Deutsch
Français
Español
07/18/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U15 – 2020
NODEM '20 – U15
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-34 kg
-37 kg
-40 kg
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
+66 kg
-33 kg
-36 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
+63 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Murtazaliev
Mikail
BB
Bushido Bushido Wriezen
-66
2
Baysurkaev
Akram
BB
KSC Ksc Strausberg
-66
2
3
Schulze
Ludwig
BB
KSC Asahi Spremberg
-66
3
4
Dobbeck
Collin
BB
JC Samura Oranienburg
-66
5
5
Michaelis
Nikita
BE
SV Berlin 2000
-66
2006
7
6
Gass
Michael
BE
PSV Olympia Berlin
-66
2006
1
7
Warnstädt
Kilian
MV
ASV Grün-Weiß Wismar
-66
3
8
Schulz
Max
MV
Judoclub Malchin
-66
5
9
Rabe
Hagen
MV
KSV Grimmen
-66
7
10
Ahmadi
Murtaza
BB
JC Jc Eberswalde
-66
11
Zoske
Jasmin
BE
1. Judo-Club Märkisches Viertel
-63
2006
2
12
Schreiber
Zyna
MV
PSV Schwerin
-63
3
13
Giniz
Yasam
MV
Judo Verein Brüel 1982
-63
5
14
Straubing
Cassiopeia
BE
SC Lotos
-63
2007
7
15
Matsiridi
Sophia
BB
UJKC Potsdam
-63
1
16
Neumann
Malin
BB
TSV Empor Dahme
-63
3
17
Lüdemann
Jessie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-63
5
18
Lange
Paulina
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-63
2007
7
19
Kuhn
Leon
BE
AC Berlin
-60
2008
20
Rossa
Timur
BB
JC Samura Oranienburg
-60
21
Reusch
Hannes
BB
Sakura Spremberg
-60
2
22
Saß
Pascal
MV
SV Motor Wolgast 1949
-60
3
23
Feldmann
Kilian Magnus
BE
Judo-Club 03 Berlin
-60
2006
5
24
Enrico
Sellmann
BB
Hennigsdorfer JV
-60
7
25
Wulfert
Robert
BB
JV Königs Wusterhausen
-60
26
Baliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-60
1
27
Hirschberg
Martin
BE
Polizei SV Berlin
-60
2007
3
28
Kalmoukidis
Nikos
BE
Polizei SV Berlin
-60
2006
5
29
Martini
Marc
BE
SC Bushido
-60
2006
7
30
Pigett
Leonie
BE
PSV Olympia Berlin
-57
2006
2
31
Clark
Kimberly
BB
UJKC Potsdam
-57
3
32
Müller
Clara
BB
UJKC Potsdam
-57
5
33
Fiedler
Lucie
BB
KSC Asahi Spremberg
-57
7
34
Eberhardt
Charlotte
BB
KSC Asahi Spremberg
-57
35
Friedrich
Irma
BB
JV IPPON Finsterwalde
-57
36
Lange
Serafina
BE
SC Lotos
-57
2008
37
Püschel
Sarah Michelle
BE
Kaizen Berlin
-57
2006
1
38
Altrichter
Maja
MV
Alba 93 Boizenburg
-57
3
39
Zorn
Johanna
MV
JC Vier Tore Neubr.
-57
5
40
Starkowski
Mara Jane
MV
SV Eintracht Zinnowitz
-57
7
41
Landgraf
Hendrik
BB
JC Samura Oranienburg
-55
42
Martini
Nicolas
BE
Judo-Club 03 Berlin
-55
2007
43
Friedrichs
Paul
BB
UJKC Potsdam
-55
2
44
Raimer
Kasimir
BB
JC Samura Oranienburg
-55
3
45
Baltsch
Marc
MV
BC Vorpommern
-55
5
46
Krenz
Florian
MV
SG Medizin Bansin
-55
7
47
Nickel
Julian
BE
Kaizen Berlin
-55
2007
48
Roloff
Ede
MV
PSV Schwerin
-55
49
Tonn
Finn
MV
JV Teterow
-55
50
Rauen
Lasse
BE
Polizei SV Berlin
-55
2007
1
51
Schütze
Leandro
BB
Sakura Spremberg
-55
3
52
Liebe
Luca
BB
UJKC Potsdam
-55
5
53
Krysteck
Marc
BE
SG Einheit Pankow
-55
2007
7
54
Timm
Laura
BB
Prenzlauer JSV
-52
55
Mauer
Karina
BE
SV Berlin 2000
-52
2007
2
56
Liewert
Josephine
MV
ASIA Sport
-52
3
57
Dörr
Lisa Charlotte
BE
PSV Olympia Berlin
-52
2006
5
58
Becker
Jolina
BB
JC Samura Oranienburg
-52
7
59
Gutzeit
Elisa
BB
KSC Asahi Spremberg
-52
60
Lehmann
Alexandra
BE
Judo-Club 03 Berlin
-52
2006
61
Mundt
Loona-Sophie
BE
SV Berlin 2000
-52
2006
62
Rux
Hannah
BB
JC Eberswalde
-52
63
Kummer
Anni Sofie
MV
JC Uni Rostock
-52
1
64
Wettig
Leonie
MV
ASIA Sport
-52
3
65
Erhardt
Angelina
BE
AC Berlin
-52
2006
5
66
Becker
Malina
BB
JC Samura Oranienburg
-52
7
67
Lindemann
Alexander
BE
PSV Olympia Berlin
-50
2007
68
Mazur
Thanakon
BB
KSC A.Spremberg
-50
2
69
Sievert
Hermann
MV
ASIA Sport
-50
70
Kisko
Artiom
BB
JC Oranienburg
-50
3
71
Meinke
Anton
MV
PSV Schwerin
-50
5
72
Elzhurkaev
Emin
BB
TSV BW Schwedt
-50
7
73
Reimann
Luca
BE
SC Charis 02
-50
2008
74
Volz
Mark
BE
Polizei SV Berlin
-50
2007
1
75
Maninger
Kai
MV
1. Schweriner Judoclub
-50
3
76
Eisner
Maxim
BE
Sportclub Berlin
-50
2007
5
77
Nguyen
Viet
BB
BV Lauchhammer
-50
7
78
Eist
Artur
BB
JC Oranienburg
-50
79
Herkommer
Emil
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-50
2006
80
Occhilli
Alina
BE
Kaizen Berlin
-48
2006
2
81
Walther
Emma
MV
KSV Grimmen
-48
3
82
Melzer
Jasmin
BE
SV Berlin 2000
-48
2006
5
83
Franke
Leonie
BB
JC Großbeeren
-48
7
84
Bruhn
Leni
MV
PSV Schwerin
-48
85
Heinrich
Vanessa
BE
SV Berlin 2000
-48
2008
86
Pohl
Lotta
MV
BC Vorpommern
-48
87
Gumprecht
Amely
BE
PSV Olympia Berlin
-48
2006
1
88
Thiele
Alicia
BB
UJKC Potsdam
-48
3
89
Maske
Amelie
MV
SV Motor Wolgast 1949
-48
5
90
Grammowsky
Noemi
BE
SC Charis 02
-48
2008
7
91
Klaffke
Paul
MV
SV Motor Wolgast
-46
92
Balser
Nick
MV
Asia Sport
-46
2
93
Noack
Melvin
BB
S.Spremberg
-46
3
94
Hein
Justus
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-46
2007
5
95
Calov
Erik
BB
JV königs Wusterhausen
-46
7
96
Krämer
Georg
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2008
97
Kroll
Dominik
MV
BC Vorpommern
-46
98
Deliev
Adam
BB
UJKC Potsdam
-46
1
99
Bartke
Maiko
MV
SFV Holthusen
-46
3
100
Wächter
Nils
BE
PSV Olympia Berlin
-46
2006
5
101
Dobmann
Tobias
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
2006
7
102
Fries
Jaimy
MV
SV Motor Wolgast
-46
103
Huth
Maximilian
BB
BV Lauchhammer
-46
104
Kröning
Jasmin
MV
1. Schweriner Judoclub
-44
105
Heidl
Lea
BE
SC Lotos
-44
2007
2
106
Balzer
Valeria
BB
UJKC Potsdam
-44
3
107
Gherasudis
Alessia
BE
Polizei SV Berlin
-44
2007
5
108
Jank
Amelie
BB
Hennigsdorfer JV
-44
7
109
Negendank
Charlotte
MV
PSV Schwerin
-44
110
Kreidin
Irina
BE
PSV Olympia Berlin
-44
2006
1
111
Falk
Jasmin
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-44
3
112
Nettesheim
Charlotte
BB
JC 90 Frankfurt (Oder)
-44
5
113
Ftwi
Samrawit
MV
KSV Grimmen
-44
7
114
Liwocha
Denis
BE
TSV Rudow Berlin
-43
2007
2
115
Hummel
Lars
BB
UJKC Potsdam
-43
3
116
Scheffler
Tobias
BE
PSV Olympia Berlin
-43
2006
5
117
Last
Moritz
MV
BC Vorpommern
-43
7
118
Warkentin
Karl
MV
Asia Sport
-43
119
Behr
Justin
BB
JV Königswusterhausen
-43
120
Hofmann
Niclas
BB
PSV Frankfurt/O.
-43
1
121
Balayan
Tigran
MV
1. Schweriner JC
-43
3
122
Brückner
Hannes
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2008
5
123
Jablonski
Justin Kevin
BE
Judo-Club 03 Berlin
-43
2007
7
124
Oertel
Yannik
BB
PSV Cottbus
-43
125
Sielaff
Juri
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-43
2007
126
Staar
Mika
BB
PSV Cottbus
-43
127
Lay
Henriette
BB
RSV Eintracht
-40
128
Ibahiev
Hizir
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
2
129
Maczey
Lilly
MV
BC Vorpommern
-40
130
Bauer
Max
BE
Sport Dojo Berlin
-40
2007
3
131
Todorov
Arthur
BE
SC Bushido
-40
2008
5
132
Melzer
Viktoria
BE
SV Berlin 2000
-40
2008
133
Claus
Viktor
BB
RSV Eintracht
-40
7
134
Reimann
Moritz
BB
JV königs Wusterhausen
-40
135
Saenz
Catalina
BE
SC Charis 02
-40
2007
2
136
Bünning
Leni
MV
KSV Grimmen
-40
3
137
Petris Santoro
Sofia
BE
SG Einheit Pankow
-40
2007
5
138
Schowhalowa
Silina
BE
1. Judo-Club Märkisches Viertel
-40
2008
7
139
Krupper
Ashley
BB
KSC Asahi Spremberg
-40
140
Abdullaev
Raschid
BE
Polizei SV Berlin
-40
2007
1
141
Lüder
Elio Maurice
BE
PSV Olympia Berlin
-40
2008
142
Gutschow
Arvid
BB
JC Oranienburg
-40
3
143
Padel
Linus
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
5
144
Kriesel
Karsten
MV
SKV Müritz
-40
7
145
Hinrich
Paula
BE
SC Lotos
-40
2007
1
146
Schwarzenberg
Julia
MV
PSV Schwerin
-40
3
147
Robe
Luise
BB
JC SamuraOranienburg
-40
5
148
Werner
Hedwig
BB
JC 90 Frankfurt (Oder)
-40
7
149
Bishoff
Findley
BB
PSV Frankfurt/O.
-40
150
Glücklich
Fiete
MV
VfK Bau Rostock
-40
151
Hanf
Mathis
MV
KSV Grimmen
-40
152
Deliev
Ramsan
BB
UJKC Potsdam
-37
2
153
Pasadskij
Christoffer
BE
PSV Olympia Berlin
-37
2007
3
154
Seifert
Lenny
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
5
155
Korthals
Joel
BB
PSV Frankfurt/O.
-37
7
156
Mironjuk
Evgenij
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-37
157
Rux
Noah
BB
JC Eberswalde
-37
158
Heuer
Leonard
MV
BC Vorpommern
-37
159
Jacob
Arvid
BE
SC Charis 02
-37
2008
160
Vogel
Philipp
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
1
161
Goldmann
Felix
BE
ShidoSha Dojo Berlin
-37
2008
3
162
Külper
Finn
MV
SFV Holthusen
-37
163
Sterzer
Maxim
BE
SV Berlin 2000
-37
2006
5
164
Bruhn
Keno
MV
PSV Schwerin
-37
7
165
Becker
Oskar
BB
PSV Cottbus
-37
166
Käding
Willi
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
-37
167
Radefeldt
Karla
MV
JC Uni Rostock
-36
168
Fietz
Annabelle
MV
VfK Bau Rostock 94
-36
2
169
Schatz
Leyla
BB
SV Motor Babelsberg
-36
3
170
Koar
Lindsey
BB
PSV Frankfurt (Oder)
-36
5
171
Schaminet
Clara
BE
TuS Wannsee 1896
-36
2008
7
172
Fuhsy
Larissa
BB
JV IPPON Finsterwalde
-36
173
Matthies
Hannah
BE
Judo-Club 03 Berlin
-36
2008
174
Voigt
Svea
BE
SC Bushido
-36
2007
175
Lehnigk
Anni
BB
KSC Asahi Spremberg
-36
1
176
Staeben
Emily
MV
VfK Bau Rostock 94
-36
3
177
Plathe
Hanna
BE
SG Einheit Pankow
-36
2008
5
178
Wagner
Lena
BE
Sportclub Berlin
-36
2008
7
179
Khatiev
Mustafa
BB
JC Eberswalde
-34
5
180
Mäuslein
Lukas
MV
KSV Grimmen
-34
7
181
Böttcher
Martin
BB
PSV Cottbus
-34
182
Meißner
Baranbas
BE
Arashi JKC
-34
2008
2
183
Straube
Rudolf
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
3
184
Kitagawa
Julius
MV
Asia Sport
-34
5
185
Wuntke
Ferdinand
BE
Sport Dojo Berlin
-34
2008
7
186
Magomadov
Deni
BB
Prenzlauer SV
-34
187
Briand
Mathies
BE
Polizei SV Berlin
-34
2008
188
Reimann Paulus
Natan
BE
AC Berlin
-34
2007
1
189
Berger
Arthur
BB
UJKC Potsdam
-34
3
190
Stephan
Jette
BE
Judo-Club 03 Berlin
-33
2008
2
191
Winziers
Josianne
BE
SC Charis 02
-33
2008
3
192
Scheidegger
Maiken
MV
PSV Schwerin
-33
5
193
Tarnowski
Lina
BB
SV Motor Babelsberg
-33
7
194
Ridderskamp
Helke
BE
BC Senshu
-33
2007
1
195
Butthoff
Maya
BE
SC Charis 02
-33
2008
3
196
Cheraev
Nicole
BE
Polizei SV Berlin
-33
2008
5
197
Benesch
Amy
MV
JV Teterow
-33
7
198
Nguyen
Lukas
BE
Kampfsportschule im Klostergarten
+66
2007
199
Umarov
Abischka
BE
Polizei SV Berlin
+66
2007
200
Saraliev
Rasul
BB
Bushido Bushido Wriezen
+66
2
201
Deutschländer
Lucas
BB
PSV Frankfurt Oder)
+66
3
202
Kelbert
Arthur
BE
AC Berlin
+66
2006
5
203
Kurz
Arne
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
204
Michaelis
Sven
BE
SV Berlin 2000
+66
2006
205
Radowsky
Carl
BB
UJKC Ujkc Potsdam
+66
1
206
Schulz
Finn
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
+66
3
207
Waack
Toni
MV
SFV Holthusen
+66
5
208
Borchardt
Franz
BB
RSV Rsv Eintracht
+66
7
209
Krämer
Kira
BB
JC Eberswalde
+63
210
Nienhaus
Eva Marie
BE
PSV Olympia Berlin
+63
2006
211
Paukisch
Marie
BB
KSC Asahi Spremberg
+63
212
Kusturin
Lina
MV
ASIA Sport
+63
2
213
Borek
Martyna
BE
JC Kano
+63
2006
3
214
Sohl
Maxin-Alexandra
BE
Judo-Club 03 Berlin
+63
2008
5
215
Knuth
Leonie
MV
Blau Weiß 21 Jarmen
+63
7
216
Amede
Charlotte
BE
Turngemeinde Berlin 1848
+63
2006
217
Schmidt
Michelle
BE
Sportclub Berlin
+63
2006
1
218
Zimmermann
Josie
BB
KSC Strausberg
+63
3
219
Garlisch
Amy
MV
JC Vier Tore Neubr.
+63
5
220
Wittenberg
Amely
MV
Ueckermünder Judoclub
+63
7
221
Bunse
Sophie
BB
JC Eberswalde
+63