Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2008
NODEM '08 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Meyer
Nadja
BE
-48
1
2
Berlin
Stefan
BE
-60
3
Bangel
Steven
MV
1. Schweriner JC
-66
7
4
Fleischer
Hermann
BE
AC Berlin
-50
3
5
Weiß
Nathalie
BE
AC Berlin
-44
6
Burgard
Alexander
BE
Arashi JKC Berlin
-55
5
7
Büttner
Marvin
BE
Arashi JKC Berlin
-50
2
8
Fontana
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
7
9
Flock
Maximilian
MV
Asia Sport NB
-73
10
Franetzki
Felix
MV
Asia Sport NB
-60
3
11
Gierhardt
Paul
MV
Asia Sport NB
-81
12
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-43
5
13
Maksutaj
Maria
BB
Babelsberg
-57
14
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
1
15
Kohn
Fabian
BE
BC Randori
-90
5
16
Merkel
Vivien
BE
BC Randori
-48
5
17
von Münchow
Jonas
BE
BC Randori
-60
2
18
Schwarzlose
Cynthia
BE
BC Randori
-44
5
19
Dallwein
Robert
BE
BC Randori
-73
5
20
Kiderlen
Esther
BE
BC Samurai Berlin
-48
21
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai Berlin
-44
22
Henseler
Ken
BE
BC Samurai Berlin
-90
3
23
Fischer
Imke
BE
BC Samurai Berlin
-70
5
24
Herbst
Anja-Maria
BE
BC Samurai Berlin
-48
3
25
Ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-48
2
26
Albrecht
Carolin
MV
BC Vorpommern
-48
7
27
Artel
Friedrich
MV
BC Vorpommern
-73
3
28
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-40
5
29
Herold
Arne
MV
BC Vorpommern
-66
30
Krämer
Christian
BE
Berliner JF
-90
5
31
Löbl
Lisa
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-48
32
Krüger
Tobias
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
+90
2
33
Will
Tobias
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-81
3
34
Mammel
Sara
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-52
35
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-57
36
Zielke
Karen
BE
EBJC
-57
5
37
Röther
Parick
BE
EBJC
-81
3
38
Beischmidt
Kim
BB
Großbeeren
-44
1
39
Tornow
Desiree
BB
Großbeeren
+78
3
40
Koppatz
Carolin
BB
Großräschen
-70
3
41
Fehrs
Janina
MV
Hernburg
-70
5
42
Dinh
Thuy-Linh
BE
HJT
-63
3
43
Przybl
Stella
BE
HJT
-52
44
Radzikowski
Sarah
BB
JC 90
-57
2
45
Giebel
Florian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
46
Drechsler
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
1
47
Freimuth
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
7
48
Winkler
Marco
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
2
49
Opitz
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-46
2
50
Grohn
Toni
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
7
51
Opitz
Johannes
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-43
2
52
Kramer
Tony
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-50
53
Siederow
Marcus
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
3
54
Tarangul
Saskia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
2
55
Traus
Fritz
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
3
56
Seifert
Tanja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
5
57
Dech
Maurice
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
2
58
Traus
Anna
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
2
59
Schubert
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-66
2
60
Schiemann
Steve- Dustin
MV
JC 94 Altentreptow
-81
61
Gottschling
Ines
MV
JC 94 Altentreptow
-40
3
62
Onufriev
Jörg
BB
JC Eberswalde
-50
1
63
Shareef
Feissal
BE
JC Kano Berlin
-90
3
64
Ehlers
Siska
MV
JKC Rostock
-52
65
Ehlers
Christin
MV
JKC Rostock
-57
3
66
Bachmann
Susann
MV
JKC Rostock
-44
67
Zechser
Timo
BE
JKK Nippon
+90
3
68
Dikaev
Magomed
BE
Judo Team Berlin
-73
5
69
Rohkamm
Marcel
BE
JV Berlin-Tegel
-43
70
Völker
Robert
BE
JV Berlin-Tegel
-43
3
71
Haase
Hendrick
BE
JV Berlin-Tegel
-60
7
72
Grosser
Dennis
BB
Jüterbog
-66
73
Wieprecht
Anna
BB
Jüterbog
-78
3
74
Klein-Benne
Carl
BE
KK Karow
-66
75
Hempel
Paul
BE
KK Karow
+90
7
76
Bärenklau
Maurice
BE
KSC Obi
-81
77
Schwarzkopf
Eugen
BB
KSC Strausberg
+90
78
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-52
3
79
Pauls
Alexander
BB
KSC Strausberg
-46
5
80
Cartsburg
Maximilian
BB
KSC Strausberg
-55
81
Spiewok
Anna- Corinna
MV
KSG SAMURAI
-52
7
82
Kammer
Katja
BB
Königs Wusterhausen
-78
2
83
Kolberg
Adrian
BB
Ludwigsfelde
-73
84
Zaragewski
Jennifer
BB
Ludwigsfelde
-70
7
85
Schwitzke
Henry
BB
Ludwigsfelde
-81
1
86
Günther
Carolin
BB
Motor Babelsberg
-63
87
Pohle
Tobias
BB
Motor Babelsberg
-43
7
88
Cagara
Aleksej
MV
Motor Wolgast
-66
89
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-43
90
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-55
5
91
Pietsch
Dennis
MV
Pasewalker JV
-50
92
Streich
Felix
MV
Pasewalker JV
-90
7
93
Hapke
Benjamin
MV
Pasewalker JV
+90
7
94
König
Camillo
MV
Pasewalker JV
-73
95
Züge
Tobias
MV
Pasewalker JV
+90
5
96
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV Berlin
-55
7
97
Selchow
Stacy
BE
Polizei SV Berlin
-63
5
98
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV Berlin
-50
5
99
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV Berlin
-46
1
100
Höhne
Jaqueline
BB
Premnitz
-70
3
101
Bauer
Jonas
BB
Pritzwalk
-90
1
102
Kamischke
Anne
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-44
3
103
Naumann
Sebastian
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-60
104
Reibedanz
Robin
BE
PSV Berlin
-55
1
105
Zimmermann
Maximilian
BB
PSV Bernau
-60
1
106
Daue
Michel
BB
PSV Bernau
-55
3
107
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-40
7
108
Nowaki
Elli
BB
PSV Bernau
-63
109
Daue
Jasmin
BB
PSV Bernau
-48
7
110
Rudat
Nico
BB
PSV Bernau
-50
3
111
Leschke
Konstantin
MV
PSV Neubrandenburg
-66
112
Look
Erik
MV
PSV Neubrandenburg
-46
113
Nehls
Paul
MV
PSV Neubrandenburg
-50
7
114
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-43
115
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-46
3
116
Lösekann
Sophia
BE
PSV Olympia
+78
2
117
Schultz
Charlott
BE
PSV Olympia
-52
7
118
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-48
119
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-52
3
120
Rohloff
Ariane
BE
PSV Olympia
-44
2
121
Fuchs
Lisa-Maria
BE
PSV Olympia
-57
7
122
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-40
5
123
Scior
Saskia
BE
PSV Olympia
-57
5
124
Schneider
Phillip
BB
PSV Prenzlau
-66
3
125
Sitc
Dimitrie
BB
PSV Prenzlau
-43
5
126
Stegemann
Anna
BB
PSV Prenzlau
+78
3
127
Dietzmann
Friederike
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-44
5
128
Dietzmann
Johannes
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-43
129
Czybulka
Peter
MV
PSV Rostock
-55
130
Nguyen Cao
Duc
MV
PSV Rostock
-90
2
131
Eisermann
Julius
MV
PSV Rostock
-43
3
132
Frohreich
Paul
MV
PSV Rostock
+90
5
133
Strohschein
Robert
MV
PSV Rostock
-81
5
134
Piske
Frank
MV
PSV Rostock
-73
7
135
Kosjanik
Adam
MV
PSV Rostock
-46
5
136
Kramer
Torben
MV
PSV Schwerin
-43
137
Fietz
Jette
MV
PSV Schwerin
-63
1
138
Lehmann
Ulrike
MV
PSV Schwerin
-57
139
Maitz
Nadine
MV
PSV Schwerin
-63
140
Kwast
Stefanie
MV
PSV Schwerin
-70
2
141
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-48
3
142
Machmüller
Maverick
BB
Samura Oranienburg
-50
143
Nicolaus
Melanie
BB
Samura Oranienburg
-48
144
Ulbricht
Lina
BB
Samura Oranienburg
-57
145
Wilke
Vincent
BB
Samura Oranienburg
-60
146
Lambeck
Christian
BB
Samura Oranienburg
-81
5
147
Ewering
Nicole
BB
Samura Oranienburg
-44
7
148
Büch
Manuel
BB
Samura Oranienburg
-73
1
149
Kochan
Alissa
BB
Samura Oranienburg
-57
150
Hopp
Andrea
BB
Samura Oranienburg
-52
5
151
Pasche
Lukas
BB
Samura Oranienburg
-50
7
152
Terborg
Pia
BE
Samurai Staaken
-44
7
153
Patt
Antonia
BE
SC Bushido
-40
2
154
Hoppstock
Alexander
BE
SC Bushido
-66
1
155
Kleebach
Dennis
BE
SC Bushido
-60
156
Puttkammer
Sören
BE
SC Bushido
-60
5
157
Todorovic
Pepino
BE
SC Bushido
-73
2
158
Prehn
Timo
BE
SC Bushido
-66
5
159
Hirsch
Viktoria
BE
SC Siemensstadt
-52
1
160
Jansen
Ole
BE
SC Siemensstadt
-55
161
Zumstrull
Kilian
BE
SC Siemensstadt
-73
162
Barz
Christian
BB
Schwedt
+90
3
163
Klimpel
Denis
BB
Schönwalde
-78
3
164
Schubert
Yannick
BE
SF Kladow
-66
7
165
Weikert
Julia
BE
SF Kladow
-63
3
166
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-63
167
Berendt
Paul-Erik
MV
SKV Müritz
-60
5
168
Kissk
Kevin
BE
SV Georg Knorr
+90
1
169
Kunitz
Andrea
BE
SV Georg Knorr
-40
3
170
Toko
Medina Andre
BE
T.i.B.
-81
7
171
Marten
Niklas
BE
TSV Guts Muths
-73
7
172
Lapawczyk
Timon
BE
TSV Rudow
-55
7
173
Thun
Timo
BE
TSV Rudow
-46
7
174
Loosch
Damian
BE
TSV Rudow
-55
175
Kakasch
Marius
BE
TSV Rudow
-81
7
176
Theresa
Pein
BE
TSV Rudow
-78
1
177
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1846
-52
5
178
Sättler
Jenny
BE
TuS Hellersdorf
-57
1
179
Ladwig
Angelique
BE
TuS Hellersdorf
-40
1
180
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünder JC
-50
181
Krumnow
Arvid
MV
Ueckermünder JC
-50
5
182
Thurow
Eric
MV
Ueckermünder JC
-60
183
Meinke
Alexander
MV
Ueckermünder JC
-46
7
184
Schweeder
Peer
MV
Ueckermünder JC
-66
3
185
Hornung
Ida
BB
UJKC Potsdam
-57
186
Reichelt
Valentin
BB
UJKC Potsdam
-66
187
Stiller
Felix
BB
UJKC Potsdam
-66
5
188
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-43
7
189
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
-73
190
Nitschke
Sara
BB
UJKC Potsdam
-44
3
191
Abramow
David
BB
UJKC Potsdam
-73
3
192
Bartelt
Kai
BB
UJKC Potsdam
-46
3
193
Mahlow
Virginia
BB
UJKC Potsdam
-57
3
194
Schmidt
Max
BB
UJKC Potsdam
-43
1
195
Martin
Sarah- Louise
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
196
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
197
Liskow
Jule
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
7
198
Rose
Jens
BB
Zittau
-81