Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2008
NODEM '08 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Maitz
Nadine
MV
PSV Schwerin
-63
2
Schiemann
Steve- Dustin
MV
JC 94 Altentreptow
-81
3
Kwast
Stefanie
MV
PSV Schwerin
-70
2
4
Thurow
Eric
MV
Ueckermünder JC
-60
5
Strohschein
Robert
MV
PSV Rostock
-81
5
6
Piske
Frank
MV
PSV Rostock
-73
7
7
Meinke
Alexander
MV
Ueckermünder JC
-46
7
8
Kosjanik
Adam
MV
PSV Rostock
-46
5
9
Liskow
Jule
MV
VfK "Bau" Rostock
-57
7
10
Bangel
Steven
MV
1. Schweriner JC
-66
7
11
Gottschling
Ines
MV
JC 94 Altentreptow
-40
3
12
Schweeder
Peer
MV
Ueckermünder JC
-66
3
13
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-43
5
14
Züge
Tobias
MV
Pasewalker JV
+90
5
15
Bachmann
Susann
MV
JKC Rostock
-44
16
Dietzmann
Johannes
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-43
17
Gierhardt
Paul
MV
Asia Sport NB
-81
18
Herold
Arne
MV
BC Vorpommern
-66
19
König
Camillo
MV
Pasewalker JV
-73
20
Lehmann
Ulrike
MV
PSV Schwerin
-57
21
Look
Erik
MV
PSV Neubrandenburg
-46
22
Berendt
Paul-Erik
MV
SKV Müritz
-60
5
23
Martin
Sarah- Louise
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
24
Spiewok
Anna- Corinna
MV
KSG SAMURAI
-52
7
25
Pietsch
Dennis
MV
Pasewalker JV
-50
26
Franetzki
Felix
MV
Asia Sport NB
-60
3
27
Streich
Felix
MV
Pasewalker JV
-90
7
28
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünder JC
-50
29
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-55
5
30
Albrecht
Carolin
MV
BC Vorpommern
-48
7
31
Nguyen Cao
Duc
MV
PSV Rostock
-90
2
32
Nehls
Paul
MV
PSV Neubrandenburg
-50
7
33
Rackwitz
Paula
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
34
Krumnow
Arvid
MV
Ueckermünder JC
-50
5
35
Dietzmann
Friederike
MV
PSV Ribnitz- Dam.
-44
5
36
Fietz
Jette
MV
PSV Schwerin
-63
1
37
Artel
Friedrich
MV
BC Vorpommern
-73
3
38
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-40
5
39
Ehlers
Christin
MV
JKC Rostock
-57
3
40
Hapke
Benjamin
MV
Pasewalker JV
+90
7
41
Eisermann
Julius
MV
PSV Rostock
-43
3
42
Frohreich
Paul
MV
PSV Rostock
+90
5
43
Cagara
Aleksej
MV
Motor Wolgast
-66
44
Czybulka
Peter
MV
PSV Rostock
-55
45
Ehlers
Siska
MV
JKC Rostock
-52
46
Flock
Maximilian
MV
Asia Sport NB
-73
47
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-43
48
Kramer
Torben
MV
PSV Schwerin
-43
49
Leschke
Konstantin
MV
PSV Neubrandenburg
-66
50
Fehrs
Janina
MV
Hernburg
-70
5
51
Fischer
Imke
BE
BC Samurai Berlin
-70
5
52
Loosch
Damian
BE
TSV Rudow
-55
53
Sättler
Jenny
BE
TuS Hellersdorf
-57
1
54
Zechser
Timo
BE
JKK Nippon
+90
3
55
Puttkammer
Sören
BE
SC Bushido
-60
5
56
Schultz
Charlott
BE
PSV Olympia
-52
7
57
Przybl
Stella
BE
HJT
-52
58
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-48
59
von Münchow
Jonas
BE
BC Randori
-60
2
60
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-63
61
Malzahn
Susan
BE
PSV Olympia
-52
3
62
Weiß
Nathalie
BE
AC Berlin
-44
63
Krämer
Christian
BE
Berliner JF
-90
5
64
Zumstrull
Kilian
BE
SC Siemensstadt
-73
65
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV Berlin
-55
7
66
Shareef
Feissal
BE
JC Kano Berlin
-90
3
67
Burgard
Alexander
BE
Arashi JKC Berlin
-55
5
68
Kakasch
Marius
BE
TSV Rudow
-81
7
69
Selchow
Stacy
BE
Polizei SV Berlin
-63
5
70
Herbst
Anja-Maria
BE
BC Samurai Berlin
-48
3
71
Ridderskamp
Hedda
BE
BC Senshu
-48
2
72
Röther
Parick
BE
EBJC
-81
3
73
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV Berlin
-50
5
74
Weikert
Julia
BE
SF Kladow
-63
3
75
Terborg
Pia
BE
Samurai Staaken
-44
7
76
Schwarzlose
Cynthia
BE
BC Randori
-44
5
77
Büttner
Marvin
BE
Arashi JKC Berlin
-50
2
78
Dallwein
Robert
BE
BC Randori
-73
5
79
Rohloff
Ariane
BE
PSV Olympia
-44
2
80
Fuchs
Lisa-Maria
BE
PSV Olympia
-57
7
81
Todorovic
Pepino
BE
SC Bushido
-73
2
82
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-40
5
83
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV Berlin
-46
1
84
Prehn
Timo
BE
SC Bushido
-66
5
85
Scior
Saskia
BE
PSV Olympia
-57
5
86
Ladwig
Angelique
BE
TuS Hellersdorf
-40
1
87
Hempel
Paul
BE
KK Karow
+90
7
88
Völker
Robert
BE
JV Berlin-Tegel
-43
3
89
Haase
Hendrick
BE
JV Berlin-Tegel
-60
7
90
Theresa
Pein
BE
TSV Rudow
-78
1
91
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
1
92
Berlin
Stefan
BE
-60
93
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-57
94
Jansen
Ole
BE
SC Siemensstadt
-55
95
Kleebach
Dennis
BE
SC Bushido
-60
96
Kissk
Kevin
BE
SV Georg Knorr
+90
1
97
Rohkamm
Marcel
BE
JV Berlin-Tegel
-43
98
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1846
-52
5
99
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai Berlin
-44
100
Kohn
Fabian
BE
BC Randori
-90
5
101
Lapawczyk
Timon
BE
TSV Rudow
-55
7
102
Hirsch
Viktoria
BE
SC Siemensstadt
-52
1
103
Henseler
Ken
BE
BC Samurai Berlin
-90
3
104
Merkel
Vivien
BE
BC Randori
-48
5
105
Toko
Medina Andre
BE
T.i.B.
-81
7
106
Reibedanz
Robin
BE
PSV Berlin
-55
1
107
Meyer
Nadja
BE
-48
1
108
Fleischer
Hermann
BE
AC Berlin
-50
3
109
Dinh
Thuy-Linh
BE
HJT
-63
3
110
Marten
Niklas
BE
TSV Guts Muths
-73
7
111
Dikaev
Magomed
BE
Judo Team Berlin
-73
5
112
Thun
Timo
BE
TSV Rudow
-46
7
113
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-46
3
114
Schubert
Yannick
BE
SF Kladow
-66
7
115
Zielke
Karen
BE
EBJC
-57
5
116
Kunitz
Andrea
BE
SV Georg Knorr
-40
3
117
Patt
Antonia
BE
SC Bushido
-40
2
118
Hoppstock
Alexander
BE
SC Bushido
-66
1
119
Lösekann
Sophia
BE
PSV Olympia
+78
2
120
Bärenklau
Maurice
BE
KSC Obi
-81
121
Kiderlen
Esther
BE
BC Samurai Berlin
-48
122
Klein-Benne
Carl
BE
KK Karow
-66
123
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-43
124
Löbl
Lisa
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
-48
125
Mammel
Sara
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-52
126
Naumann
Sebastian
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-60
127
Nowaki
Elli
BB
PSV Bernau
-63
128
Krüger
Tobias
BB
Budo-Dojo Fürstenwalde
+90
2
129
Siederow
Marcus
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
3
130
Koppatz
Carolin
BB
Großräschen
-70
3
131
Rose
Jens
BB
Zittau
-81
132
Hopp
Andrea
BB
Samura Oranienburg
-52
5
133
Tarangul
Saskia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-52
2
134
Fontana
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
7
135
Daue
Jasmin
BB
PSV Bernau
-48
7
136
Bauer
Jonas
BB
Pritzwalk
-90
1
137
Traus
Fritz
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
3
138
Seifert
Tanja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
5
139
Dech
Maurice
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
2
140
Pasche
Lukas
BB
Samura Oranienburg
-50
7
141
Schwitzke
Henry
BB
Ludwigsfelde
-81
1
142
Rudat
Nico
BB
PSV Bernau
-50
3
143
Traus
Anna
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
2
144
Nitschke
Sara
BB
UJKC Potsdam
-44
3
145
Abramow
David
BB
UJKC Potsdam
-73
3
146
Bartelt
Kai
BB
UJKC Potsdam
-46
3
147
Pohle
Tobias
BB
Motor Babelsberg
-43
7
148
Schubert
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-66
2
149
Mahlow
Virginia
BB
UJKC Potsdam
-57
3
150
Schmidt
Max
BB
UJKC Potsdam
-43
1
151
Klimpel
Denis
BB
Schönwalde
-78
3
152
Stegemann
Anna
BB
PSV Prenzlau
+78
3
153
Cartsburg
Maximilian
BB
KSC Strausberg
-55
154
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
-73
155
Günther
Carolin
BB
Motor Babelsberg
-63
156
Kochan
Alissa
BB
Samura Oranienburg
-57
157
Kramer
Tony
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-50
158
Radzikowski
Sarah
BB
JC 90
-57
2
159
Machmüller
Maverick
BB
Samura Oranienburg
-50
160
Barz
Christian
BB
Schwedt
+90
3
161
Maksutaj
Maria
BB
Babelsberg
-57
162
Höhne
Jaqueline
BB
Premnitz
-70
3
163
Nicolaus
Melanie
BB
Samura Oranienburg
-48
164
Reichelt
Valentin
BB
UJKC Potsdam
-66
165
Schwarzkopf
Eugen
BB
KSC Strausberg
+90
166
Zimmermann
Maximilian
BB
PSV Bernau
-60
1
167
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-52
3
168
Ulbricht
Lina
BB
Samura Oranienburg
-57
169
Wilke
Vincent
BB
Samura Oranienburg
-60
170
Drechsler
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-70
1
171
Daue
Michel
BB
PSV Bernau
-55
3
172
Freimuth
Gina
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-63
7
173
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-48
3
174
Lambeck
Christian
BB
Samura Oranienburg
-81
5
175
Will
Tobias
BB
Budofreunde Dynamo Hoppegarten
-81
3
176
Ewering
Nicole
BB
Samura Oranienburg
-44
7
177
Winkler
Marco
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-81
2
178
Onufriev
Jörg
BB
JC Eberswalde
-50
1
179
Kamischke
Anne
BB
PSG Dynamo Brandenburg
-44
3
180
Beischmidt
Kim
BB
Großbeeren
-44
1
181
Pauls
Alexander
BB
KSC Strausberg
-46
5
182
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-40
7
183
Büch
Manuel
BB
Samura Oranienburg
-73
1
184
Opitz
Max
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-46
2
185
Stiller
Felix
BB
UJKC Potsdam
-66
5
186
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-43
7
187
Schneider
Phillip
BB
PSV Prenzlau
-66
3
188
Sitc
Dimitrie
BB
PSV Prenzlau
-43
5
189
Grohn
Toni
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-60
7
190
Opitz
Johannes
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-43
2
191
Zaragewski
Jennifer
BB
Ludwigsfelde
-70
7
192
Kammer
Katja
BB
Königs Wusterhausen
-78
2
193
Wieprecht
Anna
BB
Jüterbog
-78
3
194
Tornow
Desiree
BB
Großbeeren
+78
3
195
Giebel
Florian
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-55
196
Grosser
Dennis
BB
Jüterbog
-66
197
Hornung
Ida
BB
UJKC Potsdam
-57
198
Kolberg
Adrian
BB
Ludwigsfelde
-73