Deutsch
Français
Español
05/04/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2010
NODEM '10 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Bromund
Philipp
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-55
2
Wald
Paula
MV
Pasewalk
-63
3
Pollene
Paul
MV
PSV Rostock
-73
4
Schwisow
Paul
MV
PSV Neustrelitz
-46
5
Sringer
Maike
MV
Asia Sport NB
-63
6
Gebhard
Lisa Marie
MV
1. Schweriner JC
-44
7
Groth
Johan
MV
KSV Grimmen
-81
8
Bechtel
Florian
MV
SKV Müritz
-46
9
Otting
David
MV
Jarmen
-66
10
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
5
11
Meiburg
Daniel
MV
VfK "Bau" Rostock
-55
12
Böhnke
Carolin
MV
Asia Sport NB
-52
13
Neumann
Anna Lena
MV
Asia Sport NB
-52
14
Pegelow
Tommy
MV
VfK "Bau" Rostock
-60
15
Helbig
Andreas
MV
Motor Wolgast
-60
2
16
Petri
Toni
MV
Motor Wolgast
-90
5
17
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
3
18
Wulff
Paula
MV
PSV Neustrelitz
-52
2
19
Fusch
Alina
MV
Asia Sport NB
-48
5
20
Jahn
Leonie
MV
Aisasport
-78
2
21
Piske
Anita
MV
PSV Rostock
-78
1
22
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-48
3
23
Patzenhauer
Nils
MV
Motor Wolgast
-66
1
24
Kastulski
Felix
MV
Asia Sport NB
+90
5
25
Baghdasaryan
Saro
MV
BC Vorpommern
-43
2
26
Pietreck
Torben
MV
PSV Schwerin
-60
7
27
Reinholz
Rob
MV
JKC Rostock
-43
28
Müller
Paul
MV
PSV Rostock
-60
29
Hübner
Nicolas
MV
PSV Schwerin
-43
30
Thierfelder
Martin
MV
Ueckermünde
-66
31
Wolter
Madlen
MV
KSV Grimmen
-57
32
Päplow
Hannes
MV
KSV Grimmen
-73
33
Falck
Felix
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-73
34
Ruge
Fabian
MV
PSV Schwerin
-50
35
Patzenhauer
Tom
MV
Motor Wolgast
-50
3
36
Schumann
Eric
MV
PSV Schwerin
-50
37
Wahl
Danny
MV
Asia Sport NB
-66
38
Pohl
Daniel
MV
Motor Wolgast
-55
39
Völkner
Clara
MV
PSV Ribnitz-Damgarten
-57
40
Schwarz
Benny
MV
Asia Sport NB
-81
41
Werner
Andy
MV
PSV Schwerin
-55
42
Sternberg
Romy
MV
Asia Sport NB
-44
43
Hollender
Nele
MV
Asia Sport NB
-52
5
44
Zeitschel
Vanessa
MV
Motor Wolgast
-57
45
Ölkers
Tim Marvin
MV
PSV Schwerin
-46
7
46
Fröhlich
Xena
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
47
Boese
Jonathan
MV
PSV Schwerin
-46
5
48
Ferdinand
Linda
MV
VfK "Bau" Rostock
-63
5
49
Wüstenberg
Kristian
MV
SV BW Jarmen
-90
2
50
Nersisjan
Narek
MV
Asia Sport NB
-55
3
51
Lange
Tom
MV
Asia Sport NB
-43
7
52
Linngrön
Laura
MV
BC Vorpommern
-57
7
53
Kadur
Alexander
MV
PSV NB
-43
5
54
Müller
Johannes
MV
PSV Rostock
-81
5
55
Kaufmann
Pia
MV
1. Schweriner JC
-70
7
56
Berger
Mayra
BE
Polizei SV
-57
5
57
Beitz
Julia
BE
KKKarow
-70
7
58
Goschin
Stefan
BE
BC Samurai
-81
3
59
Karsli
Ali
BE
ACB
-50
5
60
Hartfiel
Jennifer
BE
Asahi Kwai
-70
5
61
Kunstmann
Simon
BE
KSC Obi
-50
3
62
Maiwald
Robin
BE
BC Randori
-66
63
Goepel
Max
BE
PSV Olympia
-46
64
Lutz
Marcel
BE
KKKarow
-81
65
Dettmann
Laura
BE
JC 03
-57
66
Kuleßa
Julia
BE
Judoverein Berlin Tegel
-57
67
Fleischer
Hermann
BE
ACB
-66
68
Sprenger
Hanna
BE
PSV Olympia
-48
69
Brösky
Fabian
BE
JC 03 Berlin
-81
70
Völker
Robert
BE
Judoverein Berlin Tegel
-60
5
71
Maslyak
Erik
BE
TSV Rudow
-43
72
Seidel
Janina
BE
SG Einheit Pankow
-70
3
73
Reinicke
Claudia
BE
PSV Olympia
-57
74
Werner
Norina
BE
BC Randori
-52
7
75
Kunstmann
Philipp
BE
KSC Obi
-60
3
76
Kronenberg
Anaa-Lena
BE
TSV Rudow
-44
77
Lehmann
Alex
BE
SC Berlin
-81
78
Peters
Sabet
BE
KiK
-48
79
Seeger
Björn
BE
Polizei SV
-46
7
80
Schäfer
Sina
BE
BC Samurai
-52
81
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-70
1
82
Müller
Sven
BE
JC 03
-46
83
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-44
3
84
Pelz
Yannick
BE
BC Randori
-60
85
Mertens
Celine
BE
BC Randori
-44
2
86
Niesel
Domenik
BE
Polizei SV
-73
2
87
Haase
Hendrik
BE
Judoverein Berlin Tegel
-73
1
88
Edwards
Jovana
BE
Polizei SV Berlin
-52
1
89
Rychtyk
Pablo
BE
EBJC
-66
7
90
Niclas
Marcel
BE
SC Bushido
-46
1
91
Schütte
Janina
BE
Polizei SV
-48
7
92
Schuldt
Per
BE
PSV Olympia
-55
3
93
Thun
Timo
BE
SV Georg Knorr
-66
5
94
Ridderskamp
Helrike
BE
Polizei SV
-48
3
95
Görlitz
Tom
BE
SC Berlin
-81
5
96
Gutbell
Adrian
BE
Polizei SV
-66
2
97
Schwarzlose
Synthia
BE
BC Randori
-48
2
98
Hübner
Nicolas
BE
TSV Rudow
-43
3
99
Völker
Alexander
BE
BC Randori
-60
7
100
Cibusch
Alina
BE
SG Einheit Pankow
-57
3
101
Forst
Simon
BE
BC Samurai
+90
5
102
Marmulla
Daniel
BE
KiK
-43
1
103
Torkler
Paul
BE
Polizei SV
-50
104
Kurth
Max
BE
PSV Olympia
-55
105
Beslè
Marie-Sophie
BE
PSV Olympia
-44
106
Venker
Marcel
BE
SF Kladow
-73
107
Koch
Lisa
BE
Judoverein Berlin Tegel
-52
108
Heineck
Antonia
BE
BC Samurai
-70
5
109
Rühl
David
BE
BC Samurai
+90
3
110
Bittmann
Dennis
BE
Polizei SV
-60
5
111
Schumacher
Antonia
BE
Polizei SV
-44
112
Rohkamm
Marcel
BE
Judoverein Berlin Tegel
-50
1
113
Kutnevic
Elise
BE
Polizei SV
-52
7
114
Goschin
Michelle
BE
BC Samurai
+78
3
115
Badenhop
Sophie
BE
SV Justitia
-44
116
van Alphen
Tanja
BE
Polizei SV
-63
117
Baron
Sebastian
BE
PSV Olympia
-73
5
118
Jung
Sarah
BE
BC Randori
-52
5
119
Löggow
Theresa
BE
T.i.B.
-63
7
120
Berlin
Stephan
BE
ACB
-73
3
121
Budniewski
Paul
BE
Judoverein Berlin Tegel
-46
5
122
Lebreton
Melanie
BE
Vfl Tegel
-63
5
123
Dunker
Leroy
BE
BC Randori
-55
5
124
Kranich
Mathias
BE
BC Randori
-55
5
125
Geßner
Joana
BE
DJK Süd
-63
3
126
Habermann
Ronja
BE
BC Randori
-63
2
127
Lemke
Ruven
BE
Polizei SV
-55
2
128
Brunner
Niklas
BE
KiK
-43
5
129
Schmidt
Anne-Sophie
BE
SC Lotos
-40
1
130
Hoffmann
Fabian
BE
TSV Rudow
-50
7
131
Pufahl
Willy
BB
UJKC Potsdam
-81
3
132
Preuß
Kai
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
5
133
Vogel
Jennifer
BB
UJKC Potsdam
-48
1
134
Traus
Charlotte
BB
Belziger JV
-44
7
135
Grohn
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-81
2
136
Rudat
Nico
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-60
137
Bahnisch
Morris
BB
UJKC Potsdam
-73
138
Herrmann
Meike
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
139
Liebscher
Marius
BB
UJKC Potsdam
-43
140
Seifert
Linda
BB
SV Motor Babelsberg
-63
141
Brunelt
Frederic
BB
PSV Bernau
-55
142
Kamischke
Anne
BB
PSG Brandenburg
-57
2
143
Johannes
Florian
BB
Samura Oranienburg
+90
3
144
Schumann
Marvin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-73
7
145
Bobrowski
Nick
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-50
2
146
Schäfer
Christoph
BB
PSV Cottbus
-55
147
Strohschein
Robert
BB
JC90 Frankfurt/Oder
+90
2
148
Maschinski
Artemie
BB
Hennigsdorf
-46
149
Exner
Britta
BB
UJKC Potsdam
-70
2
150
Zey
Lisa
BB
Samura Oranienburg
-44
3
151
Quahl
Benjamin
BB
JC Eberswalde
-73
5
152
Schumann
Venka
BB
Großbeeren
-48
153
Borck
Luisa
BB
PSV Fürstenwalde
-63
7
154
Hines
Denzel
BB
UJKC Potsdam
-60
1
155
Stegemann
Anna
BB
Prenzlauer JV
+78
2
156
Albrecht
Carolin
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
3
157
Morelly
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-55
7
158
Mache
Melissa
BB
UJKC Potsdam
+78
1
159
Grape
Tom
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
3
160
Wartenberg
Lukas
BB
UJKC Potsdam
-46
3
161
Geschke
Marc
BB
PSV Bernau
-66
7
162
Grape
Toni
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
2
163
Krumpholz
Laura
BB
Neu Zittau
-48
7
164
Schleinin
Andreas
BB
PSV Fürstenwalde
-90
1
165
Gregor
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
1
166
Zey
Anna
BB
Samura Oranienburg
-40
3
167
Mikolajski
Pascal
BB
BD Hoppegarten
-43
7
168
Saidlez
Daniel
BB
KSC Strausberg
-81
7
169
Setz
Martin
BB
PSV Bernau
-55
1
170
Seifert
Til
BB
PSV Cottbus
-50
7
171
Schwaisch Al-Ani
Kilian
BB
PSV Prenzlau
-43
3
172
Seifert
Tanja
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
3
173
Thürfelder
Phil
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-46
174
Hilsky
Nico
BB
PSV Cottbus
-50
175
Schade
Miriam
BB
Motor Babelsberg
-48
176
Hettner
Laura
BB
Senftenberg
-70
177
Siedorow
Julia
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-52
178
Opitz
Joy-Nelly
BB
KSC Strausberg
-63
179
Woitas
Jessie
BB
PSV Prenzlau
-70
180
Klemm
Friedrich
BB
BD Hoppegarten
-43
181
Riemer
Franziska
BB
PSG Brandenburg
-52
182
Bischoff
Tanja
BB
UJKC Potsdam
-44
7
183
Galandi
Phillipp
BB
UJKC Potsdam
-81
1
184
Werner
Jenny
BB
Rathenow
-57
1
185
Schultz
Charlott
BB
KSC Strausberg
-70
3
186
Steinbach
Christin
BB
PSG Brandenburg
-70
187
Roll
Jenny
BB
PSV Bernau
-44
5
188
Krupke
Tom
BB
PSV Cottbus
-73
7
189
Blok
Alexander
BB
KSC Strausberg
-43
190
Elm
Paul
BB
UJKC Potsdam
+90
1
191
Mikulla
Marwin
BB
UJKC Potsdam
-60
3
192
Mittermaier
Sarah
BB
Senftenberg
-52
193
Naumann
Sebastian
BB
UJKC Potsdam
-73
3
194
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-44
1
195
Höhne
Oliver
BB
Premnitz
-90
5
196
Friehmann
Eric
BB
Spremberg
-55
7
197
Ambrosius
Maik
BB
Neu Zittau
-90
3
198
Pommerrenke
Roxana
BB
Ludwigsfelde
-63
3
199
Morack
Tobias
BB
Zossen
-90
3
200
Meyer
Anika
BB
PSG Brandenburg
-40
3
201
Schwarzer
Christopher
BB
uchhammer
-66
5
202
Michaelis
Madlen
BB
PSV Bernau
-48
5
203
Braun
Dominik
BB
PSV Fürstenwalde
-81
7
204
Brandt
Judy
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-40
2
205
Czybulka
Peter
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-66
3
206
Bohm
Julia
BB
Samura Oranienburg
-57
7
207
Häfner
Felix
BB
HSV Cottbus
-66
3
208
Baumann
Anne
BB
JC90 Frankfurt/Oder
-57
5