Deutsch
Français
Español
05/21/2024
@ Contact
» Archive
» Current
Nordostdeutsche Meisterschaften U17 – Women and Men under 17 – 2009
NODEM '09 – U17
Participants
Statistics
Competition sheets
Final
Results
Medals
List of participants
Total
male
female
Total
Total
-43 kg
-46 kg
-50 kg
-55 kg
-60 kg
-66 kg
-73 kg
-81 kg
-90 kg
+90 kg
-40 kg
-44 kg
-48 kg
-52 kg
-57 kg
-63 kg
-70 kg
-78 kg
+78 kg
Serach
Surname:
First name:
National Association:
BB – Brandenburg
BE – Berlin
MV – Mecklenburg-Vorpommern
Club:
Surname
First name
NA
Club
kg
Place
1
Zey
Lisa
BB
Oranienburg
-40
5
2
Werner
Norina
BE
BC Randori
-48
1995
7
3
Werner
Jenny
BB
Samura Oranienburg
-52
1
4
Weiß
Carolin
BE
BC Dento
+78
1993
1
5
Weiss
Nathalie
BE
AC Berlin
-48
7
6
Weikert
Julia
BE
BC Randori
-63
1994
1
7
van Alphen
Tanja
BE
Polizei SV Berlin
-63
1994
7
8
Stöwsand
Elisa
MV
Motor Barth
-57
7
9
Strugk
Bettina
BB
Jüterborg
-57
7
10
Stroth
Annika
BE
HSH Judo Tempel
-70
1993
3
11
Sternetzki
Frances
BB
Asahi Spremberg
-63
12
Stegemann
Anna
BB
Prenzlauer JV
+78
2
13
Spiewok
Anna- Corinna
MV
KSG SAMURAI
-52
14
Sonnen
Melanie
BE
BC Samurai
-40
1995
3
15
Siewert
Emely
BB
UJKC Potsdam
-40
5
16
Siegler
Ronja
MV
BC Vorpommern
-44
5
17
Sidorow
Julia
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
18
Selchow
Stacy
BE
Polizei SV Berlin
-57
1993
5
19
Seifert
Tanja
BB
JC 90 Frankfurt/Oder
-48
5
20
Sckeyde
Katharina
BB
KSC Strausberg
-52
3
21
Scior
Saskia
BE
PSV Olympia
-57
1993
5
22
Schwarzlose
Cynthia
BE
BC Randori
-48
1994
1
23
Schultz
Charlott
BE
PSV Olympia
-63
1994
5
24
Schröter
Sophia
BB
-44
25
Roloff
Ariane
BE
HSH Judo Tempel
-52
1993
7
26
Roll
Jenny
BB
Bernau
-40
3
27
Rinkenbach
Sophie
BB
Brandenburg
-52
7
28
Radzikowski
Sarah
BB
JC 90
-57
1
29
Przybyl
Stella
BE
HSH Judo Tempel
-57
30
Pladeck
Roxanne
BE
TSV Spandau 1860
-52
1993
2
31
Patt
Antonia
BE
SC Bushido
-44
1994
5
32
Pacholeck
Vivien
BE
JC Märkisches Viertel
-44
1995
3
33
Nitschke
Sarah
BB
UJKC Potsdam
-48
2
34
Müller
Maria
BB
Ludwigsfelde
-57
35
Mittermaier
Sahra-Christina
BB
Senftenberg
-44
7
36
Merkel
Vivien
BE
BC Randori
-57
1993
3
37
Martin
Sarah-Louise
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
7
38
Luba
Antonia
BB
PSV Bernau
-63
5
39
Linge
Sabein
BB
Senftenberg
-78
2
40
Ladwig
Angelique
BE
TuS Hellersdorf
-48
1993
3
41
Kunitz
Andrea
BE
SV Georg Knorr
-40
1993
1
42
Krepp
Annica
BE
KSC Obi
-48
1995
5
43
Kremser
Nicole
BE
Polizei SV Berlin
-70
1993
3
44
Koppatz
Caroline
BB
Großräschen
-70
2
45
Klimpel
Denise
BB
Schönwalde
+78
3
46
Kamischke
Anne
BB
Brandenburg
-48
3
47
Kaiser
Sandra
MV
VfK "Bau" Rostock
-52
5
48
Junge
Sahra
BE
BC Randori
-44
1995
1
49
Jahn
Leonie
MV
Motor Barth
-70
7
50
Höhne
Jaqueline
BB
Premnitz
-70
1
51
Häger
Pia
MV
VfK "Bau" Rostock
-44
3
52
Hirsch
Viktoria
BE
SC Siemensstadt
-57
1994
2
53
Herzig
Janina
BB
Babelsberg
+78
3
54
Hermann
Heike
BB
JC 90
-48
55
Hellendahl
Katja
BB
Falkensee
-52
56
Heinecke
Franziska
BB
KWH
-52
57
Gregor
Sarah
BB
Judo Team Asahi
-63
3
58
Freitag
Anni
MV
VfK "Bau" Rostock
-40
7
59
Fontana
Sara
BB
Asahi Spremberg
-63
3
60
Ferdinand
Linda
MV
KSV Rostock
-63
61
Fehrs
Janina
MV
Bushido Herrnburg
-78
1
62
Exner
Britta
BB
UJKC
-70
5
63
Ehlers
Christin
MV
JKC Rostock
-63
2
64
Edwards
Javona
BE
Polizei SV Berlin
-52
1995
3
65
Dobberphul
Vivien
BE
TSV Spandau 1560
-70
1993
5
66
Daue
Jasmin
BB
PSV Bernau
-57
67
Cibusch
Alina
BE
SG Einheit Pankow
-52
1994
68
Böhnke
Carolin
MV
Asia Sport NB
-48
69
Bruchmann
Carolin
BE
SG Einheit Pankow
-52
1993
5
70
Bohm
Julia
BB
Samura Oranienburg
-57
3
71
Beitz
Julia
BE
K.i.K.
-63
1995
7
72
Beischmidt
Ines
BB
Großbeeren
-40
2
73
Badenhop
Sophie
BE
SV Justitia
-44
1995
2
74
Ammann
Lara
BE
BC Samurai
-63
1994
75
Albrecht
Carolin
MV
BC Vorpommern
-48