dräger
Marco
BA
JSV Villingen
-90
13
Heiny
Angelique
BA
JC Freiburg
-78
89
14
Betz
Hanna
BA
JC Freiburg
+78
88
5
15
Beukert
Benjamin
BB
KSC Strausberg
-73
87
16
Schäfer
Paul
BB
JC 90 Frankfurt/O
-55
87
1
17
Harnack
Franziska
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
88
18
Weinberg
Marc
BB
JC 90 Frankfurt/O
+100
86
2
19
Pufahl
Franziska
BB
UJKC Potsdam
-57
86
2
20
Helm
Norman
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
86
3
21
Große
Thomas
BB
1.JV Spremberg
+100
86
22
Ehrich
Rebekka
BB
JC 90 Frankfurt/O
-70
87
23
Lehmann
Bastian
BB
JC 90 Frankfurt/O
-55
88
24
Grüning
Anja
BB
JS Falkensee
-44
87
25
Kumkar
Jan
BB
Eberswalde
+100
88
5
26
Koppatz
Nicole
BB
Großräschen
-78
88
7
27
Zimmermann
Robert
BB
JC 90 Frankfurt/O
-90
87
1
28
Metzler
Martin
BB
PSV Cottbus
-81
86
29
Richter
Jaqueline
BB
JC 90 Frankfurt/O
-63
87
30
Borchardt
Oliver
BB
JC 90 Frankfurt/O
-100
86
3
31
Zimmermann
Susi
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
89
3
32
Mundt
Arne
BB
UJKC Potsdam
-60
86
5
33
Schupitza
Angel-Christin
BB
JC 90 Frankfurt/O
-78
86
34
Lodtka
Oliver
BB
JC 90 Frankfurt/O
-60
87
35
Obst
Saskia
BB
Oranienburg
-48
87
36
Loetz
Jenny
BB
JC 90 Frankfurt/O
+78
87
7
37
Tarangul
Romy
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
87
1
38
Stolle
Sebastian
BB
KSC Strausberg
-90
86
39
Kilper
Anica
BB
Oranienburg
-63
88
40
Meienberg
Matthias
BB
JC 90 Frankfurt/O
-73
88
3
41
Dochow
Nils
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
88
5
42
Vetter
Hannes
BB
Premnitz
-90
87
5
43
Schober
Christina
BB
Großräschen
+78
88
44
Merten
Martin
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
87
45
Pinske
Franziska
BB
Bernau
-52
88
46
Lierka
Melanie
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
86
2
47
Pohl
Phillip
BB
JC 90 Frankfurt/O
-60
86
3
48
Hild
Tina
BB
JC 90 Frankfurt/O
-48
88
3
49
Höft
Eric
BB
Brandenburg
-100
87
50
Ahrens
Claudia
BB
UJKC Potsdam
-63
87
51
Schubert
Antje
BB
JC 90 Frankfurt/O
-57
86
5
52
Johannsen
Elena
BE
DJK Süd
-44
88
53
Dumke
Robert
BE
SCB
-81
86
1
54
Marzok
Iljana
BE
SC Berlin
-63
86
1
55
Pörs
Frizzi
BE
KiK
-52
87
3
56
Krüger
Jennifer
BE
BC Randori
-63
86
57
Rister
Sarah
BE
SC Berlin
-57
88
5
58
Worzalla
Desiree
BE
BC Randori
+78
86
59
Konitz
Franziska
BE
MVB
-78
86
1
60
Brenke
Roland
BE
TSV Rudow
-100
88
61
Warzecha
Sabine
BE
TSV Rudow
-48
86
62
Maresch
Sven
BE
SCB
-81
87
2
63
Gramkow
Anne
BE
SC Berlin
-70
88
64
Rais
Manuel
BE
SC Lurich
-55
87
65
Müller
Stefanie
BE
MBV
-57
87
7
66
Fisch
Silvia
BE
SF Kladow
-52
88
7
67
Bierau
Tino
BE
SCB
-100
87
1
68
Lehmann
Jens
BE
1.FBC 90
-100
86
69
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
89
70
Steinmetz
Stephanie
BE
SF Kladow
-57
88
3
71
Walter
Franziska
BE
SC Berlin
-52
86
5
72
Bubel
Kyra
BE
Bushido
-70
87
73
Rowedder
Sebastian
BE
SC Berlin
-60
86
74
Hilger
Katharina
BE
KiK
-63
88
7
75
Schulz
Jeffrey
BE
Pol. SV
-100
88
2
76
Morzinek
Franziska
BE
Tus
-57
88
77
Hinze
Tony
BE
SC Berlin
-81
86
3
78
Reiche
Wulf-Georg
BE
BBSV
-90
88
7
79
Valenta
Swantje
BE
SF Kladow
-78
88
80
Schumann
Jessika
BE
SF Kladow
-70
86
7
81
Röhl
Martin
BE
BC Randori
-66
88
82
Baur
Barbara
BY
TSV Großhadern
-70
88
83
Ellmann
Florian
BY
ASV Fürth
-90
84
Gerzer
Dominik
BY
TSV Abensberg
-100
3
85
Demmel
Marina
BY
TSV Großhadern
-52
87
86
Gillessen
Gabriel
BY
TSV Großhadern
-60
87
Englmaier
Tobias
BY
TSV Großhadern
-60
3
88
King
Rebecca
BY
TSV Großhadern
-48
87
3
89
Nachtmann
Elisabeth
BY
SV Wettstetten
-63
87
5
90
Plötz
Claudia
BY
JC Mirskofen
+78
88
7
91
Strecker
Pierre
BY
Nüdlingen
+100
92
Wolf
Andrea
BY
TSV Großhadern
-63
87
93
Seidlmeier
Fabian
BY
TSV Abensberg
-73
94
Zeitler
Gerhard
BY
TSV Abensberg
-60
7
95
Weidenegger
Veronika
BY
TSV Großhadern
-48
89
1
96
Kraus
Kay
BY
TSV Großhadern
-44
90
2
97
Nürnberger
Theresia
BY
TV Furth im Wald
-78
88
98
Vetter
Ferdinand
BY
TSV Großhadern
-100
99
Kneitinger
Stephan
BY
TSV Abensberg
-66
3
100
Wimmer
Christine
BY
Kodokan München
-57
86
101
Westhoff
Jonas
BY
TSV Großhadern
-66
102
Hönig
Nico
BY
TSV Abensberg
-73
7
103
Lendner
Stephanie
BY
TSV Grafenau
-70
88
104
Binder
Daniel
BY
TSV Großhadern
-73
105
Potz
Stephanie
BY
TSV Altenfurt
-44
87
106
Thiel
Nadine
BY
TSV Großhadern
-48
88
2
107
Reiter
Marcus
BY
TSV Abensberg
-55
3
108
Bock
Andrea
BY
TSV Altenfurt
+78
87
109
Görner
Johannes
BY
TB Weiden
-100
110
Weidner
Georg
BY
TSV Großhadern
-100
5
111
Mühlhäußer
Nicola
BY
JV Ammerland-Münsing
-57
87
112
Völk
Christopher
BY
TSV Abensberg
-66
113
Keller
Nina
BY
TSV Großhadern
-48
87
5
114
Neumann
Silvia
BY
TSV Großhadern
-70
86
115
Wächter
Viola
BY
TSV Abensberg
-57
87
1
116
Weigert
Wolfgang
BY
TSV Großhadern
-90
117
Kupschewski
Tanja
BY
TSV Großhadern
-48
88
118
Dotzler
Vincent
BY
TB Weiden
-55
119
Weingartner
Christina
BY
TSV Abensberg
-70
88
3
120
Thiel
Viola
BY
TSV Großhadern
-44
90
3
121
Müller
Roman
BY
TuS Bad Aibling
+100
122
Ansorge
Wiebke
BY
TSV Großhadern
-57
87
123
Hauger
Benedikt
BY
TSV Großhadern
-66
124
Selling
Daniel
HB
JC Asahi
+100
88
3
125
Kruse
Patrick
HB
JC Asahi
-66
88
126
Kuzyk
André
HB
Enjoy Judo
-55
88
7
127
Zastrau
David
HB
JC Asahi
-73
86
128
Braun
Jonathan
HE
JC Rüsselsheim
-55
88
7
129
Kiszner
Ann-Katrin
HE
Kodokan Neuhof
-78
88
130
Kasper
Sergej
HE
Judokwai Elz
-100
87
131
Anders
Viktoria
HE
Samurai Offenbach
-52
89
132
Conrad
Frank
HE
JC Rüsselsheim
-60
87
133
Behnke
Claudia
HE
Bushido Wüstems
-63
86
134
Freter
Alexander
HE
JC Rüsselsheim
-90
86
135
Zeiner
Kim
HE
JC Rüsselsheim
-48
90
136
Heger
Linda
HE
JC Petersberg
+78
89
137
Namyslo
Adalbert
HE
PSV G W Kassel
+100
88
138
Kühn
Mel
HE
JC Rüsselsheim
-57
88
139
Eber
Jens
HE
Judkwai Elz
-60
86
140
Scheiner
Nadine
HE
JC Rüsselsheim
-63
88
141
Petzuch
Thomas
HE
JC Geisenheim
-90
86
142
Braun
Mirjam
HE
JC Rüsselsheim
-48
89
143
Hofmann
Dominic
HE
JC Rüsselsheim
-81
86
3
144
Koch
Andrea
HE
FTV 1860
-57
89
145
Lauer
Henrik
HE
JC Rüsselsheim
-66
86
146
Polzer
Xandra
HE
Samurai Offenbach
-78
86
5
147
Erdmann
Roja
HE
JC Grünberg
-78
88
148
Magdinez
Johann
HE
Judokwai Elz
-90
87
149
Strecker
Tanja
HE
VfA Eschborn
-52
88
150
Smith
Brian-Miles
HE
Samurai Offenbach
-55
87
3
151
Lenk
Anna
HE
JC Rüsselsheim
-63
88
152
Tymczuk
Jedrzej
HE
PSV G W Kassel
-81
86
153
Storch
Lukas
HE
1.Fuldaner Judo Club
+100
88
5
154
Dupuy
Isabelle
HE
JC Rüsselsheim
-44
89
155
Klann
Daniel
HH
HT16
-73
86
156
Trajdos
Martyna
HH
Harburger TB
-52
89
157
Weichenthal
Jochen
HH
ETV
-81
86
158
Borchardt
Jessica
HH
Eimsbüttler TV
-52
87
159
Köhnken
Philipp
HH
JGS
-81
87
5
160
Hampfe
Alexander
HH
TH-Eilbeck
-66
88
7
161
Babak
Banaiy
HH
TH-Eilbeck
-60
86
162
Dorendorf
Gesa
HH
HT16
-44
89
163
Völckers
Sarah
HH
HT16
-57
88
164
Lorenz
André Robert
HH
TH-Eilbeck
-60
87
165
Bicko
Jenny
HH
JG Sachsenwald
-52
89
166
Dürrenberg
Nalini
HH
Eimsbüttler TV
-57
86
167
Dankert
Martin
MV
PSV- Schwerin
-81
87
168
Mews
Robert
MV
SV Schlutkow
-55
88
169
Hartwig
Tom
MV
PSV- Schwerin
-90
86
7
170
Müller
Juana
MV
SC Torgelow
-44
89
171
Spörke
Dirk
MV
VfK-Bau Rostock
-81
86
172
Schmidt
Stefanie
MV
SG Med. Bansin
+78
86
173
Bischoff
Hagen
MV
PSV- Schwerin
-66
87
174
Gerojew
Ibrahim
MV
HSG Greifswald
-100
86
175
Holtz
Martin
MV
SV Teterow
-73
86
176
Karsch
Johannes
MV
PSV- Schwerin
-73
88
5
177
Haker
Christina
MV
JV Wittenburg
-78
88
178
Breitbarth
Ann-Kathrin
NS
SFV Europa
-78
87
179
Rothe
Janine
NS
KS Lüneburg
-48
87
180
Schmunk
Max
NS
TuS Hermannsburg
-90
86
181
Stucke
Jana
NS
Garbsener SC
-70
88
3
182
Hübner
Joseph
NS
Judo Team Hannover
-73
86
5
183
Prill
Elisabeth
NS
Judo Crocodiles
-63
88
184
Heimlich
Florian
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
87
185
Jakob
Jessica
NS
SV 07 Moringen
-78
86
186
Jeromin
Carolin -Charina
NS
BW Buchholz
-48
86
187
Warneke
Sebastian
NS
TV Jahn Wolfsburg
-100
86
188
Blanke
Wiebke
NS
Judo Team Hannover
-70
86
5
189
Scoccimaro
Federico
NS
SFV Europa
-100
88
7
190
Hildebrand
Inken
NS
Phönix Soltau
-70
87
191
Focke
Jonas
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
86
1
192
Heise
Annika
NS
JC Godshorn
-78
87
2
193
Grothaus
Yassin
NS
Crocodiles Osnabrück
-81
86
194
v.Freeden
Niklas
NS
Crocodiles Osnabrück
-60
88
2
195
Schwaldt
Marius
NS
Tus Holle Grasdorf
+100
86
3
196
Cicholewsk
Stephanie
NS
MTV Herzberg
+78
87
197
Steinbrink
Maren
NS
Judo Crocodiles
-57
87
198
Gielow
Patrick
NS
MTV Salzhausen
+100
86
199
Sondermann
Johanna
NS
Crocodiles Osnabrück
-63
87
200
Schulz
Jana
NS
MTV Mellendorf
-70
87
201
Gräbig
Lisa
NS
TuS Holle Grasdorf
-48
89
202
Matthias
Tim
NS
SC Budokwai Garbsen
-90
86
203
Uder
Ronja
NS
SFV Europa
-63
88
204
Prill
Wasilisa
NS
Crocodiles Osnabrück
-48
86
7
205
Richter
Axel
NS
SFV Europa
-60
88
206
Schütt
Martin
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
87
207
Schlütter
Jens
NW
JC Kolping Bocholt
-81
87
7
208
Discher
Viola
NW
JJJC Lammersdorf
-63
88
7
209
Loselein
Julia
NW
DJK Adler Bottrop
-57
89
210
Knobloch
Tim
NW
PSV Duisburg
-73
88
211
Müller
Lisa-Marie
NW
Velberter JC
-44
89
1
212
Pruß
Anna-Kristina
NW
SV 08/29 Friedrichsfeld
-52
87
213
Haupt
Marcel
NW
JC Remscheid
-60
88
214
Oldenburg
Stefan
NW
SU Witten Annen
-73
88
2
215
Waldhausen
Janina
NW
1.JC Mönchengladbach
+78
87
3
216
Küppers
Verena
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
+78
89
217
Kaubisch
Stephen
NW
Tbd. Osterfeld
-100
86
218
Behrla
Leena-Navina
NW
Korioushi Emsdetten
-70
89
219
Hangebrauck
Jan
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-81
86
220
Hafner
Nicole
NW
1.JC Mönchengladbach
-57
87
221
Rüttgen
Cedric
NW
1.JC Mönchengladbach
-66
87
222
Schütz
Patricia
NW
Beueler JC
-48
89
223
Simon
Felix
NW
Brühler TV
-55
88
224
Föbus
André
NW
1.JJJC Dortmund
-66
87
7
225
Pahnke
Tobias
NW
SUS Oberaden
-100
87
7
226
Euwens
Joana
NW
DJK Adler Bottrop
-48
89
7
227
Aral
Svenja
NW
1.JC Mönchengladbach
-78
87
228
Graf
Alexander
NW
PSV Recklinghausen
-90
88
229
Peter
Nadine
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-63
87
230
Baumann
Bastian
NW
1.JC Mönchengladbach
-73
87
231
Kessler
Christina
NW
TV Hoffnungsthal
-52
89
232
Najdecki
Christoph
NW
DSC Wanne-Eickel
-60
86
233
Krahe
Christina
NW
JJJC Samurai Setterich
+78
88
3
234
Klagus
Nadine
NW
Osterfeld
+78
89
235
Galonska
Stefen
NW
TSC Eintracht Dortmund
+100
86
236
Soencksen
Dominik
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
86
5
237
Leimgardt
Katrin
NW
Remscheider TV
-70
88
238
Fuchs
Alexander
NW
Haaner TB
-81
86
239
Arcais
Lisa
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-44
88
5
240
Beckmann
Luisa
NW
Beueler JC
-63
89
5
241
Zimmermann
Katharina
NW
PSV Essen
-57
88
242
Kokot
Markus
NW
BFC Solingen
-66
87
243
Köhn
Mike
NW
Tus Germania Hackenbroich
+100
88
7
244
Richter
Marei
NW
TSV Hertha Walheim
-48
86
245
Zernke
Jan
NW
SC Borchen
-55
88
246
Bell
Laura
NW
Yamato Hürth
-78
86
247
Greber
Witali
NW
PSV Recklinghausen
-100
87
248
Limberg
Sina
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-63
88
249
Mikulski
Thomas
NW
PSV Duisburg
-73
86
250
Klein
Birte
NW
PSV Recklinghausen
-44
89
3
251
Kautz
Nicole
NW
ASG Elsdorf
-63
86
3
252
Wenzel
Sarah-Katharina
NW
DSC Wanne-Eickel
-52
87
253
Vits
Sebastian
NW
1.JC Mönchengladbach
-60
88
254
Heekmann
Lisa
NW
TUS Iserlohn
+78
88
255
Müller
Sven
NW
1.JC Mönchengladbach
+100
86
256
Groß
Regina
NW
Wermelskirchener TV
-70
87
7
257
Herrmann
Veronika
NW
JC Langenfeld
-70
87
258
Streit
Florian
NW
JST Herten
-90
86
259
Takacsova
Veronika
NW
DJK Roland Stolberg
-44
89
7
260
Glowka
Kathrin
NW
1.JC Mönchengladbach
-57
88
261
Möller
Daniel
NW
JC Holzwickede
-73
87
262
Kersten
Claudia
NW
SV Arminia Kapellen
-57
86
7
263
Zander
Sheena
NW
JC Süd Wuppertal
-48
88
264
Schildknecht
Joshin
NW
SV Westfalia Rynern
-55
87
265
Greco
Angela
NW
Tus Germania Hackenbroich
+78
88
266
Upmann
Markus
NW
Stella Bevergern
-100
86
267
Andree
Silke
NW
JC Langenfeld
-63
86
268
Pauli
Lutz
NW
1.JC Mönchengladbach
-81
86
269
Romswinkel
Jennifer
NW
Beueler JC
-52
86
270
Etter
Hannes
NW
JC Ford Köln
-60
87
271
Hansen
Alexandra
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-48
88
272
Lust
Roman
NW
SU Witten-Annen
-66
86
5
273
Winnemöller
Simone
NW
TV Mesum
-78
86
7
274
Rademacher
Thomas
NW
DJK Roland Stolberg
-55
87
275
Bentke
Christian
NW
TV Attendorn
+100
88
276
Lagemann
Friederike
NW
JG Ibbenbüren
-78
88
277
Bott
Lisa
PF
JSV Speyer
-48
88
278
Schischin
Johannes
PF
1.JC Kaiserslautern
-55
87
279
Bandel
Barbara
PF
JSV Speyer
-70
88
280
Kneip
Dominik
PF
1.JC Kaiserslautern
-60
87
281
Böhres
Denise
PF
TV Hütschenhausen
-78
86
282
Güdemann
Axel
PF
JSV Speyer
-66
88
283
Sanderbeck
Felicitas
PF
JSV Speyer
-44
88
284
Krekeler
Anna-Katharina
RL
TUS Hackenheim
-48
88
285
Hammel
Valentin
RL
JJC Mendig
-55
88
286
Schwickert
Jessica
RL
JC Bad Ems
-70
87
287
Alberti
Patrick
RL
1.JC Worms
+100
86
288
Fischer
Nicole
RL
PSV Wengerohr
-52
88
289
Schenk
Holger
RL
RW Koblenz
-73
86
290
Linn
Sabrina
RL
VFL Bad Kreuznach
+78
86
291
Reimer
Sabrina
RL
Mombacher TV
+78
87
5
292
Mohr
Rebecca
RL
1.JC Worms
-57
88
293
May
Daniel
RL
1.JC Worms
-73
86
294
Rockenfeller
Robert
RL
JC Neuwied
-81
86
7
295
Hunz
Maria
RL
JC Vulkaneifel
+78
88
296
Deppe
Carla
RL
ESV Siershahn
-63
86
297
Raquet
Daniel
RL
1.JC Worms
-90
87
298
Fey
Jennifer
SA
TUS Neunkirchen
-52
87
299
Konat
Bartholomäus
SA
JC Homburg-Erbach
-73
86
300
Gilz
Kim
SA
JC Altenkessel
-57
89
301
Bolender
Johann
SA
JC Malstatt-Saarbrücken
-81
86
302
Kriebs
Sebastian
SA
TuS Neunkirchen
-66
87
303
Selzer
Rabea
SA
JC Merzig
-70
89
304
Müller
Jan
SA
TuS Neunkirchen
-73
88
305
Wohlgemuth
Hanna
SH
TSV Tarp
-70
87
306
Heiner
Karsten
SH
Budokan Lübeck
-100
87
307
Thomsen
Gunhild
SH
Heikendorfer SV
-52
88
308
Knies
Florian
SH
TSV Schwarzenbek
-66
86
309
Ristau
Svenja
SH
TuS Lübeck
-78
88
310
Didwischus
Jan-Ole
SH
FT Neumünster
-100
86
311
Jacob
Davina
SH
TSV Glinde
-57
87
312
Claasen
Stephan
SH
Budokan Lübeck
-81
87
313
Laskowski
Ina
SH
Budokan Lübeck
+78
86
314
Karwinski
Syrene
SH
Budokan Lübeck
-55
88
315
Klymenko
Julia
SH
TSV Kronshagen
-63
89
316
Rousseau
Sebastian
SH
FT Neumünster
-90
88
317
Nölke-Damms
Catharina
SH
Budokan Lübeck
-78
87
3
318
Schmalfeld
Tanja
SH
TSV Tarp
+78
88
319
Carstens
Annika
SH
Heikendorfer SV
-48
89
320
Pfefer
Eugen
SH
TSV Schwarzenbek
-60
87
321
Dingler
Gunther
SN
JC Leipzig
-81
86
322
Schröter
Mareike
SN
Delitzscher Sportfüchse
-78
89
3
323
Uhlig
Jane
SN
ESV Lok Chemnitz
-63
88
324
Frohberg
Marcel
SN
JSV Rammenau
-100
88
325
Dedek
Frank
SN
JC Leipzig
-90
86
3
326
Röder
Franziska
SN
Vfl Riesa
-44
88
327
Schmidt
Daniel
SN
JV Ippon Rodewisch
-60
87
328
Warstat
Robert
SN
JC RBS Leipzig
-81
86
5
329
Rockosch
Sina
SN
Delitzscher Sportfüchse
-52
86
330
Vocke
Richard
SN
JC Leipzig
-81
87
331
Thiele
Kerstin
SN
JC Leipzig
-70
86
1
332
Gerber
Melanie
SN
JC Leipzig
-63
88
2
333
Albert
Julia
SN
SC Riesa
-70
88
334
Hartmann
Franziska
SN
JC Leipzig
-48
87
335
Koronow
Konstantin
SN
Bornaer SV
-66
86
336
Blase
Andrea
SN
JC Leipzig
-57
88
337
Tonndorf
Stephan
SN
ESV Lok Chemnitz
-90
87
338
Simmen
Judith
SN
SV Holzhausen
-70
86
339
Fleischer
Norbert
SN
JC Leipzig
-60
87
5
340
Larraß
Maria
SN
SV Dresden-Mitte
-48
88
341
Burscher
Christian
SN
JC Leipzig
-66
86
342
Conrad
Robert
SN
JC Leipzig
-73
87
7
343
Hubert
Fabian
SN
JC Leipzig
+100
86
1
344
Herzig
Johannes
SN
JC Leipzig
-66
86
2
345
Holonics
Theresa
SN
JC Leipzig
-57
88
346
Schmalwasser
Paul
SN
JC Leipzig
-100
86
347
Schmidt
Ringo
SN
PSV Kamenz
-90
87
3
348
Staude
Kenny
SN
JV Ippon Rodewisch
-55
88
349
Büttner
Johann
SN
JC Leipzig
-100
86
5
350
Schneehardt
Maria
SN
JC Leipzig
-52
86
5
351
Trittschack
Mandy
SN
JV Görlitz
+78
87
352
Schmidt
Paul
SN
JC Leipzig
-60
88
7
353
Hohlefeld
Tina
SN
PSV Kamenz
-52
88
354
Lederer
Victoria
ST
JC Genthin
+78
86
355
Richter
Laura
ST
GW Wittenberg
-52
88
356
Stentzel
Stephanie
ST
SV Halle
+78
87
357
Wussow
Sebastian
ST
SV Halle
-66
87
358
Lenk
Alexander
ST
SV Halle
-55
87
5
359
Kreßmann
Katja
ST
SV Halle
+78
86
1
360
Kucharski
Romina
ST
SV Halle
-63
89
361
Malzahn
Luise
ST
SV Halle
-70
90
2
362
Lehmann
Sebastian
ST
SVGW Wittenberg
-55
363
Pietsch
Florian
ST
SV Halle
-90
86
364
Prellwitz
Timo
ST
SV Halle
-73
86
1
365
Hüttner
Christine
ST
SV Halle
-78
88
366
Gottschalk
Robert
ST
PSV Magdeburg
-90
88
367
Erbe
Stefanie
TH
Schmalkalden
-78
86
368
Gürth
Janina
TH
Schmalkalden
-44
89
7
369
Heß
Stefan
TH
ESV Lok Sömmerda
+100
87
370
Möller
Anne
TH
Schmalkalden
-57
89
371
Sommer
Michael
TH
PSV Erfurt
-73
87
372
Otte
Annemarie
TH
PSV Eisennach
+78
88
373
Günsch
Susanne
TH
Schmalkalden
-52
88
374
Franke
Gregor
TH
JSV Nordhausen
+100
86
375
Samuel
Claudio
TH
TSV Gera-Zwöten
-55
88
376
Weist
Stefanie
TH
ESV Lok Sömmerda
-63
86
377
Engelbrecher
Christian
TH
PSV Erfurt
-81
86
378
Nisser
Sandy
TH
PSV Weimar
-52
88
379
Gebhardt
Kilian
TH
TuS Jena
-60
86
380
Schmerse
Kati
TH
Mattenteufel Erfurt
-63
88
381
Wolfram
Dominik
TH
Medizin Erfurt
-100
88
382
Rietz
Beatrice
TH
PSV Weimar
+78
87
2
383
Wendler
Simone
TH
TSV Gera-Zwöten
-57
86
384
Pottrock
Andy
TH
TuS Jena
-73
87
385
Gehrmann
Sabrina
WÜ
KSV Esslingen
-78
89
386
Wolf
Christian
WÜ
KSV Esslingen
-100
88
387
König
Sören
WÜ
KSV Esslingen
-55
88
5
388
Wörner
Stephanie
WÜ
JV Nürtingen
-44
86
5
389
Drotler
Esther
WÜ
VfL Sindelfingen
-52
87
390
Schütz
Wilko
WÜ
TSG Heilbronn
-73
88
391
Beck
Thomas
WÜ
TSG Backnang
-73
88
3
392
Leinweber
Nadine
WÜ
KSV Esslingen
-57
87
3
393
Brück
Hannah
WÜ
SS Kustusch
-48
89
5
394
Panitz
Tanja
WÜ
KSV Esslingen
-63
87
395
Abel
Peter
WÜ
KSV Esslingen
-81
88
396
Grezinger
Helena
WÜ
VfL Ulm
-44
87
397
Kurz
Karola
WÜ
SS Kustusch
-70
86
398
Heinrichs
Johann
WÜ
JC Heubach
+100
86
7
399
Blaschke
Benno
WÜ
KSV Esslingen
-81
88
400
Panitz
Stephanie
WÜ
KSV Esslingen
-48
87