Category: -60 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zimmermann | Marek | HE | Homburger Turngemeinde 1846 | 2003 | ||
2. | Böcker | Florian | NW | JC 66 Bottrop | 2004 | ||
3. | Hofgärtner | Valentin | WÜ | Judoverein Nürtingen 1960 | 2002 | ||
3. | Prahl | Lenny | BE | SC Bushido Berlin | 2003 | ||
5. | Büssemeyer | Tom | NW | JC 66 Bottrop | 2001 | ||
5. | Franck | Matthes | MV | PSV Schwerin | 2003 | ||
7. | Dello Russo | Lino Andrea | NW | SSF Bonn | 2004 | ||
7. | Schriever | Pit Luca | HH | T.H.-Eilbeck | 2003 |
Category: -66 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Matuschowitz | Dan | NS | Judo-Team Hannover | 2001 | ||
2. | Cuk | Mateo | BE | Sportfreunde Kladow | 2001 | ||
3. | Weisser | Patrick | BY | TuS Bad Aibling | 2001 | ||
3. | Märkt | Levi | BE | SC Bushido Berlin | 2003 | ||
5. | Gottheiner | Arthur | HE | JC Rüsselsheim | 2002 | ||
5. | Kunze | Nicolas | NS | MTSV Aerzen | 2002 | ||
7. | Herrmann | Liam | NS | Judo-Team Hannover | 2001 | ||
7. | Becker | Viktor | SN | Judo Holzhausen | 2003 |
Category: -73 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Drexler | Philip | NS | Judo Crocodiles Osnabrück | 2003 | ||
2. | Lehniger | Joseph | BB | UJKC Potsdam | 2004 | ||
3. | Zeiger | Etienne | BA | Judo - Sportverein 1950 Villingen | 2001 | ||
3. | Hohn | David | NW | Judo Club Hennef | 2001 | ||
5. | Sperlich | David | BY | DJK Ensdorf | 2002 | ||
5. | Moritz | Tom | NS | Judo-Team Hannover | 2001 | ||
7. | Sobek | Marcus | SN | Judoclub Leipzig | 2002 | ||
7. | Wieneke | Vincent | NW | TSV Bayer 04 Leverkusen | 2001 |
Category: -81 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mauer | Dennis | BE | SV Berlin 2000 | 2001 | ||
2. | Schwäbisch | Mohammad | BE | Sportfreunde Kladow | 2001 | ||
3. | Droste | Tom | NW | Dattelner Judo Club 1958 | 2002 | ||
3. | Krieger | Michael | RL | Judoclub Vulkaneifel | 2003 | ||
5. | Noack | Gerrit | HH | JG Sachsenwald in der TSG Bergedorf | 2002 | ||
5. | Schreder | Leon | HE | Yama Arashi Herborn | 2001 | ||
7. | Möller | Tim | BE | SC Lotos Berlin | 2002 | ||
7. | Ohneiser | Lukas | BY | TSV München Großhadern | 2004 |
Category: -90 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Schriever | Lasse | HH | T.H.-Eilbeck | 2003 | ||
2. | Gusev | Oleg | HB | S.C. Panthera | 2001 | ||
3. | Kansy | Fabian | BY | TSV München Großhadern | 2001 | ||
3. | Kroll | Elias | TH | Erfurter Judo-Club | 2002 | ||
5. | Wille | Mika | BE | Sportfreunde Kladow | 2002 | ||
5. | Tepelmann | Yves | MV | 1. Schweriner Judoclub | 2004 | ||
7. | Börgel | Cevin | NW | JG Ibbenbüren | 2001 | ||
7. | Rietz | Dennis | BB | Judo-Club 90 Frankfurt(Oder) | 2003 |
Category: -100 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Weber | Michael | BY | TSV Abensberg | 2002 | ||
2. | Bohlmann | Mattes | BB | UJKC Potsdam | 2003 | ||
3. | Sunke | Felix | HH | Wedeler TSV | 2001 | ||
3. | Senft | Paul Phillip | BE | Sportclub Berlin | 2003 | ||
5. | Siokas | Dionisios | BY | TSV Abensberg | 2003 | ||
5. | Herzog | Jan Felix | HH | Wedeler TSV | 2001 | ||
7. | Krumbholz | Lukas | SN | Judo-Club RBS 1991 Leipzig | 2003 | ||
7. | Leuschen | Simon | HE | Judo Club Wiesbaden 1922 | 2002 |
Category: +100 kg | |||||||
Place | Surname | First name | NA | Club | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Moor | Lorenz | BE | PSV Olympia Berlin | 2002 | ||
2. | Udsilauri | Daniel | WÜ | TSV-Erbach | 2003 | ||
3. | Plöhnert | Paavo | ST | SV Halle | 2002 | ||
3. | Djabrailow | Ramazan | TH | Kodokan Erfurt | 2003 | ||
5. | Meisner | Daniel | NW | Selmer-Judo-Club 1982 | 2001 |