Deutsch
English
Français
Español
18.07.2024
EUROPEAN CUP CADETS – 18 – 2013
ECC '13 – U18
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
+70 kg
:
:
:
AUT – Austria
AZE – Azerbaijan
BEL – Belgium
BLR – Belarus
BRA – Brazil
BUL – Bulgaria
CRO – Croatia
CZE – Czech Republic
DEN – Denmark
ESP – Spain
EST – Estonia
FRA – France
GBR – Great Britain
GEO – Georgia
GER – Germany
GRE – Greece
HUN – Hungary
ISR – Israel
ITA – Italy
JPN – Japan
LAT – Latvia
LTU – Lithuania
LUX – Luxembourg
MNE – Montenegro
NED – Netherlands
NOR – Norway
POL – Poland
ROU – Romania
RUS – Russia
SLO – Slovenia Slovenia
SUI – Switzerland
SVK – Slovakia
TUN – Tunisia
TUR – Turkey
:
BA – Baden
BB – Brandenburg
BE – Berlin
BP – Bundespolizei
BW – Baden-Württemberg
BY – Bayern
HB – Bremen
HE – Hessen
HH – Hamburg
MV – Mecklenburg-Vorpommern
NS – Niedersachsen
NW – Nordrhein-Westfalen
PF – Pfalz
RL – Rheinland
RP – Rheinland-Pfalz
SA – Saarland
SH – Schleswig-Holstein
SN – Sachsen
ST – Sachsen-Anhalt
TH – Thüringen
WÜ – Württemberg
:
kg
1
Abbasov
Elnur
AZE
-50
2
2
Blonski
Tomasz
POL
-50
3
Braga Junior
Marcelo
BRA
-50
4
Burdz
Uladzislau
BLR
-50
5
Carlino
Andrea
ITA
-50
6
Corzilius
Owen
NED
-50
7
7
De Vries
Wayan
GER
BW
BW
-50
8
Dijkstra
Ivailo
NED
JTS Heerenveen
-50
9
Dill
Christian
GER
NW
NW
-50
10
Dolgikh
Ivan
RUS
VICTORIYA JUDO
-50
11
Farzaliyev
Nurlan
AZE
-50
12
Golomb
Tomer
ISR
-50
13
Gurbanli
Natig
AZE
-50
14
Hasanov
Khazar
AZE
-50
5
15
Heeres
Arthur
NED
JTS Heerenveen
-50
16
Heyder
Max
GER
BY
BY
-50
17
Hinrich
Paul
GER
BE
BE
-50
7
18
Hirzberger
Markus
AUT
Judoclub Wimpassing Sparkasse
-50
19
Kelekhsaev
David
RUS
-50
5
20
Klemm
Lukas
GER
BW
BW
-50
21
Korotzidis
Georgios
GRE
-50
22
Kusins
Arturs
LAT
Makkabi
-50
23
Lim
Vladislav
BEL
-50
24
Malewany
Jens
GER
NW
NW
-50
25
Manders
Rick
NED
Judo Topsport Zuid
-50
26
Mitton
Cedric
FRA
-50
27
Mortal
Nicola
ITA
FIJLKAM
-50
28
Mutaliev
Ibragim
RUS
-50
29
Pesnia
Andrei
BLR
-50
30
Pires
Kainan
BRA
-50
31
Rempel
Sergej
GER
NW
NW
-50
32
Sarkiunas
Dovydas
LTU
-50
33
Stamm
Daniel
GER
BY
BY
-50
34
Strickler
Andrin
SUI
-50
35
Temelkov
Bozhidar
BUL
-50
36
Trebes
Tom
GER
BB
BB
-50
37
Van Harten
Matthijs
NED
-50
3
38
Verstraeten
Jorre
BEL
-50
3
39
Zabolotnyi
Rustam
RUS
-50
1
40
Zicke
Jannic
GER
NW
NW
-50