Deutsch
Français
Español
05/04/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2010
NODEM '10 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Schmidt
Anne-Sophie
BE
SC Lotos
-40
1
2
Häfner
Felix
BB
HSV Cottbus
-66
3
3
Kadur
Alexander
MV
PSV NB
-43
5
4
Baumann
Anne
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
5
5
Müller
Johannes
MV
PSV Rostock
-81
5
6
Hoffmann
Fabian
BE
TSV Rudow
-50
7
7
Kaufmann
Pia
MV
1. Schweriner JC
-70
7
8
Schwarzlose
Synthia
BE
BC Randori
-48
2
9
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-66
1
10
Hübner
Nicolas
BE
TSV Rudow
-43
3
11
Seifert
Tanja
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
3
12
Kastulski
Felix
MV
Asia Sport NB
+90
5
13
Völker
Alexander
BE
BC Randori
-60
7
14
Baghdasaryan
Saro
MV
BC Vorpommern
-43
2
15
Cibusch
Alina
BE
SG Einheit Pankow
-57
3
16
Forst
Simon
BE
BC Samurai
+90
5
17
Pietreck
Torben
MV
PSV Schwerin
-60
7
18
Marmulla
Daniel
BE
KiK
-43
1
19
Reinholz
Rob
MV
JKC Rostock
-43
20
Thürfelder
Phil
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
21
Torkler
Paul
BE
Polizei SV
-50
22
Müller
Paul
MV
PSV Rostock
-60
23
Hübner
Nicolas
MV
PSV Schwerin
-43
24
Hilsky
Nico
BB
PSV Cottbus
-50
25
Schade
Miriam
BB
Motor Babelsberg
-48
26
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-55
27
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünde
-66
28
Beslè
Marie-Sophie
BE
PSV Olympia
-44
29
Venker
Marcel
BE
SF Kladow
-73
30
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-57
31
Koch
Lisa
BE
Judoverein Berlin Tegel
-52
32
Hettner
Laura
BB
Senftenberg
-70
33
Siedorow
Julia
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
34
Opitz
Joy-Nelly
BB
KSC Strausberg
-63
35
Woitas
Jessie
BB
PSV Prenzlau
-70
36
Päplow
Hannes
MV
KSV Grimmen
-73
37
Klemm
Friedrich
BB
BD Hoppegarten
-43
38
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-70
5
39
Riemer
Franziska
BB
PSG Brandenburg
-52
40
Bischoff
Tanja
BB
UJKC Potsdam
-44
7
41
Falck
Felix
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-73
42
Galandi
Phillipp
BB
UJKC Potsdam
-81
1
43
Ruge
Fabian
MV
PSV Schwerin
-50
44
Patzenhauer
Tom
MV
Motor Wolgast
-50
3
45
Schumann
Eric
MV
PSV Schwerin
-50
46
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-57
1
47
Wahl
Danny
MV
Asia Sport NB
-66
48
Rühl
David
BE
BC Samurai
+90
3
49
Pohl
Daniel
MV
Motor Wolgast
-55
50
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV
-60
5
51
Völkner
Clara
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-57
52
Schultz
Charlott
BB
KSC Strausberg
-70
3
53
Steinbach
Christin
BB
PSG Brandenburg
-70
54
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-44
5
55
Schwarz
Benny
MV
Asia Sport NB
-81
56
Krupke
Tom
BB
PSV Cottbus
-73
7
57
Schumacher
Antonia
BE
Polizei SV
-44
58
Rohkamm
Marcel
BE
Judoverein Berlin Tegel
-50
1
59
Werner
Andy
MV
PSV Schwerin
-55
60
Kutnevic
Elise
BE
Polizei SV
-52
7
61
Blok
Alexander
BB
KSC Strausberg
-43
62
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
+90
1
63
Sternberg
Romy
MV
Asia Sport NB
-44
64
Mikulla
Marwin
BB
UJKC Potsdam
-60
3
65
Mittermaier
Sarah
BB
Senftenberg
-52
66
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
3
67
Badenhop
Sophie
BE
SV Justitia
-44
68
Hollender
Nele
MV
Asia Sport NB
-52
5
69
van Alphen
Tanja
BE
Polizei SV
-63
70
Baron
Sebastian
BE
PSV Olympia
-73
5
71
Zeitschel
Vanessa
MV
Motor Wolgast
-57
72
Ölkers
Tim Marvin
MV
PSV Schwerin
-46
7
73
Fröhlich
Xena
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
74
Jung
Sarah
BE
BC Randori
-52
5
75
Naumann
Sebastian
BB
UJKC Potsdam
-73
3
76
Boese
Jonathan
MV
PSV Schwerin
-46
5
77
Löggow
Theresa
BE
T.i.B.
-63
7
78
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-44
1
79
Berlin
Stephan
BE
ACB
-73
3
80
Budniewski
Paul
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
5
81
Lebreton
Melanie
BE
Vfl Tegel
-63
5
82
Höhne
Oliver
BB
Premnitz
-90
5
83
Friehmann
Eric
BB
Spremberg
-55
7
84
Ferdinand
Linda
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
85
Ambrosius
Maik
BB
Neu Zittau
-90
3
86
Dunker
Leroy
BE
BC Randori
-55
5
87
Pommerrenke
Roxana
BB
Ludwigsfelde
-63
3
88
Morack
Tobias
BB
Zossen
-90
3
89
Kranich
Mathias
BE
BC Randori
-55
5
90
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-63
3
91
Wüstenberg
Kristian
MV
SV BW Jarmen
-90
2
92
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-55
3
93
Habermann
Ronja
BE
BC Randori
-63
2
94
Meyer
Anika
BB
PSG Brandenburg
-40
3
95
Schwarzer
Christopher
BB
uchhammer
-66
5
96
Lange
Tom
MV
Asia Sport NB
-43
7
97
Michaelis
Madlen
BB
PSV Bernau
-48
5
98
Braun
Dominik
BB
PSV Fürstenwalde
-81
7
99
Lemke
Ruven
BE
Polizei SV
-55
2
100
Linngrön
Laura
MV
BC Vorpommern
-57
7
101
Brandt
Judy
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-40
2
102
Czybulka
Peter
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-66
3
103
Brunner
Niklas
BE
KiK
-43
5
104
Bohm
Julia
BB
Samura Oranienburg
-57
7
105
Görlitz
Tom
BE
SC Berlin
-81
5
106
Seifert
Til
BB
PSV Cottbus
-50
7
107
Piske
Anita
MV
PSV Rostock
-78
1
108
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-48
3
109
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV
-66
2
110
Schwaisch Al-Ani
Kilian
BB
PSV Prenzlau
-43
3
111
Berger
Mayra
BE
Polizei SV
-57
5
112
Pufahl
Willy
BB
UJKC Potsdam
-81
3
113
Preuß
Kai
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
5
114
Beitz
Julia
BE
KKKarow
-70
7
115
Vogel
Jennifer
BB
UJKC Potsdam
-48
1
116
Goschin
Stefan
BE
BC Samurai
-81
3
117
Karsli
Ali
BE
ACB
-50
5
118
Hartfiel
Jennifer
BE
Asahi Kwai
-70
5
119
Traus
Charlotte
BB
Belziger JV
-44
7
120
Grohn
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-81
2
121
Kunstmann
Simon
BE
KSC Obi
-50
3
122
Maiwald
Robin
BE
BC Randori
-66
123
Bromund
Philipp
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-55
124
Wald
Paula
MV
Pasewalk
-63
125
Pollene
Paul
MV
PSV Rostock
-73
126
Schwisow
Paul
MV
PSV Neustrelitz
-46
127
Rudat
Nico
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-60
128
Bahnisch
Morris
BB
UJKC Potsdam
-73
129
Herrmann
Meike
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
130
Goepel
Max
BE
PSV Olympia
-46
131
Liebscher
Marius
BB
UJKC Potsdam
-43
132
Lutz
Marcel
BE
KKKarow
-81
133
Sringer
Maike
MV
Asia Sport NB
-63
134
Gebhard
Lisa Marie
MV
1. Schweriner JC
-44
135
Seifert
Linda
BB
SV Motor Babelsberg
-63
136
Dettmann
Laura
BE
JC 03
-57
137
Kuleßa
Julia
BE
Judoverein Berlin Tegel
-57
138
Groth
Johan
MV
KSV Grimmen
-81
139
Fleischer
Hermann
BE
ACB
-66
140
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-48
141
Brunelt
Frederic
BB
PSV Bernau
-55
142
Kamischke
Anne
BB
PSG Brandenburg
-57
2
143
Bechtel
Florian
MV
SKV Müritz
-46
144
Johannes
Florian
BB
Samura Oranienburg
+90
3
145
Brösky
Fabian
BE
JC 03 Berlin
-81
146
Völker
Robert
BE
Judoverein Berlin Tegel
-60
5
147
Maslyak
Erik
BE
TSV Rudow
-43
148
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-70
3
149
Otting
David
MV
Jarmen
-66
150
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
5
151
Meiburg
Daniel
MV
VfK "Bau" Rostock
-55
152
Schumann
Marvin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-73
7
153
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-57
154
Bobrowski
Nick
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
2
155
Schäfer
Christoph
BB
PSV Cottbus
-55
156
Werner
Norina
BE
BC Randori
-52
7
157
Böhnke
Carolin
MV
Asia Sport NB
-52
158
Strohschein
Robert
BB
JC90 Frankfurt/Oder
+90
2
159
Maschinski
Artemie
BB
Hennigsdorf
-46
160
Kunstmann
Philipp
BE
KSC Obi
-60
3
161
Neumann
Anna Lena
MV
Asia Sport NB
-52
162
Exner
Britta
BB
UJKC Potsdam
-70
2
163
Kronenberg
Anaa-Lena
BE
TSV Rudow
-44
164
Zey
Lisa
BB
Samura Oranienburg
-44
3
165
Lehmann
Alex
BE
SC Berlin
-81
166
Quahl
Benjamin
BB
JC Eberswalde
-73
5
167
Peters
Sabet
BE
KiK
-48
168
Seeger
Björn
BE
Polizei SV
-46
7
169
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai
-52
170
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-70
1
171
Müller
Sven
BE
JC 03
-46
172
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-44
3
173
Pegelow
Tommy
MV
VfK "Bau" Rostock
-60
174
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-60
2
175
Schumann
Venka
BB
Großbeeren
-48
176
Borck
Luisa
BB
PSV Fürstenwalde
-63
7
177
Pelz
Yannick
BE
BC Randori
-60
178
Mertens
Celine
BE
BC Randori
-44
2
179
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-60
1
180
Stegemann
Anna
BB
Prenzlauer JV
+78
2
181
Albrecht
Carolin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
3
182
Petri
Toni
MV
Motor Wolgast
-90
5
183
Morelly
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-55
7
184
Mache
Melissa
BB
UJKC Potsdam
+78
1
185
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
3
186
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV
-73
2
187
Grape
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
3
188
Wulff
Paula
MV
PSV Neustrelitz
-52
2
189
Haase
Hendrik
BE
Judoverein Berlin Tegel
-73
1
190
Wartenberg
Lukas
BB
UJKC Potsdam
-46
3
191
Edwards
Jovana
BE
Polizei SV Berlin
-52
1
192
Geschke
Marc
BB
PSV Bernau
-66
7
193
Grape
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
2
194
Krumpholz
Laura
BB
Neu Zittau
-48
7
195
Rychtyk
Pablo
BE
EBJC
-66
7
196
Niclas
Marcel
BE
SC Bushido
-46
1
197
Schütte
Janina
BE
Polizei SV
-48
7
198
Schleinin
Andreas
BB
PSV Fürstenwalde
-90
1
199
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-55
3
200
Gregor
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
1
201
Zey
Anna
BB
Samura Oranienburg
-40
3
202
Thun
Timo
BE
SV Georg Knorr
-66
5
203
Mikolajski
Pascal
BB
BD Hoppegarten
-43
7
204
Fusch
Alina
MV
Asia Sport NB
-48
5
205
Saidlez
Daniel
BB
KSC Strausberg
-81
7
206
Setz
Martin
BB
PSV Bernau
-55
1
207
Jahn
Leonie
MV
Aisasport
-78
2
208
Ridderskamp
Helrike
BE
Polizei SV
-48
3