Deutsch
Français
Español
05/19/2024
@ Contact
» Archive
» Current
German Championships U20 – Women and Men under 20 – 2005
DEM '05 – U20
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
Downloads
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
-100 kg
+100 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Brück
Hannah
WÜ
SS Kustusch
-48
89
5
2
Panitz
Tanja
WÜ
KSV Esslingen
-63
87
3
Abel
Peter
WÜ
KSV Esslingen
-81
88
4
Grezinger
Helena
WÜ
VfL Ulm
-44
87
5
Kurz
Karola
WÜ
SS Kustusch
-70
86
6
Heinrichs
Johann
WÜ
JC Heubach
+100
86
7
7
Blaschke
Benno
WÜ
KSV Esslingen
-81
88
8
Panitz
Stephanie
WÜ
KSV Esslingen
-48
87
9
Gehrmann
Sabrina
WÜ
KSV Esslingen
-78
89
10
Wolf
Christian
WÜ
KSV Esslingen
-100
88
11
König
Sören
WÜ
KSV Esslingen
-55
88
5
12
Wörner
Stephanie
WÜ
JV Nürtingen
-44
86
5
13
Drotler
Esther
WÜ
VfL Sindelfingen
-52
87
14
Schütz
Wilko
WÜ
TSG Heilbronn
-73
88
15
Beck
Thomas
WÜ
TSG Backnang
-73
88
3
16
Leinweber
Nadine
WÜ
KSV Esslingen
-57
87
3
17
Samuel
Claudio
TH
TSV Gera-Zwöten
-55
88
18
Weist
Stefanie
TH
ESV Lok Sömmerda
-63
86
19
Engelbrecher
Christian
TH
PSV Erfurt
-81
86
20
Nisser
Sandy
TH
PSV Weimar
-52
88
21
Gebhardt
Kilian
TH
TuS Jena
-60
86
22
Schmerse
Kati
TH
Mattenteufel Erfurt
-63
88
23
Wolfram
Dominik
TH
Medizin Erfurt
-100
88
24
Rietz
Beatrice
TH
PSV Weimar
+78
87
2
25
Wendler
Simone
TH
TSV Gera-Zwöten
-57
86
26
Pottrock
Andy
TH
TuS Jena
-73
87
27
Erbe
Stefanie
TH
Schmalkalden
-78
86
28
Gürth
Janina
TH
Schmalkalden
-44
89
7
29
Heß
Stefan
TH
ESV Lok Sömmerda
+100
87
30
Möller
Anne
TH
Schmalkalden
-57
89
31
Sommer
Michael
TH
PSV Erfurt
-73
87
32
Otte
Annemarie
TH
PSV Eisennach
+78
88
33
Günsch
Susanne
TH
Schmalkalden
-52
88
34
Franke
Gregor
TH
JSV Nordhausen
+100
86
35
Wussow
Sebastian
ST
SV Halle
-66
87
36
Lenk
Alexander
ST
SV Halle
-55
87
5
37
Kucharski
Romina
ST
SV Halle
-63
89
38
Kreßmann
Katja
ST
SV Halle
+78
86
1
39
Malzahn
Luise
ST
SV Halle
-70
90
2
40
Lehmann
Sebastian
ST
SVGW Wittenberg
-55
41
Pietsch
Florian
ST
SV Halle
-90
86
42
Hüttner
Christine
ST
SV Halle
-78
88
43
Prellwitz
Timo
ST
SV Halle
-73
86
1
44
Gottschalk
Robert
ST
PSV Magdeburg
-90
88
45
Lederer
Victoria
ST
JC Genthin
+78
86
46
Richter
Laura
ST
GW Wittenberg
-52
88
47
Stentzel
Stephanie
ST
SV Halle
+78
87
48
Albert
Julia
SN
SC Riesa
-70
88
49
Hartmann
Franziska
SN
JC Leipzig
-48
87
50
Koronow
Konstantin
SN
Bornaer SV
-66
86
51
Blase
Andrea
SN
JC Leipzig
-57
88
52
Tonndorf
Stephan
SN
ESV Lok Chemnitz
-90
87
53
Simmen
Judith
SN
SV Holzhausen
-70
86
54
Larraß
Maria
SN
SV Dresden-Mitte
-48
88
55
Fleischer
Norbert
SN
JC Leipzig
-60
87
5
56
Burscher
Christian
SN
JC Leipzig
-66
86
57
Conrad
Robert
SN
JC Leipzig
-73
87
7
58
Hubert
Fabian
SN
JC Leipzig
+100
86
1
59
Holonics
Theresa
SN
JC Leipzig
-57
88
60
Herzig
Johannes
SN
JC Leipzig
-66
86
2
61
Schmalwasser
Paul
SN
JC Leipzig
-100
86
62
Schmidt
Ringo
SN
PSV Kamenz
-90
87
3
63
Staude
Kenny
SN
JV Ippon Rodewisch
-55
88
64
Trittschack
Mandy
SN
JV Görlitz
+78
87
65
Büttner
Johann
SN
JC Leipzig
-100
86
5
66
Schneehardt
Maria
SN
JC Leipzig
-52
86
5
67
Hohlefeld
Tina
SN
PSV Kamenz
-52
88
68
Schmidt
Paul
SN
JC Leipzig
-60
88
7
69
Dingler
Gunther
SN
JC Leipzig
-81
86
70
Uhlig
Jane
SN
ESV Lok Chemnitz
-63
88
71
Schröter
Mareike
SN
Delitzscher Sportfüchse
-78
89
3
72
Röder
Franziska
SN
Vfl Riesa
-44
88
73
Frohberg
Marcel
SN
JSV Rammenau
-100
88
74
Dedek
Frank
SN
JC Leipzig
-90
86
3
75
Schmidt
Daniel
SN
JV Ippon Rodewisch
-60
87
76
Warstat
Robert
SN
JC RBS Leipzig
-81
86
5
77
Rockosch
Sina
SN
Delitzscher Sportfüchse
-52
86
78
Vocke
Richard
SN
JC Leipzig
-81
87
79
Thiele
Kerstin
SN
JC Leipzig
-70
86
1
80
Gerber
Melanie
SN
JC Leipzig
-63
88
2
81
Jacob
Davina
SH
TSV Glinde
-57
87
82
Claasen
Stephan
SH
Budokan Lübeck
-81
87
83
Laskowski
Ina
SH
Budokan Lübeck
+78
86
84
Karwinski
Syrene
SH
Budokan Lübeck
-55
88
85
Klymenko
Julia
SH
TSV Kronshagen
-63
89
86
Rousseau
Sebastian
SH
FT Neumünster
-90
88
87
Nölke-Damms
Catharina
SH
Budokan Lübeck
-78
87
3
88
Schmalfeld
Tanja
SH
TSV Tarp
+78
88
89
Carstens
Annika
SH
Heikendorfer SV
-48
89
90
Pfefer
Eugen
SH
TSV Schwarzenbek
-60
87
91
Wohlgemuth
Hanna
SH
TSV Tarp
-70
87
92
Heiner
Karsten
SH
Budokan Lübeck
-100
87
93
Thomsen
Gunhild
SH
Heikendorfer SV
-52
88
94
Knies
Florian
SH
TSV Schwarzenbek
-66
86
95
Ristau
Svenja
SH
TuS Lübeck
-78
88
96
Didwischus
Jan-Ole
SH
FT Neumünster
-100
86
97
Kriebs
Sebastian
SA
TuS Neunkirchen
-66
87
98
Selzer
Rabea
SA
JC Merzig
-70
89
99
Müller
Jan
SA
TuS Neunkirchen
-73
88
100
Fey
Jennifer
SA
TUS Neunkirchen
-52
87
101
Konat
Bartholomäus
SA
JC Homburg-Erbach
-73
86
102
Gilz
Kim
SA
JC Altenkessel
-57
89
103
Bolender
Johann
SA
JC Malstatt-Saarbrücken
-81
86
104
Schenk
Holger
RL
RW Koblenz
-73
86
105
Linn
Sabrina
RL
VFL Bad Kreuznach
+78
86
106
Mohr
Rebecca
RL
1.JC Worms
-57
88
107
Reimer
Sabrina
RL
Mombacher TV
+78
87
5
108
May
Daniel
RL
1.JC Worms
-73
86
109
Rockenfeller
Robert
RL
JC Neuwied
-81
86
7
110
Hunz
Maria
RL
JC Vulkaneifel
+78
88
111
Deppe
Carla
RL
ESV Siershahn
-63
86
112
Raquet
Daniel
RL
1.JC Worms
-90
87
113
Krekeler
Anna-Katharina
RL
TUS Hackenheim
-48
88
114
Hammel
Valentin
RL
JJC Mendig
-55
88
115
Schwickert
Jessica
RL
JC Bad Ems
-70
87
116
Alberti
Patrick
RL
1.JC Worms
+100
86
117
Fischer
Nicole
RL
PSV Wengerohr
-52
88
118
Bandel
Barbara
PF
JSV Speyer
-70
88
119
Kneip
Dominik
PF
1.JC Kaiserslautern
-60
87
120
Böhres
Denise
PF
TV Hütschenhausen
-78
86
121
Güdemann
Axel
PF
JSV Speyer
-66
88
122
Sanderbeck
Felicitas
PF
JSV Speyer
-44
88
123
Bott
Lisa
PF
JSV Speyer
-48
88
124
Schischin
Johannes
PF
1.JC Kaiserslautern
-55
87
125
Klagus
Nadine
NW
Osterfeld
+78
89
126
Galonska
Stefen
NW
TSC Eintracht Dortmund
+100
86
127
Soencksen
Dominik
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
86
5
128
Leimgardt
Katrin
NW
Remscheider TV
-70
88
129
Fuchs
Alexander
NW
Haaner TB
-81
86
130
Arcais
Lisa
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-44
88
5
131
Beckmann
Luisa
NW
Beueler JC
-63
89
5
132
Zimmermann
Katharina
NW
PSV Essen
-57
88
133
Kokot
Markus
NW
BFC Solingen
-66
87
134
Köhn
Mike
NW
Tus Germania Hackenbroich
+100
88
7
135
Richter
Marei
NW
TSV Hertha Walheim
-48
86
136
Zernke
Jan
NW
SC Borchen
-55
88
137
Bell
Laura
NW
Yamato Hürth
-78
86
138
Greber
Witali
NW
PSV Recklinghausen
-100
87
139
Limberg
Sina
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-63
88
140
Mikulski
Thomas
NW
PSV Duisburg
-73
86
141
Klein
Birte
NW
PSV Recklinghausen
-44
89
3
142
Kautz
Nicole
NW
ASG Elsdorf
-63
86
3
143
Wenzel
Sarah-Katharina
NW
DSC Wanne-Eickel
-52
87
144
Vits
Sebastian
NW
1.JC Mönchengladbach
-60
88
145
Heekmann
Lisa
NW
TUS Iserlohn
+78
88
146
Herrmann
Veronika
NW
JC Langenfeld
-70
87
147
Müller
Sven
NW
1.JC Mönchengladbach
+100
86
148
Groß
Regina
NW
Wermelskirchener TV
-70
87
7
149
Streit
Florian
NW
JST Herten
-90
86
150
Takacsova
Veronika
NW
DJK Roland Stolberg
-44
89
7
151
Glowka
Kathrin
NW
1.JC Mönchengladbach
-57
88
152
Möller
Daniel
NW
JC Holzwickede
-73
87
153
Kersten
Claudia
NW
SV Arminia Kapellen
-57
86
7
154
Zander
Sheena
NW
JC Süd Wuppertal
-48
88
155
Schildknecht
Joshin
NW
SV Westfalia Rynern
-55
87
156
Greco
Angela
NW
Tus Germania Hackenbroich
+78
88
157
Upmann
Markus
NW
Stella Bevergern
-100
86
158
Andree
Silke
NW
JC Langenfeld
-63
86
159
Pauli
Lutz
NW
1.JC Mönchengladbach
-81
86
160
Romswinkel
Jennifer
NW
Beueler JC
-52
86
161
Etter
Hannes
NW
JC Ford Köln
-60
87
162
Hansen
Alexandra
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-48
88
163
Rademacher
Thomas
NW
DJK Roland Stolberg
-55
87
164
Lust
Roman
NW
SU Witten-Annen
-66
86
5
165
Winnemöller
Simone
NW
TV Mesum
-78
86
7
166
Lagemann
Friederike
NW
JG Ibbenbüren
-78
88
167
Bentke
Christian
NW
TV Attendorn
+100
88
168
Schütt
Martin
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-90
87
169
Schlütter
Jens
NW
JC Kolping Bocholt
-81
87
7
170
Discher
Viola
NW
JJJC Lammersdorf
-63
88
7
171
Loselein
Julia
NW
DJK Adler Bottrop
-57
89
172
Knobloch
Tim
NW
PSV Duisburg
-73
88
173
Müller
Lisa-Marie
NW
Velberter JC
-44
89
1
174
Pruß
Anna-Kristina
NW
SV 08/29 Friedrichsfeld
-52
87
175
Haupt
Marcel
NW
JC Remscheid
-60
88
176
Oldenburg
Stefan
NW
SU Witten Annen
-73
88
2
177
Waldhausen
Janina
NW
1.JC Mönchengladbach
+78
87
3
178
Küppers
Verena
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
+78
89
179
Kaubisch
Stephen
NW
Tbd. Osterfeld
-100
86
180
Behrla
Leena-Navina
NW
Korioushi Emsdetten
-70
89
181
Hangebrauck
Jan
NW
DJK Adler 07 Bottrop
-81
86
182
Hafner
Nicole
NW
1.JC Mönchengladbach
-57
87
183
Rüttgen
Cedric
NW
1.JC Mönchengladbach
-66
87
184
Schütz
Patricia
NW
Beueler JC
-48
89
185
Simon
Felix
NW
Brühler TV
-55
88
186
Föbus
André
NW
1.JJJC Dortmund
-66
87
7
187
Pahnke
Tobias
NW
SUS Oberaden
-100
87
7
188
Aral
Svenja
NW
1.JC Mönchengladbach
-78
87
189
Euwens
Joana
NW
DJK Adler Bottrop
-48
89
7
190
Graf
Alexander
NW
PSV Recklinghausen
-90
88
191
Peter
Nadine
NW
TSV Bayer 04 Leverkusen
-63
87
192
Baumann
Bastian
NW
1.JC Mönchengladbach
-73
87
193
Kessler
Christina
NW
TV Hoffnungsthal
-52
89
194
Najdecki
Christoph
NW
DSC Wanne-Eickel
-60
86
195
Krahe
Christina
NW
JJJC Samurai Setterich
+78
88
3
196
Warneke
Sebastian
NS
TV Jahn Wolfsburg
-100
86
197
Jeromin
Carolin -Charina
NS
BW Buchholz
-48
86
198
Blanke
Wiebke
NS
Judo Team Hannover
-70
86
5
199
Scoccimaro
Federico
NS
SFV Europa
-100
88
7
200
Hildebrand
Inken
NS
Phönix Soltau
-70
87
201
Grothaus
Yassin
NS
Crocodiles Osnabrück
-81
86
202
Focke
Jonas
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
86
1
203
Heise
Annika
NS
JC Godshorn
-78
87
2
204
v.Freeden
Niklas
NS
Crocodiles Osnabrück
-60
88
2
205
Schwaldt
Marius
NS
Tus Holle Grasdorf
+100
86
3
206
Cicholewsk
Stephanie
NS
MTV Herzberg
+78
87
207
Gielow
Patrick
NS
MTV Salzhausen
+100
86
208
Steinbrink
Maren
NS
Judo Crocodiles
-57
87
209
Sondermann
Johanna
NS
Crocodiles Osnabrück
-63
87
210
Schulz
Jana
NS
MTV Mellendorf
-70
87
211
Matthias
Tim
NS
SC Budokwai Garbsen
-90
86
212
Gräbig
Lisa
NS
TuS Holle Grasdorf
-48
89
213
Uder
Ronja
NS
SFV Europa
-63
88
214
Richter
Axel
NS
SFV Europa
-60
88
215
Prill
Wasilisa
NS
Crocodiles Osnabrück
-48
86
7
216
Breitbarth
Ann-Kathrin
NS
SFV Europa
-78
87
217
Schmunk
Max
NS
TuS Hermannsburg
-90
86
218
Rothe
Janine
NS
KS Lüneburg
-48
87
219
Stucke
Jana
NS
Garbsener SC
-70
88
3
220
Hübner
Joseph
NS
Judo Team Hannover
-73
86
5
221
Prill
Elisabeth
NS
Judo Crocodiles
-63
88
222
Heimlich
Florian
NS
Crocodiles Osnabrück
-66
87
223
Jakob
Jessica
NS
SV 07 Moringen
-78
86
224
Spörke
Dirk
MV
VfK-Bau Rostock
-81
86
225
Schmidt
Stefanie
MV
SG Med. Bansin
+78
86
226
Bischoff
Hagen
MV
PSV- Schwerin
-66
87
227
Gerojew
Ibrahim
MV
HSG Greifswald
-100
86
228
Holtz
Martin
MV
SV Teterow
-73
86
229
Karsch
Johannes
MV
PSV- Schwerin
-73
88
5
230
Haker
Christina
MV
JV Wittenburg
-78
88
231
Dankert
Martin
MV
PSV- Schwerin
-81
87
232
Mews
Robert
MV
SV Schlutkow
-55
88
233
Hartwig
Tom
MV
PSV- Schwerin
-90
86
7
234
Müller
Juana
MV
SC Torgelow
-44
89
235
Weichenthal
Jochen
HH
ETV
-81
86
236
Borchardt
Jessica
HH
Eimsbüttler TV
-52
87
237
Köhnken
Philipp
HH
JGS
-81
87
5
238
Hampfe
Alexander
HH
TH-Eilbeck
-66
88
7
239
Babak
Banaiy
HH
TH-Eilbeck
-60
86
240
Dorendorf
Gesa
HH
HT16
-44
89
241
Völckers
Sarah
HH
HT16
-57
88
242
Lorenz
André Robert
HH
TH-Eilbeck
-60
87
243
Bicko
Jenny
HH
JG Sachsenwald
-52
89
244
Dürrenberg
Nalini
HH
Eimsbüttler TV
-57
86
245
Klann
Daniel
HH
HT16
-73
86
246
Trajdos
Martyna
HH
Harburger TB
-52
89
247
Petzuch
Thomas
HE
JC Geisenheim
-90
86
248
Scheiner
Nadine
HE
JC Rüsselsheim
-63
88
249
Braun
Mirjam
HE
JC Rüsselsheim
-48
89
250
Lauer
Henrik
HE
JC Rüsselsheim
-66
86
251
Hofmann
Dominic
HE
JC Rüsselsheim
-81
86
3
252
Koch
Andrea
HE
FTV 1860
-57
89
253
Polzer
Xandra
HE
Samurai Offenbach
-78
86
5
254
Magdinez
Johann
HE
Judokwai Elz
-90
87
255
Erdmann
Roja
HE
JC Grünberg
-78
88
256
Strecker
Tanja
HE
VfA Eschborn
-52
88
257
Tymczuk
Jedrzej
HE
PSV G W Kassel
-81
86
258
Smith
Brian-Miles
HE
Samurai Offenbach
-55
87
3
259
Lenk
Anna
HE
JC Rüsselsheim
-63
88
260
Storch
Lukas
HE
1.Fuldaner Judo Club
+100
88
5
261
Dupuy
Isabelle
HE
JC Rüsselsheim
-44
89
262
Kasper
Sergej
HE
Judokwai Elz
-100
87
263
Braun
Jonathan
HE
JC Rüsselsheim
-55
88
7
264
Kiszner
Ann-Katrin
HE
Kodokan Neuhof
-78
88
265
Conrad
Frank
HE
JC Rüsselsheim
-60
87
266
Anders
Viktoria
HE
Samurai Offenbach
-52
89
267
Freter
Alexander
HE
JC Rüsselsheim
-90
86
268
Behnke
Claudia
HE
Bushido Wüstems
-63
86
269
Zeiner
Kim
HE
JC Rüsselsheim
-48
90
270
Namyslo
Adalbert
HE
PSV G W Kassel
+100
88
271
Heger
Linda
HE
JC Petersberg
+78
89
272
Eber
Jens
HE
Judkwai Elz
-60
86
273
Kühn
Mel
HE
JC Rüsselsheim
-57
88
274
Kruse
Patrick
HB
JC Asahi
-66
88
275
Kuzyk
André
HB
Enjoy Judo
-55
88
7
276
Zastrau
David
HB
JC Asahi
-73
86
277
Selling
Daniel
HB
JC Asahi
+100
88
3
278
Westhoff
Jonas
BY
TSV Großhadern
-66
279
Kneitinger
Stephan
BY
TSV Abensberg
-66
3
280
Wimmer
Christine
BY
Kodokan München
-57
86
281
Hönig
Nico
BY
TSV Abensberg
-73
7
282
Binder
Daniel
BY
TSV Großhadern
-73
283
Lendner
Stephanie
BY
TSV Grafenau
-70
88
284
Potz
Stephanie
BY
TSV Altenfurt
-44
87
285
Thiel
Nadine
BY
TSV Großhadern
-48
88
2
286
Reiter
Marcus
BY
TSV Abensberg
-55
3
287
Görner
Johannes
BY
TB Weiden
-100
288
Bock
Andrea
BY
TSV Altenfurt
+78
87
289
Völk
Christopher
BY
TSV Abensberg
-66
290
Weidner
Georg
BY
TSV Großhadern
-100
5
291
Mühlhäußer
Nicola
BY
JV Ammerland-Münsing
-57
87
292
Keller
Nina
BY
TSV Großhadern
-48
87
5
293
Weigert
Wolfgang
BY
TSV Großhadern
-90
294
Neumann
Silvia
BY
TSV Großhadern
-70
86
295
Wächter
Viola
BY
TSV Abensberg
-57
87
1
296
Dotzler
Vincent
BY
TB Weiden
-55
297
Kupschewski
Tanja
BY
TSV Großhadern
-48
88
298
Weingartner
Christina
BY
TSV Abensberg
-70
88
3
299
Thiel
Viola
BY
TSV Großhadern
-44
90
3
300
Müller
Roman
BY
TuS Bad Aibling
+100
301
Hauger
Benedikt
BY
TSV Großhadern
-66
302
Ansorge
Wiebke
BY
TSV Großhadern
-57
87
303
Ellmann
Florian
BY
ASV Fürth
-90
304
Baur
Barbara
BY
TSV Großhadern
-70
88
305
Gillessen
Gabriel
BY
TSV Großhadern
-60
306
Gerzer
Dominik
BY
TSV Abensberg
-100
3
307
Demmel
Marina
BY
TSV Großhadern
-52
87
308
Englmaier
Tobias
BY
TSV Großhadern
-60
3
309
King
Rebecca
BY
TSV Großhadern
-48
87
3
310
Nachtmann
Elisabeth
BY
SV Wettstetten
-63
87
5
311
Strecker
Pierre
BY
Nüdlingen
+100
312
Plötz
Claudia
BY
JC Mirskofen
+78
88
7
313
Seidlmeier
Fabian
BY
TSV Abensberg
-73
314
Wolf
Andrea
BY
TSV Großhadern
-63
87
315
Zeitler
Gerhard
BY
TSV Abensberg
-60
7
316
Weidenegger
Veronika
BY
TSV Großhadern
-48
89
1
317
Kraus
Kay
BY
TSV Großhadern
-44
90
2
318
Vetter
Ferdinand
BY
TSV Großhadern
-100
319
Nürnberger
Theresia
BY
TV Furth im Wald
-78
88
320
Rais
Manuel
BE
SC Lurich
-55
87
321
Gramkow
Anne
BE
SC Berlin
-70
88
322
Müller
Stefanie
BE
MBV
-57
87
7
323
Fisch
Silvia
BE
SF Kladow
-52
88
7
324
Lehmann
Jens
BE
1.FBC 90
-100
86
325
Bierau
Tino
BE
SCB
-100
87
1
326
Werth
Angelique
BE
SC Berlin
-48
89
327
Steinmetz
Stephanie
BE
SF Kladow
-57
88
3
328
Walter
Franziska
BE
SC Berlin
-52
86
5
329
Rowedder
Sebastian
BE
SC Berlin
-60
86
330
Bubel
Kyra
BE
Bushido
-70
87
331
Hilger
Katharina
BE
KiK
-63
88
7
332
Schulz
Jeffrey
BE
Pol. SV
-100
88
2
333
Morzinek
Franziska
BE
Tus
-57
88
334
Hinze
Tony
BE
SC Berlin
-81
86
3
335
Röhl
Martin
BE
BC Randori
-66
88
336
Reiche
Wulf-Georg
BE
BBSV
-90
88
7
337
Valenta
Swantje
BE
SF Kladow
-78
88
338
Schumann
Jessika
BE
SF Kladow
-70
86
7
339
Johannsen
Elena
BE
DJK Süd
-44
88
340
Dumke
Robert
BE
SCB
-81
86
1
341
Marzok
Iljana
BE
SC Berlin
-63
86
1
342
Pörs
Frizzi
BE
KiK
-52
87
3
343
Krüger
Jennifer
BE
BC Randori
-63
86
344
Rister
Sarah
BE
SC Berlin
-57
88
5
345
Brenke
Roland
BE
TSV Rudow
-100
88
346
Worzalla
Desiree
BE
BC Randori
+78
86
347
Konitz
Franziska
BE
MVB
-78
86
1
348
Warzecha
Sabine
BE
TSV Rudow
-48
86
349
Maresch
Sven
BE
SCB
-81
87
2
350
Borchardt
Oliver
BB
JC 90 Frankfurt/O
-100
86
3
351
Zimmermann
Susi
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
89
3
352
Mundt
Arne
BB
UJKC Potsdam
-60
86
5
353
Lodtka
Oliver
BB
JC 90 Frankfurt/O
-60
87
354
Schupitza
Angel-Christin
BB
JC 90 Frankfurt/O
-78
86
355
Obst
Saskia
BB
Oranienburg
-48
87
356
Loetz
Jenny
BB
JC 90 Frankfurt/O
+78
87
7
357
Tarangul
Romy
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
87
1
358
Stolle
Sebastian
BB
KSC Strausberg
-90
86
359
Kilper
Anica
BB
Oranienburg
-63
88
360
Meienberg
Matthias
BB
JC 90 Frankfurt/O
-73
88
3
361
Dochow
Nils
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
88
5
362
Vetter
Hannes
BB
Premnitz
-90
87
5
363
Merten
Martin
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
87
364
Schober
Christina
BB
Großräschen
+78
88
365
Pinske
Franziska
BB
Bernau
-52
88
366
Lierka
Melanie
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
86
2
367
Höft
Eric
BB
Brandenburg
-100
87
368
Pohl
Phillip
BB
JC 90 Frankfurt/O
-60
86
3
369
Hild
Tina
BB
JC 90 Frankfurt/O
-48
88
3
370
Ahrens
Claudia
BB
UJKC Potsdam
-63
87
371
Schubert
Antje
BB
JC 90 Frankfurt/O
-57
86
5
372
Beukert
Benjamin
BB
KSC Strausberg
-73
87
373
Schäfer
Paul
BB
JC 90 Frankfurt/O
-55
87
1
374
Harnack
Franziska
BB
JC 90 Frankfurt/O
-52
88
375
Weinberg
Marc
BB
JC 90 Frankfurt/O
+100
86
2
376
Pufahl
Franziska
BB
UJKC Potsdam
-57
86
2
377
Helm
Norman
BB
JC 90 Frankfurt/O
-66
86
3
378
Große
Thomas
BB
1.JV Spremberg
+100
86
379
Ehrich
Rebekka
BB
JC 90 Frankfurt/O
-70
87
380
Lehmann
Bastian
BB
JC 90 Frankfurt/O
-55
88
381
Grüning
Anja
BB
JS Falkensee
-44
87
382
Kumkar
Jan
BB
Eberswalde
+100
88
5
383
Koppatz
Nicole
BB
Großräschen
-78
88
7
384
Metzler
Martin
BB
PSV Cottbus
-81
86
385
Zimmermann
Robert
BB
JC 90 Frankfurt/O
-90
87
1
386
Richter
Jaqueline
BB
JC 90 Frankfurt/O
-63
87
387
Fredrich
Tina
BA
JC Efringen Kirchen
-78
87
5
388
Holschuh
Sebastian
BA
PS Karlsruhe
-90
2
389
Großmann
Sascha
BA
PS Karlsruhe
-81
390
Bügel
Franziska
BA
JF Pforzheim
-57
87
391
Lutz
Janik
BA
BC Offenburg
-60
392
Waldoch
Katharina
BA
JSV Würm
-63
87
3
393
Dräger
Marco
BA
JSV Villingen
-90
394
Heiny
Angelique
BA
JC Freiburg
-78
89
395
Betz
Hanna
BA
JC Freiburg
+78
88
5
396
Nowak
Peter
BA
PS Karlsruhe
-60
397
Richter
Joy
BA
BC Karlsruhe
-52
89
7
398
Dahn
Phillip
BA
JF Pforzheim
-60
1
399
Schumacher
Martin
BA
Judokan Bretten
-55
2
400
Pfeiffer
Dino
BA
BC Karlsruhe
-81